Jak odebrać kogoś z lotniska Chopina?

December 4, 2021
walizki odbior z lotniska Photo by Tommaso Pecchioli on Unsplash

Samoloty stały się jednymi z najchętniej wybieranych środków lokomocji. Niejednokrotnie gdy nasi bliscy przybywają do nas drogą powietrzną, chcemy odebrać ich z lotniska. Ponadto odbiór może dotyczyć podróżnych biznesowych lub dowolnych innych. Jak odebrać podróżnego z największego lotniska w kraju? Okazuje się, że jest to bardzo proste.

Odbiór samochodem

Najwygodniejszym sposobem na odbiór podróżnego wydaje się przyjazd samochodem. Jednak wiele osób nie wie, gdzie może go zaparkować czy też w ogóle, w które miejsce podjechać, aby odebrać przyjezdnego. Sposobów jest kilka:

  • Strefa Kiss&Fly,
  • Odbiór samochodem
  • Oficjalne parkingi
  • Parkingi w okolicach lotniska.

Przy lotnisku Chopina wydzielono strefę Kiss&Fly, w której każdy samochód może bezpłatnie parkować przez 7 minut. Jeśli podróżny, którego odbierasz, jest już na miejscu i oczekuje na Twój przyjazd, umówienie się w tej strefie to najlepsze możliwe rozwiązanie. Natomiast jeśli musisz na niego czekać, po 7 minutach będziesz musiał wyjechać z parkingu lub uiścić wysoką opłatę. Każdy samochód może pojawić się w darmowej strefie 5 razy w ciągu doby.

Przy lotnisku Chopina funkcjonują 4 parkingi, które w sumie są w stanie pomieścić 3240 samochodów. Osobom odbierającym podróżnych szczególnie polecamy wielopoziomowe parkingi P1 i P2. Pozostawienie pojazdu na 1 godzinę to koszt 14 zł. Dużą wygodą pozostawienia pojazdu na jednym z tych dwóch parkingów jest bliskość terminalu, do którego można dojść piechotą.

Oczywiście można również pozostawić samochód na jednym z wielu pobliskich parkingów. Obecnie działa ich w okolicy lotniska bardzo wiele. Działalność tego typu podmiotów polega na udostępnieniu przestrzeni dla samochodu oraz nadzoru nad nim. Obiekty są zwykle monitorowane i ubezpieczone. Odległość parkingu od lotniska to zwykle kilka kilometrów. Jednak w ramach opłaty parkingowej można liczyć na wygodny transport busem pod sam terminal. Opcję tę polecamy osobom, które aby odebrać przyjezdnych z daleka same pokonują większy odcinek drogi i pozostają w okolicach lotniska przez cały dzień. W takim przypadku koszty są o wiele niższe niż przy pozostawieniu pojazdu na oficjalnym parkingu lotniskowym. Aby wybrać najlepszą ofertę warto skorzystać z porównywarki obejmującej parkingi na lotnisku Warszawa Chopina.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.