W której strefie jest lotnisko Chopina? Przewodnik komunikacyjny

21 grudnia 2023
W której strefie jest lotnisko Chopina? Przewodnik komunikacyjny

Jeżeli planujesz podróż z Lotniska Chopina w Warszawie i zastanawiasz się - w której strefie jest lotnisko Chopina (autobusy), szukasz informacji dotyczących komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego, ta publikacja dostarczy Ci niezbędnych informacji. W tym artykule dowiesz się, w której strefie biletowej znajduje się lotnisko Chopina i jakie linie autobusowe w stolicy są dostępne dla podróżnych.

 • Lotnisko Chopina - centrum komunikacyjnej sieci
 • Linie autobusowe dla wygody podróżnych
 • Strefa biletowa ZTM
 • Gdzie kupić bilety na autobus na lotnisko Chopina?
 • W której strefie jest lotnisko Chopina - podsumowanie

Lotnisko Chopina - centrum komunikacyjnej sieci

Lotnisko Chopina, położone zaledwie 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy, jest doskonale skomunikowane dzięki systemowi autobusowemu Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM). Zapewnia to efektywny dojazd zarówno mieszkańcom stolicy Polski, jak i turystom, umożliwiając im sprawną podróż do i z lotniska.

Zdecydowałeś się na podróż autem na lotnisko i nie wiesz, co zrobić z samochodem podczas podróży? Mamy dla Ciebie ofertę - parking lotnisko Chopina, jest to bezpieczne i wygodne rozwiązanie.

Linie autobusowe dla wygody podróżnych

W 2023 roku kilka linii autobusowych obsługuje Lotnisko Chopina, łącząc je z różnymi dzielnicami Warszawy. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 • Linia 175: Z placu Piłsudskiego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie (stacja metra Centrum, dworce Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście) oraz plac Zawiszy.
 • Linia 188: Z Pragi-Południe przez Trasę Łazienkowską (stacja metra Politechnika).
 • Linia 148: Z Pragi-Południe przez Mokotów i Ursynów (stacja metra Imielin).
 • Linia 331: Ze stacji metra Wilanowska (kursuje tylko w dni robocze w godzinach szczytu).
 • Linia N32: Linia nocna z Dworca Centralnego (punkt przesiadkowy komunikacji nocnej).

Strefa biletowa ZTM

Podróż autobusami ZTM do Lotniska Chopina w Warszawie odbywa się na podstawie taryfy biletowej ZTM. Przystanki w rejonie lotniska są zlokalizowane w pierwszej strefie biletowej, co oznacza, że podróżni muszą nabyć bilety obowiązujące w tej strefie.

Gdzie kupić bilety na autobus na lotnisko Chopina?

Bilety na podróż autobusami ZTM do Lotniska Chopina są dostępne w różnych miejscach, takich jak np.:

 • Punkt Obsługi Pasażerów - znajduje się w hali przylotów na lotnisku Chopina,
 • Automaty Biletowe - umieszczone są na przystankach autobusowych oraz przy wejściu na stację kolejową,
 • Pociągi Kolei Mazowieckich - Bilety ZTM są honorowane na zasadach określonych dla poszczególnych linii.

W której strefie jest lotnisko Chopina - podsumowanie:

Lotnisko Chopina w Warszawie to węzłowy port lotniczy i centralny punkt komunikacyjny w Polsce. Ten strategiczny punkt łączy się z miastem stołecznym dzięki sieci autobusów ZTM. Linie autobusowe ułatwiają wygodny dojazd na lotnisko, a znajdujące się w pierwszej strefie biletowej przystanki ułatwiają podróżnym korzystanie z różnych środków transportu publicznego. Przed wyborem autobusu na Okęcie zalecamy zapoznanie się z aktualną taryfą biletową, aby nabyć odpowiedni bilet na podróż.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.