Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie?

31 stycznia 2024
Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie?

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce, które obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Lotnisko Chopina vel Okęcie to jedyny węzłowy port lotniczy w kraju, obsługujący miliony pasażerów rocznie. Lotnisko Chopina współpracuje z różnymi liniami lotniczymi, takimi jak np.: LOT, Ryanair, Wizz Air, Lufthansa, Air France, bo jest doskonale przygotowane do obsługi największych samolotów na świecie. Okęcie jest czynne przez całą dobę, umożliwiając przyjmowanie samolotów o każdej porze. Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie? Sprawdźmy to!

  • Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie?
  • Cisza nocna na Lotnisku Chopina
  • Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie?

Cisza nocna na Lotnisku Chopina

Cisza nocna na Lotnisku Chopina w Warszawie obowiązuje od 25 marca 2018 roku. Wtedy właśnie władze lotniska opublikowały nowe przepisy, które wprowadziły zakaz wykonywania startów i lądowań z Lotniska Chopina we wszystkich dniach tygodnia, między 23:30 a 5:30.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że zakaz ten nie obowiązuje lotów: państwowych, wojskowych, ratowniczych oraz startów i lądowań samolotów w sytuacjach kryzysowych. Na lotnisku Chopina, w okresie obowiązywania ciszy nocnej, mogą też lądować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika.

Do której godziny lądują samoloty na lotnisku Chopina w Warszawie?

Samoloty lądują na lotnisku Chopina o różnych godzinach, w zależności od rozkładu lotów. Czasy przylotów można sprawdzić w Internecie na oficjalnej stronie lotniska lub za pomocą innych dostępnych źródeł informacji lotniczej.

Oszczędź sobie kłopotów z parkowaniem, zarezerwuj miejsce blisko terminala online - Parking lotnisko Chopina

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.