Jak odebrać podróżnych z lotniska we Wrocławiu?

30 marca 2022
Jak odebrać podróżnych z lotniska we Wrocławiu? Photo by Bianca Fazacas on Unsplash

Port lotniczy Wrocław-Strachowice to obiekt położony ok. 10 km od centrum miasta. Lotnisko oferuje loty rozkładowe, cargo, a w okresie letnim również czartowe. Jest położony w dogodnym miejscu. Można do niego dojechać zarówno prywatnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Dla klientów oferuje wiele atrakcyjnych usług, a kierowcy odbierający podróżnych mają do dyspozycji bardzo duży parking. Wrocław posiada strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca parkingowe godzinowe i długoterminowe.

Parking – Wrocław lotnisko

Lotnisko Wrocław ma dosyć duże rozmiary, ale jest bardzo dobrze oznaczone, dzięki czemu z łatwością można się po nim poruszać. Wszystkie strefy parkingu są opisane, zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Niemal każde miejsce krótkoterminowe znajduje się w niedużej odległości od terminalu, co znacznie ułatwia komunikację. Parking Wrocław oferuje kierowcom kilka opcji postojowych, które przedstawiono poniżej.

Strefa Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly stanowi jedną z najdogodniejszych opcji odbioru podróżnych. Jeśli wiesz, że przylot jest punktualnie lub dane osoby już czekają, warto wybrać to rozwiązanie. Pamiętaj, że w tej strefie tylko pierwsze 10 minut jest darmowe, przekroczenie czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Co więcej, każde kolejne rozpoczęte 10 minut kosztuje dodatkowe 10 zł. Nie zmienia to faktu, że miejsca parkingowe Kiss&Fly są niezwykle dobrze położone. Strefa znajduje się bezpośrednio przed wyjściem z budynku terminala, a podróżni mają 10 minut, aby się przywitać i zapakować swoje bagaże.

Parking godzinowy - strefa A, C i G

Parking Wrocław dysponuje krótkoterminowym postojem, a opłaty naliczane są godzinowo. Obszar G w całości przeznaczono dla kierowców, którzy odbierają podróżnych i przyjechali nieco wcześniej. Z kolei na terenie A i C wyznaczono specjalne miejsca parkingowe, które są rozliczane godzinowo. Zostały one dogodnie oznaczone, aby kierowcy nie mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego postoju. Parking G znajduje się w niezwykle dogodnej lokalizacji, położony jest bezpośrednio przed wejściem do terminalu. Najczęściej ten obszar wybierają kierowcy odbierający podróżnych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz parking A, C lub G, jego koszt jest niezmienny i przez pierwsze 2 godziny wynosi 4 zł/30 minut. Po upływie czasu każde rozpoczęte 60 minut w strefie A i C kosztuje jedyne 4 zł, z kolei w obszarze G – 10 zł. Jeśli czas oczekiwania na podróżnych będzie dłuższy niż 2 godziny, zdecydowanie warto wybrać postój znajdujący się w strefie A i C.

Parking Wrocław – atrakcyjna oferta postojowa

Parking Wrocław ma niezwykle ciekawą ofertę dla kierowców, jak i podróżnych. Gdy nie wiesz którą opcję postoju wybrać, przed przyjazdem sprawdź status rejsu, a wówczas dostaniesz informacje o planowanej godzinie przylotu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak lądują samoloty, można je oglądać na ogólnodostępnym tarasie widokowym. Punkt znajduje się na poziomie +2, czekający mogą stamtąd obserwować halę odlotów oraz płytę lotniska. Gdy oczekiwanie się przedłuża lub chcesz spędzić czas z odbieraną osobą, w ogólnodostępnej strefie terminala jest kawiarnia Costa Coffee oraz 3 restauracje, takie jak On Time, Legendario lub The Whitehouse. Dla wszystkich, którzy się spieszą i nie mają dużej ilości czasu, stworzono strefę KissFly. Warto z niej skorzystać, gdy tylko przyjeżdżasz odebrać podróżujące osoby. W tym przypadku pamiętaj, aby sprawdzić status rejsu, który dokładnie wskaże godzinę przylotu i zapobiegnie dłuższemu oczekiwaniu na podróżnych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.