Jak najtaniej dojechać z Warszawy na lotnisko Chopina?

10 stycznia 2022
Jak najtaniej dojechać z Warszawy na lotnisko Chopina? Photo by John Matychuk on Unsplash

Na teren lotniska Chopina można dojechać na wiele różnych sposobów. Podróżujący mają do dyspozycji komunikację miejską, pociągi, prywatnych przewoźników, taksówki oraz samochody, które warto zostawić na parkingu długoterminowym. Lotnisko Warszawa Chopina oferuje niezwykle rozbudowaną sieć miejsc postojowych, co z pewnością ułatwia wygodny transport.

Lotnisko Warszawa Chopina - sposoby dojazdu

Lotnisko Chopina łączy z dzielnicami Warszawy 5 linii autobusowych komunikacji miejskiej. Dodatkowo zorganizowano połączenia kolejowe. Bez problemu na obiekt można dojechać taksówką, prywatnym busem lub własnym samochodem. Poniżej przedstawiono sposoby na tani dojazd na lotnisko Chopina.

Komunikacja miejska

Na lotnisko Chopina można dojechać 5 liniami autobusowymi, które przejeżdżają przez kluczowe węzły komunikacyjne stolicy. Co więcej, przystanki są usytuowane przy największych hotelach, aby podróżujący mogli komfortowe dojechać do swoich noclegów. W Warszawie na lotnisko kursuje:

  • linia 175 - autobus obejmuje Centrum, główne ulice Żwirki i Wigury, al. Jerozolimskie, Krakowskie Przedmieście i Plac Piłsudskiego; linia kursuje codziennie w godzinach 4:27-22:58,
  • linia 188 - autobus obejmuje Centrum, Pragę Południe, główne ulice Żwirki i Wigury, al. Armii Ludowej, al. Stanów Zjednoczonych, Szaserów i Makowską; linia kursuje codziennie w godzinach 04:47-23:18,
  • linia 148 - autobus obejmuje Ursynów, Pragę, główne ulice Żwirki i Wigury, Nowoursynowską, Most Siekierkowski i Grochowską; linia kursuje codziennie w godzinach 04:34-22:35,
  • linia 331 - autobus obejmuje Metro Wilanowska i główne ulice, tj. Narkiewicza, Wirażowa, Poleczki, Łączyny, Puławską i al. Wilanowską; linia kursuje codziennie w godzinach 05:53-17:49,
  • linia N32 (nocna) - autobus z Lotniska Chopina jedzie prosto na Dworzec Centralny; kursuje codziennie w godzinach 23:15-4:49. Cena biletu na komunikację miejską jest zależna od czasu przejazdu. Bilet normalny 20-minutowy kosztuje 3,40 zł, a 75-minutowy 4,40 zł, natomiast 90-minutowy 7 zł.

Kolej miejska

W sąsiedztwie terminalu zlokalizowana jest podziemna stacja kolejowa. Dociera do niej pociąg linii S2 jadący ze stacji Sulejówek Miłosna przez Warszawę Wschodnią, Warszawę Śródmieście i Warszawę Zachodnią. Bilet ZTM pozwala na przejazd linią S2. W praktyce oznacza to, że koszt dojazdu szybką koleją na lotnisko Chopina jest taki sam jak komunikacją miejską.

Prywatni przewoźnicy

Prywatni przewoźnicy działają na terenie lotniska Chopina. Najczęściej obsługują trasy dalekobieżne, rzadziej busy dowożą podróżnych z centrum Warszawy. Istnieje możliwość wynajęcia pojazdu, jednak należy się liczyć z wysokimi kosztami usługi. W przypadku przewozu 6 i więcej podróżnych cena jest proporcjonalnie rozłożona i wynosi ok. 30 zł za osobę. Przejazd należy uprzednio zarezerwować.

Taksówki

Na terenie lotniska Chopina istnieje możliwość wynajęcia taksówki. Jest to jedna z najbardziej elastycznych opcji, ponieważ firmy działają całodobowo. Niezależnie od godziny, podróżujący nie mają problemu, by znaleźć prywatną taksówkę. Należy się liczyć z nieco wyższym kosztem, ponieważ przejazd na trasie lotnisko Chopina-centrum Warszawy to cena ok. 40 zł.

Własny samochód

To najbardziej elastyczna opcja dojazdu ze wszystkich. Lotnisko Chopina znajduje się w granicach Warszawy, a parking w centrum jest kosztowny. Dodatkowo jeśli podróżujesz z obrzeży stolicy lub innego miasta, dojazd prywatnym samochodem to najlepsza opcja, szczególnie w przypadku kilkudniowych wyjazdów. Przed przyjazdem warto zarezerwować parking długoterminowy. Lotnisko Warszawa Chopina oferuje ich bogatą ofertę, a kilkudniowy postój to koszt ok. 150-250 zł.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.