Bezpłatna woda pitna na lotnisku Chopina

11 maja 2022
Bezpłatna woda pitna na lotnisku Chopina Photo by Steve Johnson on Unsplash

W czasie oczekiwania na samolot bardzo często doskwiera pragnienie. Na lotnisku Chopina w Warszawie zakup butelki napoju w sklepie lub w kawiarni nie jest już jedynym rozwiązaniem. Na terenie terminala dla pasażerów zostały przygotowane źródełka z bezpłatną wodą pitną. Sprawdź, gdzie je znaleźć.

Lotnisko Chopina jako pierwsze w regionie zapewnia pasażerom wodę

Ceny wody na lotnisku i na pokładzie samolotów od dawna budziły kontrowersje. Ze względów bezpieczeństwa nie można podczas kontroli posiadać własnych napojów, więc aby zaspokoić pragnienie, ich zakup był jedynym rozwiązaniem. Z tego powodu często marnowano wodę i produkowano więcej niepotrzebnych odpadów. Zazwyczaj konieczne było wyrzucenie jeszcze niedopitej wody lub soku, aby przejść kontrolę bezpieczeństwa. Od 2018 roku pasażerowie, którzy korzystają z lotniska Okęcie, nie muszą jednak zmagać się z tym problemem. Ten port lotniczy jako pierwszy w Polsce postanowił zadbać w ten sposób o komfort podróżnych i zdecydował się na ustawienie poidełek. Za jego przykładem wkrótce podążyły kolejne miejsca, a poidełka można znaleźć już także między innymi w Gdańsku, Katowicach i w Poznaniu.

Jak działają źródełka na Okęciu?

Źródełka na lotnisku Okęcie są dostępne dla wszystkich podróżujących. Aby z nich skorzystać, zabierz ze sobą kubek lub butelkę. Mogą one być plastikowe, jednak aby zadbać o środowisko, zdecyduj się na naczynia wielokrotnego użytku. Służą do tego celu specjalne kraniki, które zamontowano w poidełkach. Są one bardzo wygodne w użyciu i zapobiegają rozlewaniu się wody. Jest ona w pełni bezpieczna do picia, ponieważ pochodzi z miejskich wodociągów. Wody możesz napić się nie tylko na lotnisku, ale także zabrać ją na pokład samolotu. Zamiast napoju, następnym razem zapakuj do bagażu podręcznego bidon, który napełnisz wodą pitną z poidełka bezpośrednio na lotnisku.

Komu zawdzięczamy bezpłatną wodę pitną?

Poidełka na lotnisku są efektem wielu skarg, które na przestrzeni czasu były zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dotyczyły one przede wszystkim zbyt wysokich cen napojów na lotniskach. Poidełka są odpowiedzią właśnie na ten problem. Na pojawienie się stanowisk z bezpłatną wodą pitną miały wpływ bezpośrednio decyzje podjęte przez Lotnisko Chopina w Warszawie, wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy S.A.

Lokalizacja źródełek na lotnisku Chopina

Gdzie szukać źródełek z wodą pitną na Okęciu? Znajdują się one w trzech punktach na lotnisku za strefą kontroli bezpieczeństwa. Dwa z nich zlokalizowane są w strefie Schengen, jedno w non-Schengen, dlatego każdy może łatwo z nich skorzystać. W strefie non-Schengen poidełko ustawiono obok Gate'u 21/22, a w strefie Schengen jedno w pobliżu Gate'u 38/39 a drugie na prawo, za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB.

Darmowe poidełka są bez wątpienia praktycznym, ekologicznym i przyjaznym dla pasażerów rozwiązaniem. Jeśli chcesz zaoszczędzić nie tylko na wodzie, ale również na postoju samochodu, sprawdź prywatny parking lotnisko Chopina w korzystnej cenie.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.