Saloniki lotniskowe - Business Lounge na lotnisku Warszawa Chopin

1 czerwca 2022
Saloniki lotniskowe - Business Lounge na lotnisku Warszawa Chopin Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Lotnisko Warszawa Chopina to największy międzynarodowy port lotniczy w Polsce. Obsługuje około 36% wszystkich podróżujących do Polski i za granicę. Stanowi najczęstszy wybór turystów, ze względu na bliskość stolicy i bogatą ofertę lotów rozkładowych, czarterowych i cargo. Parking lotnisko Okęcie proponuje swoim podróżnym 3240 miejsc postojowych wraz ze strefą Kiss&Fly. Ponadto na jego terenie zlokalizowano 5 saloników lotniskowych – ekskluzywnych poczekalni skierowanych do najbardziej wymagających podróżnych.

### Saloniki Executive – lotnisko Warszawa Chopin

Port lotniczy Warszawa Chopina dysponuje wieloma udogodnieniami dla podróżnych. Na jego obszarze znajduje się bardzo duży parking lotnisko Okęcie, kilkanaście sklepów oraz restauracje, w których turyści mogą usiąść i chwilę odpocząć. Do udogodnień należą również ekskluzywne poczekalnie wyposażone w przestrzeń do pracy i odpoczynku.

Na terenie lotniska Chopina jest 5 salonów Executive – Fantazja, Preludium, Polonez, Mazurek i Bolero. Każda z wymienionych nazw nawiązuje do utworów skomponowanych przez patrona portu lotniczego Fryderyka Chopina. W salonikach znajduje się aktualna prasa i magazyny. Obiekty wyposażono w tablice z rozkładem lotów, ładowarki do urządzeń elektronicznych i klimatyzację. Do korzystania z miejsc bez dodatkowych opłat są uprawnieni pasażerowie lecący Klasą Business oraz będący uczestnikami różnorodnych programów lojalnościowych. Turyści niespełniający wymagań mogą wykupić zaproszenie bezpośrednio w recepcji saloniku lotniskowego. Poniżej przedstawiono dokładny opis każdego z nich.

### Salonik Fantazja

Salonik Fantazja znajduje się na poziomie odlotów, niedaleko wyjść 35 i 36. Pomieszczenie położone jest w centralnej części terminala, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby podróżujące do krajów strefy Schengen i Non-Schengen. Do bezpłatnego przebywania w saloniku są uprawnieni turyści klasy pierwszej i business, a także uczestnicy licznych programów lojalnościowych. Ponadto do poczekalni można wejść, uiszczając opłatę w wysokości 130 zł bez względu na klasę podróży i przewoźnika obsługującego lot. Na terenie obszaru znajduje się bufet, strefa do pracy i relaksu.

### Salonik Preludium

Salonik Preludium zlokalizowany jest w strefie Schengen niedaleko bramek 35 i 36. Miejsce znajduje się na poziomie płyty lotniska, a chcąc do niego dotrzeć, należy skorzystać z windy lub schodów. Do bezpłatnego przebywania w saloniku uprawnieni są pasażerowie lecący klasą Business, a także uczestnicy poszczególnych programów lojalnościowych. Każdy może wykupić wejście do ekskluzywnej poczekalni, uiszczając opłatę bezpośrednio w recepcji salonu. Miejsce działa codziennie w godzinach od 4:00 do 23:00. Na terenie saloniku znajduje się bufet, strefa wypoczynkowa, komputery, a także darmowe Wi-Fi.

### Salonik Polonez

Salonik LOT Business Lounge Polonez to miejsce znajdujące się w strefie Schengen. Jest zlokalizowane na antresoli lotniska Chopina w Warszawie. Bezpłatnie z obszaru mogą skorzystać pasażerowie LOT Business Class i uczestnicy programu Miles&More. Z kolei klienci LOT Premium Economy, a także podróżujący rejsami czarterowymi LOT muszą uiścić jednorazową dopłatę w wysokości 120 zł (w tym przypadku pasażerowie Business Class również muszą zapłacić 100 zł). Zaproszenia można wykupić w kasach PLL LOT, w LOT Transfer Center i bezpośrednio w saloniku biznesowym. Na terenie znajduje się e-prasa, dostęp do prysznica, gabinet SPA Yonelle oraz strefa gastronomiczna. Poczekalnia czynna jest przez cały rok w godzinach od 5:00 do 23:00.

### Salonik Mazurek

Salonik Mazurek znajduje się w strefie Non-Schengen. Jest dogodnie zlokalizowany, dzięki czemu oferuje unikalny widok na płytę lotniska. Został położony na parterze obiektu, nieopodal kontroli paszportowej. Dostępny jest dla pasażerów LOT Business Class i uczestników programu Miles&More. Klienci LOT Premium Economy mogą do niego wejść po uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości 120 zł. Osoby podróżujące rejsami czarterowymi bez względu na klasę podróży, muszą wykupić dodatkowy bilet. Zaproszenia dostępne są w kasach PLL LOT, w LOT Transfer Center i bezpośrednio w saloniku biznesowym. Na terenie saloniku znajduje się darmowy dostęp do Wi-Fi, strefa gastronomiczna i łazienka z prysznicem.

### Salonik Bolero

Salon Bolero zlokalizowany jest na poziomie 0 lotniska Chopina. Znajduje się zaraz za kontrolą paszportową, obok gate-ów 1N-4N w strefie Non-Schengen. W tym miejscu na podróżnych czekają jedne z najładniejszych widoków, ponieważ salonik ma okna, przez które widać kołujące i startujące samoloty. Dostęp do miejsca można uzyskać po uiszczeniu opłaty 150 zł lub okazując odpowiednią kartę pokładową Business Pass bądź Business Pass Premium. Zaproszenie można wykupić bezpośrednio w recepcji saloniku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.