Jak odebrać kogoś z lotniska Chopina?

6 grudnia 2021
Jak odebrać kogoś z lotniska Chopina? Photo by Tommaso Pecchioli on Unsplash

Samoloty stały się jednymi z najchętniej wybieranych środków lokomocji. Niejednokrotnie gdy nasi bliscy przybywają do nas drogą powietrzną, chcemy odebrać ich z lotniska. Ponadto odbiór może dotyczyć podróżnych biznesowych lub dowolnych innych. Jak odebrać podróżnego z największego lotniska w kraju? Okazuje się, że jest to bardzo proste.

Odbiór samochodem

Najwygodniejszym sposobem na odbiór podróżnego wydaje się przyjazd samochodem. Jednak wiele osób nie wie, gdzie może go zaparkować czy też w ogóle, w które miejsce podjechać, aby odebrać przyjezdnego. Sposobów jest kilka:

  • Strefa Kiss&Fly,
  • Odbiór samochodem
  • Oficjalne parkingi
  • Parkingi w okolicach lotniska.

Przy lotnisku Chopina wydzielono strefę Kiss&Fly, w której każdy samochód może bezpłatnie parkować przez 7 minut. Jeśli podróżny, którego odbierasz, jest już na miejscu i oczekuje na Twój przyjazd, umówienie się w tej strefie to najlepsze możliwe rozwiązanie. Natomiast jeśli musisz na niego czekać, po 7 minutach będziesz musiał wyjechać z parkingu lub uiścić wysoką opłatę. Każdy samochód może pojawić się w darmowej strefie 5 razy w ciągu doby.

Przy lotnisku Chopina funkcjonują 4 parkingi, które w sumie są w stanie pomieścić 3240 samochodów. Osobom odbierającym podróżnych szczególnie polecamy wielopoziomowe parkingi P1 i P2. Pozostawienie pojazdu na 1 godzinę to koszt 14 zł. Dużą wygodą pozostawienia pojazdu na jednym z tych dwóch parkingów jest bliskość terminalu, do którego można dojść piechotą.

Oczywiście można również pozostawić samochód na jednym z wielu pobliskich parkingów. Obecnie działa ich w okolicy lotniska bardzo wiele. Działalność tego typu podmiotów polega na udostępnieniu przestrzeni dla samochodu oraz nadzoru nad nim. Obiekty są zwykle monitorowane i ubezpieczone. Odległość parkingu od lotniska to zwykle kilka kilometrów. Jednak w ramach opłaty parkingowej można liczyć na wygodny transport busem pod sam terminal. Opcję tę polecamy osobom, które aby odebrać przyjezdnych z daleka same pokonują większy odcinek drogi i pozostają w okolicach lotniska przez cały dzień. W takim przypadku koszty są o wiele niższe niż przy pozostawieniu pojazdu na oficjalnym parkingu lotniskowym. Aby wybrać najlepszą ofertę warto skorzystać z porównywarki obejmującej parkingi na lotnisku Warszawa Chopina.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.