Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy?

30 stycznia 2024
Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy?

Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy?

Lotnisko Chopina zlokalizowane jest zaledwie 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy i stanowi kluczowy węzeł komunikacyjny dla podróżnych z całego świata. Przez lata pasażerowie linii lotniczych opracowali rozmaite, pomysłowe sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami nocnych podróży. Niektórzy z nich korzystają z platform online i dzielą się informacjami na temat warunków do spania na lotniskach. Sprawdźmy zatem - czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy i czy na lotnisku Chopina można spać?

  • Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy? Czy na lotnisku Chopina można spać?
  • Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy?
  • Czy na lotnisku Chopina można spać?

Czy lotnisko Chopina jest czynne w nocy?

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce, który obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Lotnisko Chopina jest czynne przez całą dobę, umożliwiając przyjmowanie i odloty samolotów również w godzinach nocnych. Ale od 25 marca 2018 roku obowiązuje na nim "cisza nocna", co oznacza, że w godzinach między 23:30, a 5:30 - nie są planowane operacje lotnicze.

Lotnisko Chopina jest czynne w nocy, ale według aktualnie obowiązujących przepisów porządkowych - “zabrania się pozostawiania na terenie lotniska w porze nocnej bez uzasadnienia związanego z oczekiwaniem na przylot lub odlot statku powietrznego”.

Czy na lotnisku Chopina można spać?

Na lotnisku Chopina w Warszawie nie można spać na hali przylotów w godzinach ciszy nocnej. Obowiązują tam wspomniane wcześniej przepisy porządkowe, które kategorycznie zabraniają takiego zachowania.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w odpowiedzi na potrzeby podróżnych, Lotnisko Chopina wprowadziło dedykowaną strefę odpoczynku - Kapsuły do spania, która jest zarządzaną przez zewnętrznego operatora. Kapsuły do spania znajdują w strefie Non-Schengen, co oznacza, że usługa ta jest dedykowana pasażerom wylatującym z Warszawy do krajów poza strefę Schengen. W 2024 roku, na lotnisku Chopina można spać w kapsułach do spania w godz. od 19:00 do 07:00.

Wylatując z lotniska Chopina, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji parkingu - Parking lotnisko Chopina, aby zapewnić sobie spokojny i wygodny początek oraz zakończenie podróży.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.