Saloniki lotniskowe - Business Lounge na lotnisku Warszawa Chopin

June 1, 2022
brooke-cagle-WHWYBmtn3_0-unsplash (1).jpg Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Lotnisko Warszawa Chopina to największy międzynarodowy port lotniczy w Polsce. Obsługuje około 36% wszystkich podróżujących do Polski i za granicę. Stanowi najczęstszy wybór turystów, ze względu na bliskość stolicy i bogatą ofertę lotów rozkładowych, czarterowych i cargo. Parking lotnisko Okęcie proponuje swoim podróżnym 3240 miejsc postojowych wraz ze strefą Kiss&Fly. Ponadto na jego terenie zlokalizowano 5 saloników lotniskowych – ekskluzywnych poczekalni skierowanych do najbardziej wymagających podróżnych.

Saloniki Executive – lotnisko Warszawa Chopin

Port lotniczy Warszawa Chopina dysponuje wieloma udogodnieniami dla podróżnych. Na jego obszarze znajduje się bardzo duży parking lotnisko Okęcie, kilkanaście sklepów oraz restauracje, w których turyści mogą usiąść i chwilę odpocząć. Do udogodnień należą również ekskluzywne poczekalnie wyposażone w przestrzeń do pracy i odpoczynku.

Na terenie lotniska Chopina jest 5 salonów Executive – Fantazja, Preludium, Polonez, Mazurek i Bolero. Każda z wymienionych nazw nawiązuje do utworów skomponowanych przez patrona portu lotniczego Fryderyka Chopina. W salonikach znajduje się aktualna prasa i magazyny. Obiekty wyposażono w tablice z rozkładem lotów, ładowarki do urządzeń elektronicznych i klimatyzację. Do korzystania z miejsc bez dodatkowych opłat są uprawnieni pasażerowie lecący Klasą Business oraz będący uczestnikami różnorodnych programów lojalnościowych. Turyści niespełniający wymagań mogą wykupić zaproszenie bezpośrednio w recepcji saloniku lotniskowego. Poniżej przedstawiono dokładny opis każdego z nich.

Salonik Fantazja

Salonik Fantazja znajduje się na poziomie odlotów, niedaleko wyjść 35 i 36. Pomieszczenie położone jest w centralnej części terminala, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby podróżujące do krajów strefy Schengen i Non-Schengen. Do bezpłatnego przebywania w saloniku są uprawnieni turyści klasy pierwszej i business, a także uczestnicy licznych programów lojalnościowych. Ponadto do poczekalni można wejść, uiszczając opłatę w wysokości 130 zł bez względu na klasę podróży i przewoźnika obsługującego lot. Na terenie obszaru znajduje się bufet, strefa do pracy i relaksu.

Salonik Preludium

Salonik Preludium zlokalizowany jest w strefie Schengen niedaleko bramek 35 i 36. Miejsce znajduje się na poziomie płyty lotniska, a chcąc do niego dotrzeć, należy skorzystać z windy lub schodów. Do bezpłatnego przebywania w saloniku uprawnieni są pasażerowie lecący klasą Business, a także uczestnicy poszczególnych programów lojalnościowych. Każdy może wykupić wejście do ekskluzywnej poczekalni, uiszczając opłatę bezpośrednio w recepcji salonu. Miejsce działa codziennie w godzinach od 4:00 do 23:00. Na terenie saloniku znajduje się bufet, strefa wypoczynkowa, komputery, a także darmowe Wi-Fi.

Salonik Polonez

Salonik LOT Business Lounge Polonez to miejsce znajdujące się w strefie Schengen. Jest zlokalizowane na antresoli lotniska Chopina w Warszawie. Bezpłatnie z obszaru mogą skorzystać pasażerowie LOT Business Class i uczestnicy programu Miles&More. Z kolei klienci LOT Premium Economy, a także podróżujący rejsami czarterowymi LOT muszą uiścić jednorazową dopłatę w wysokości 120 zł (w tym przypadku pasażerowie Business Class również muszą zapłacić 100 zł). Zaproszenia można wykupić w kasach PLL LOT, w LOT Transfer Center i bezpośrednio w saloniku biznesowym. Na terenie znajduje się e-prasa, dostęp do prysznica, gabinet SPA Yonelle oraz strefa gastronomiczna. Poczekalnia czynna jest przez cały rok w godzinach od 5:00 do 23:00.

Salonik Mazurek

Salonik Mazurek znajduje się w strefie Non-Schengen. Jest dogodnie zlokalizowany, dzięki czemu oferuje unikalny widok na płytę lotniska. Został położony na parterze obiektu, nieopodal kontroli paszportowej. Dostępny jest dla pasażerów LOT Business Class i uczestników programu Miles&More. Klienci LOT Premium Economy mogą do niego wejść po uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości 120 zł. Osoby podróżujące rejsami czarterowymi bez względu na klasę podróży, muszą wykupić dodatkowy bilet. Zaproszenia dostępne są w kasach PLL LOT, w LOT Transfer Center i bezpośrednio w saloniku biznesowym. Na terenie saloniku znajduje się darmowy dostęp do Wi-Fi, strefa gastronomiczna i łazienka z prysznicem.

Salonik Bolero

Salon Bolero zlokalizowany jest na poziomie 0 lotniska Chopina. Znajduje się zaraz za kontrolą paszportową, obok gate-ów 1N-4N w strefie Non-Schengen. W tym miejscu na podróżnych czekają jedne z najładniejszych widoków, ponieważ salonik ma okna, przez które widać kołujące i startujące samoloty. Dostęp do miejsca można uzyskać po uiszczeniu opłaty 150 zł lub okazując odpowiednią kartę pokładową Business Pass bądź Business Pass Premium. Zaproszenie można wykupić bezpośrednio w recepcji saloniku.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.