Jakie usługi oferuje lotnisko Chopina? Przewodnik

21 grudnia 2023
Jakie usługi oferuje lotnisko Chopina? Przewodnik

Planując podróż z Lotniska Chopina w Warszawie, warto wiedzieć, jak wygląda obsługa naziemna i jakie usługi dla pasażerów są dostępne na Okęciu. W 2023 roku, Lotnisko Chopina nie tylko zapewnia sprawne funkcjonowanie lotów i maksymalne bezpieczeństwo lotniskowe, ale stawia także na komfort i satysfakcję pasażerów, oferując bogaty zestaw usług dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. Poniżej przedstawiamy przegląd kluczowych usług lotniskowych, które uczynią czas oczekiwania na odlot na Lotnisku Chopina przyjemnym i bezproblemowym. Jakie usługi oferuje Lotnisko Chopina? Sprawdźmy to!

  • Odprawa biletowo-bagażowa
  • Szybki paszport tymczasowy i karta ekuz
  • Rezerwacja miejsca parkingowego
  • Fast track
  • Salony executive
  • Zakupy i gastronomia
  • Kapsuły do spania
  • Strefa odpoczynku
  • Taras widokowy

Odprawa biletowo-bagażowa

Lotnisko Chopina w Warszawie stawia na efektywność i wygodę podróżnych, oferując różnorodne opcje odprawy biletowo-bagażowej. Osoby wylatujące z Warszawy mogą skorzystać z wygodnej odprawy online przed przybyciem na lotnisko, automatycznego kiosku check-in lub tradycyjnego stanowiska check-in na miejscu.

Szybki paszport tymczasowy i karta EKUZ

Dla podróżnych, tych zapominalskich, Lotnisko Chopina oferuje możliwość szybkiego wyrobienia paszportu tymczasowego i Karty EKUZ. To rozwiązanie bez wątpienia eliminuje stres związany z zapomnianymi dokumentami, umożliwiając ich uzyskanie na miejscu, na lotnisku.

Rezerwacja miejsca parkingowego

Podróżując własnym samochodem warto zarezerwować parking na lotnisku Chopina z wyprzedzeniem. To prosta usługa, która pozwala uniknąć problemów z parkowaniem tuż przed odlotem, szczególnie w okresach większego natężenia ruchu w czasie wakacji i świąt.

Fast track

Dla osób ceniących swój czas, usługa Fast Track na Lotnisku Chopina to doskonałe rozwiązanie. Pozwala ona na szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, eliminując konieczność oczekiwania w długich kolejkach przed odlotem.

Salony executive

Salony Executive na Lotnisku Chopina to oaza komfortu dostępna dla wszystkich podróżnych. Oferują one wygodne miejsca siedzące, smaczne przekąski, napoje, szybkie Wi-Fi oraz pomieszczenia do opieki nad dziećmi. Można zarezerwować pobyt w jednym z salonów i cieszyć się luksusem przed odlotem.

Zakupy i gastronomia

Lotnisko Chopina to miejsce dla miłośników zakupów i dobrego jedzenia. Sklepy na Lotnisku Chopina oferują ekskluzywne produkty, a różnorodne restauracje, kawiarnie i bary dostarczają rozrywki i umożliwiają spożycie posiłku przed odlotem.

Kapsuły do spania

Dla podróżnych szukających chwili relaksu Lotnisko Chopina udostępnia kapsuły do spania. To miejsce w strefie non-Schengen, gdzie podróżni mogą odpocząć na wygodnych materacach, skorzystać z zatyczek do uszu czy relaksującego prysznica.

Strefa odpoczynku

Strefa odpoczynku na Lotnisku Chopina to miejsce dla podróżnych w tranzycie. Oprócz kapsuł do spania, znajdują się tam 4 wysokiej jakości fotele do masażu, oferujące chwilę relaksu przed dalszym lotem.

Taras widokowy

Oszklony i zadaszony taras widokowy na Lotnisku Chopina jest udostępniany bezpłatnie do dyspozycji podróżnych. Odwiedzający taras mogą skorzystać z usług kawiarenki, zrobić zakupy w sklepiku z upominkami oraz podziwiać obraz z radaru, pokazujący starty i lądowania samolotów na Lotnisku Chopina.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.