Lotnisko Chopina - ile lotów dziennie?

21 grudnia 2023
Lotnisko Chopina - ile lotów dziennie?

Lotnisko Chopina w Warszawie to nie tylko węzłowy port lotniczy i centralny punkt komunikacyjny w Polsce, ale także prawdziwy lider ruchu lotniczego. Rok 2023 okazał się dla tego kluczowego hubu lotniczego zarówno wyzwaniem, jak i spektakularnym sukcesem. Ostatnie doniesienia z dnia 18.10.2023 roku oraz analiza danych z poprzednich miesięcy ukazują imponujące statystyki i potwierdzają pozycję Lotniska Chopina w europejskim ruchu lotniczym.

Wartość lotniska Chopina nie ogranicza się jedynie do liczby pasażerów, ale obejmuje także jakość obsługi, nowoczesne udogodnienia i bogaty zestaw usług dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań podróżnych. Lotnisko Chopina nieustannie rozwija swoją ofertę, wprowadzając nowe trasy i innowacyjne udogodnienia. Zmiany w siatce połączeń lotniczych, obejmujące kilka nowych tras, świadczą o elastyczności i gotowości Warsaw Chopin Airport do dostosowania się do zmieniających się warunków.

Pamiętaj podróżniku - przed wyjazdem zaplanuj nie tylko trasę, ale także miejsce parkingu, zarezerwuj parking na lotnisku Chopina z wyprzedzeniem ułatwiąc sobie proces wylotu na wakacje,

  • Warsaw Chopin Airport - analiza ruchu lotniczego w 2023 roku
  • Jakie linie lotnicze obsługują lotnisko Chopina?
  • Lotnisko Chopina - aktualności

Warsaw Chopin Airport - analiza ruchu lotniczego w 2023 roku

W ciągu ostatnich miesięcy sezonu wakacyjnego, od czerwca do września 2023 roku, Lotnisko Chopina obsłużyło imponujące 7 559 144 podróżnych, z czego blisko 1,88 mln pasażerów odprawiono jedynie we wrześniu! Rekordowy ruch, zarejestrowany 22 września, kiedy to obsłużono aż 67 169 podróżnych, podkreśla dynamiczny rozwój warszawskiego lotniska.

Analiza nowych danych wskazuje, że Lotnisko Chopina codziennie obsługuje setki lotów. W ostatnim miesiącu trzeciego kwartału odnotowano 144 tys. użytkowników korzystających z połączeń krajowych. Szczególnie imponujące są liczby z ruchu międzynarodowego, gdzie we wrześniu odprawiono 1.13 mln podróżnych w ruchu Schengen oraz 743 tys. w ruchu Non-Schengen.

Jakie linie lotnicze obsługują lotnisko Chopina?

Okęcie jest doskonale przygotowane do obsługi największych samolotów na świecie i współpracuje z różnymi liniami lotniczymi, przewoźnikami krajowymi i międzynarodowymi, takimi jak np.: Lufthansa, Emirates, Qatar Airways, British Airways, Austrian Airlines, Air France, KLM Corporate, Turkish Airlines. Co więcej, LOT, jako flagowy przewoźnik Polski, gwarantuje rozległą sieć połączeń krajowych i międzynarodowych z Lotniska Chopina.

Priorytetowe operacje lotnicze na Okęciu odbywają się na kluczowych kierunkach: Londyn, Paryż czy Nowy Jork, co pozwala utrzymać ważność międzynarodowych połączeń, nawet w obliczu ograniczeń. Dodatkowo, połączenia czarterowe, notując wzrost o ponad 23 % w porównaniu z okresem przed epidemicznym w 2019 roku, świadczą o rosnącej popularności Lotniska Chopina na świecie.

Lotnisko Chopina - aktualności

Lotnisko Chopina stawia na dynamiczny rozwój oraz nowoczesne udogodnienia dla podróżnych, takie jak np.: możliwość szybkiego wyrobienia paszportu tymczasowego i Karty EKUZ, usługa Fast Track, biometryczne bramki ABC do samodzielnej odprawy paszportowej, kapsuły do spania w strefie non-Schengen, Salony Executive. Wzrost liczby pasażerów potwierdza, że Okęcie jest niekwestionowanym liderem w ruchu lotniczym w Polsce!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.