Jak poruszać się po lotnisku we Wrocławiu?

19 października 2022
Jak poruszać się po lotnisku we Wrocławiu? Photo by Artur Tumasjan on Unsplash

Lotnisko Wrocław jest sporych rozmiarów, ale sam budynek jest bardzo dobrze oznaczony. Na terenie obiektu widnieją znaki zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Samo dotarcie z parkingu do terminala nie zabiera dużo czasu, a wewnątrz można się napić ciepłej kawy lub zjeść pyszną bagietkę. Poniżej podpowiadamy jak się poruszać po lotnisku we Wrocławiu.

Postój i parkowanie na lotnisku we Wrocławiu

Jeśli do obiektu przyjechałeś samochodem, ponieważ odbierasz kogoś, możesz skorzystać z wielu miejsc parkingowych zlokalizowanych obok terminala. Mają one niezwykle dogodne położenie, a droga z parkingu do budynku zabiera mniej niż 5 minut. Pamiętaj, że tego typu miejsca mają ograniczenia czasowe. W strefie znajdującej się bezpośrednio przy terminalu możesz bezpłatnie 10 minut, przekroczenie czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. W takim przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się parking godzinowy, ponieważ każde 30 minut to koszt 4 zł.

Gdy wybierasz się w kilkudniową podróż, warto wybrać długoterminowy parking. Lotnisko Wrocław oferuje wiele miejsc postojowych swoim klientom. Co więcej, nieopodal obiektu znajdziesz kilka prywatnych parkingów, które mają konkurencyjne ceny. Transfer z każdego miejsca jest bezpłatny. Latem na terenie lotniska transport pasażerów odbywa się meleksami.

Odprawa i kontrola na lotnisku Wrocław

Przed podróżą, warto pobrać ze strony internetowej mapę portu lotniczego oraz zorientować się, czy dane linie lotnicze oferują możliwość odprawy online. Pomaga to zwiększyć przepustowość obiektu i uniknąć kolejek. Jeśli odprawiasz się stacjonarnie, po wejściu do terminala zobaczysz duże tablice informacyjne. Pokazują one, które stanowiska obsługują poszczególne loty. Wszystkie znajdują się na poziomie 0, czyli w ogólnodostępnej strefie terminala. Po zakończeniu procedury należy przejść kontrolę bezpieczeństwa. Miejsce znajduje się obok stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Po jej pomyślnym przejściu możesz się kierować do hali odlotów, znajdującej się na 1 piętrze.

Zakupy i restauracje na lotnisku Wrocław

Lotnisko we Wrocławiu oferuje szereg udogodnień dla podróżujących. Na jego terenie znajdują się saloniki z prasą, kawiarnie i sklepy spożywcze. W ogólnodostępnej hali podróżujący mogą skorzystać z takich sklepów jak 1 minute, Baltona Crew Shop, czy Discover. To również tam znajduje się kawiarnia Costa Coffee czy Pub&Restaurant Legendario. Z kolei podczas oczekiwania na samolot, w hali odlotów, można kupić kawę oraz przekąski w Flying Bistro i Gate Bar.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.