Jak poruszać się po lotnisku w Katowicach?

6 lipca 2022
Jak poruszać się po lotnisku w Katowicach? Photo by Michał Parzuchowski on Unsplash

Lotnisko w Katowicach jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Chociaż niedawno powstał tam nowy, duży terminal, łatwo odnaleźć na jego terenie wszystko to, czego potrzebujesz. Warto jednak wiedzieć, jak poruszać się po lotnisku w Katowicach, aby spokojnie przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, a potem znaleźć czas na kawę lub wizytę w sklepie. Z naszą pomocą będzie to możliwe.

Jak wygląda parking — lotnisko Katowice?

Aby rozpocząć formalne przygotowania do lotu, najpierw trzeba dotrzeć na lotnisko. W ostatnim czasie z powodu budowy nowego terminala zmniejszył się w Pyrzowicach parking. Lotnisko Katowice wciąż jednak dysponuje miejscami postojowymi dla samochodów. Jeśli jednak poszukujesz taniego i dobrego rozwiązania, możesz skorzystać z parkingów lotniskowych z transferem. Parkingi Lotniskowe w Katowicach wymagaja wczesniejszej rezerwacji, dzięki temu będziesz mieć pewność, że miejsce parkingowe będzie na Ciebie czekać.

Odprawa biletowo-bagażowa

Wraz z rozwojem technologii powoli odchodzą w niepamięć długie kolejki przed odprawą biletowo-bagażową. Wiele formalności możesz w tej chwili załatwić przez internet i znacznie skrócić czas spędzony na lotnisku. Karty pokładowe możesz wygodnie wydrukować w domu lub pobrać na telefon i przejść od razu do punktu, w którym oddasz bagaż rejestrowany. Następnie możesz spokojnie udać się na kontrolę bezpieczeństwa. Aby mieć pewność, że nie spóźnisz się na lot, przyjedź na lotnisko na 2 godziny przed planowanym odlotem w przypadku połączeń międzynarodowych. Jeżeli podróżujesz po kraju, godzina powinna Ci wystarczyć, by dopełnić formalności. Weź pod uwagę także przepisy i kontrole związane z COVID-19, które mogą znacznie wydłużyć wszystkie procedury.

Kontrola bezpieczeństwa

Kontrola bezpieczeństwa na każdym lotnisku, również w Katowicach, jest najbardziej czasochłonnym elementem. Aby przyspieszyć jej przebieg, zaraz po oddaniu bagażu udaj się do wyznaczonego punktu i stosuj się do zaleceń służb. Na lotnisku w Katowicach, w nowym terminalu, na kontrolę należy wjechać ruchomym chodnikiem. Po pozytywnym przejściu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do hali odlotów, by zrelaksować się przed podróżą i skorzystać z różnorodnych usług.

Jakie usługi oferuje lotnisko w Katowicach?

Na lotnisku w Katowicach znajdziesz kawiarnie, bistro czy sklepy bezcłowe. Kawy możesz się napić między innymi w Cavarious Cafe i Coffe House, a obiad możesz zamówić w restauracji Travel Chef lub Pizza & Kebab. Do dyspozycji podróżnych pozostaje także apteka, poczta, salonik prasowy czy sklepy Aelia Beauty i Baltona. Z pewnością umilą Ci one oczekiwanie na odlot.

Przydatne udogodnienia na lotnisku

Na lotnisku w Katowicach dla pasażerów przygotowano także punkty informacyjne, w których uzyskają odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Pomocą służą między innymi pracownicy biura podróży Itaka czy linii lotniczych LOT. Co więcej, bez trudu wymienisz tutaj waluty w kantorze czy wypłacisz gotówkę z bankomatu. Na terenie lotniska znajdują się także sale konferencyjne i kaplica ekumeniczna. Począwszy od parkingu, lotnisko Katowice jest również przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Lotnisko w Katowicach to ważny punkt na mapie wszystkich podróżnych. Możesz z niego dotrzeć w różne zakątki świata. Warto jednak wiedzieć, czego spodziewać się podczas odpraw, kontroli czy robienia zakupów w budynku lotniska.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.