Gdzie znajduje się strefa "Kiss and Fly" na lotnisku Chopina?

21 grudnia 2023
Gdzie znajduje się strefa "Kiss and Fly" na lotnisku Chopina?

Wiele lotnisk na całym świecie wprowadziło strefy "Kiss and Fly", jako wygodne rozwiązanie dla podróżnych, dla osób odwożących oraz odbierających pasażerów z lotniska samochodem. Również na warszawskim lotnisku Chopina istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z miejsc postojowych. Gdzie znajduje się strefa "Kiss and Fly" na lotnisku Chopina? Sprawdźmy to!

Kiss&Fly Lotnisko Chopina - lokalizacja

Strefa Kiss and Fly na Lotnisku Chopina zlokalizowana jest na jezdni przed halą odlotów, przed budynkiem Terminala A. To specjalne miejsce umożliwia krótkotrwały, bezpłatny postój prywatnych pojazdów, ułatwiając pasażerom szybki i wygodny dostęp do terminala.

Przebywanie pojazdu na Parkingu Kiss&Fly na Lotnisku Chopina do 7 minut jest bezpłatne, ale za parkowanie auta powyżej 7 minut do 15 minut trzeba wnieść opłatę, zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Jeśli potrzebujesz długoterminowego parkingu w korzystnej cenie, sprawdź ofertę NextPark - Parking lotnisko Chopina. Znjadziesz tu najtańsze parkingi blisko terminala.

Parking Kiss&Fly na lotnisku Chopina w Warszawie - zmiany i udogodnienia

Ważne zmiany i udogodnienia zostały wprowadzone od momentu uruchomienia strefy "Kiss and Fly" na Lotnisku Chopina. Od 2 stycznia 2018 roku zniesiono ograniczenie 30 minut pomiędzy kolejnymi bezpłatnymi wjazdami, co z pewnością zadowoli wielu podróżnych.

Obecnie, w 2023 roku, zgodnie z regulaminem, możliwość skorzystania z darmowego czasu przebywania na Parkingu Kiss&Fly na Lotnisku Chopina przysługuje 3 razy w ciągu danej doby dla danego pojazdu, licząc od godz. 00:00 do 23:59, ale za każdy kolejny wjazd naliczana jest opłata.

Istotną nowością na Okęciu jest dodatkowy system ułatwiający szybszy wyjazd ze strefy "Kiss and Fly", a także możliwość dokonania opłaty "zbliżeniowo" bez opuszczania samochodu. Kamery odczytujące tablice rejestracyjne na wjeździe i wyjeździe sprawiają, że proces ten jest jeszcze bardziej płynny dla kierowców.

Lotnisko Chopina wprowadziło jasne zasady obsługi osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością, o ograniczonej sprawności ruchowej otrzymały możliwość wydłużenia czasu postoju w strefie "Kiss and Fly" do 20 minut.

Strefa Kiss and Fly Warszawa

Strefa Kiss and Fly Warszawa na Lotnisku Chopina nie tylko ułatwia podróż, ale także stara się sprostać różnorodnym potrzebom pasażerów, zarówno zwykłych podróżnych, jak i tych wymagających dodatkowego wsparcia.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.