Jakie linie lotnicze latają z Gdańska?

22 maja 2024
Jakie linie lotnicze latają z Gdańska?

Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy to jedno z kluczowych portów lotniczych w północnej Polsce. Ten port lotniczy obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, oferując pasażerom szeroki wachlarz połączeń. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze linie lotnicze operujące z Gdańska oraz ich główne trasy. Jakie linie lotnicze latają z Gdańska? Sprawdźmy to!

Lotnisko Gdańsk - regularne linie lotnicze

Gdańsk jest bardzo dobrze skomunikowany z wieloma europejskimi miastami dzięki liniom lotniczym, takim jak:

  • PLL LOT - z Gdańska odbywają się krajowe loty do: Warszawy, Krakowa, Wrocławia oraz międzynarodowe m.in. do: Monachium, Frankfurtu, Amsterdamu,
  • Finnair - to narodowe linie lotnicze Finlandii, z siedzibą w Vantaa. Głównym portem przesiadkowym jest port lotniczy Helsinki-Vantaa,
  • SAS - to duńsko-norwesko-szwedzkie linie lotnicze, które z Gdańska oferują bezpośrednie połączenia do Kopenhagi i Oslo,
  • Ryanair - loty z Gdańska do m.in.: Londynu, Dublina, Barcelony, Mediolanu,
  • Wizz Air - połączenia lotnicze m.in. z Londynem, Eindhoven, Oslo, Kijowem,
  • EasyJet - trasy z Gdańska do Berlina, Bristolu, Edynburga i in.,
  • Lufthansa - loty do Frankfurtu i Monachium.

Ponadto z Gdańska operują linie lotnicze, takie jak: Jet2.com, KLM Royal Dutch Airlines, Norwegian Air Shuttle ASA, Enter Air, Small Planet Airlines, czy Buzz.

Podsumowanie:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje szeroki wybór linii lotniczych, zarówno tanich, jak i tradycyjnych przewoźników, umożliwiając podróże do wielu destynacji na całym świecie. Aby podróż na lotnisko Gdańsk własnym samochodem była jeszcze bardziej komfortowa, warto skorzystać z oferty prywatnych parkingów lotniskowych dostępnych na NextPark.

Rezerwacja miejsca parkingowego online, konkurencyjne ceny, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz darmowy transfer na lotnisko- NextPark to doskonała alternatywa dla oficjalnych parkingów lotniskowych w Gdańsku!

Sprawdź już teraz oferty na parking lotnisko Gdańsk i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić za długoterminowe parkowanie samochodu przy lotnisku! Dzięki NextPark podróżowanie własnym samochodem na lotnisko Gdańsk staje się prostsze i bardziej komfortowe!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.