Jak poruszać się po lotnisku w Katowicach?

July 6, 2022
michal-parzuchowski-xFItahF3CY4-unsplash.jpg Photo by Michał Parzuchowski on Unsplash

Lotnisko w Katowicach jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Chociaż niedawno powstał tam nowy, duży terminal, łatwo odnaleźć na jego terenie wszystko to, czego potrzebujesz. Warto jednak wiedzieć, jak poruszać się po lotnisku w Katowicach, aby spokojnie przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, a potem znaleźć czas na kawę lub wizytę w sklepie. Z naszą pomocą będzie to możliwe.

Jak wygląda parking — lotnisko Katowice?

Aby rozpocząć formalne przygotowania do lotu, najpierw trzeba dotrzeć na lotnisko. W ostatnim czasie z powodu budowy nowego terminala zmniejszył się w Pyrzowicach parking. Lotnisko Katowice wciąż jednak dysponuje miejscami postojowymi dla samochodów. Jeśli jednak poszukujesz taniego i dobrego rozwiązania, możesz skorzystać z parkingów lotniskowych z transferem. Parkingi Lotniskowe w Katowicach wymagaja wczesniejszej rezerwacji, dzięki temu będziesz mieć pewność, że miejsce parkingowe będzie na Ciebie czekać.

Odprawa biletowo-bagażowa

Wraz z rozwojem technologii powoli odchodzą w niepamięć długie kolejki przed odprawą biletowo-bagażową. Wiele formalności możesz w tej chwili załatwić przez internet i znacznie skrócić czas spędzony na lotnisku. Karty pokładowe możesz wygodnie wydrukować w domu lub pobrać na telefon i przejść od razu do punktu, w którym oddasz bagaż rejestrowany. Następnie możesz spokojnie udać się na kontrolę bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że nie spóźnisz się na lot, przyjedź na lotnisko na 2 godziny przed planowanym odlotem w przypadku połączeń międzynarodowych. Jeżeli podróżujesz po kraju, godzina powinna Ci wystarczyć, by dopełnić formalności. Weź pod uwagę także przepisy i kontrole związane z COVID-19, które mogą znacznie wydłużyć wszystkie procedury.

Kontrola bezpieczeństwa

Kontrola bezpieczeństwa na każdym lotnisku, również w Katowicach, jest najbardziej czasochłonnym elementem. Aby przyspieszyć jej przebieg, zaraz po oddaniu bagażu udaj się do wyznaczonego punktu i stosuj się do zaleceń służb. Na lotnisku w Katowicach, w nowym terminalu, na kontrolę należy wjechać ruchomym chodnikiem. Po pozytywnym przejściu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do hali odlotów, by zrelaksować się przed podróżą i skorzystać z różnorodnych usług.

Jakie usługi oferuje lotnisko w Katowicach?

Na lotnisku w Katowicach znajdziesz kawiarnie, bistro czy sklepy bezcłowe. Kawy możesz się napić między innymi w Cavarious Cafe i Coffe House, a obiad możesz zamówić w restauracji Travel Chef lub Pizza & Kebab. Do dyspozycji podróżnych pozostaje także apteka, poczta, salonik prasowy czy sklepy Aelia Beauty i Baltona. Z pewnością umilą Ci one oczekiwanie na odlot.

Przydatne udogodnienia na lotnisku

Na lotnisku w Katowicach dla pasażerów przygotowano także punkty informacyjne, w których uzyskają odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Pomocą służą między innymi pracownicy biura podróży Itaka czy linii lotniczych LOT. Co więcej, bez trudu wymienisz tutaj waluty w kantorze czy wypłacisz gotówkę z bankomatu. Na terenie lotniska znajdują się także sale konferencyjne i kaplica ekumeniczna. Począwszy od parkingu, lotnisko Katowice jest również przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Lotnisko w Katowicach to ważny punkt na mapie wszystkich podróżnych. Możesz z niego dotrzeć w różne zakątki świata. Warto jednak wiedzieć, czego spodziewać się podczas odpraw, kontroli czy robienia zakupów w budynku lotniska.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.