Jak odebrać podróżnych z lotniska we Wrocławiu?

March 30, 2022
bianca-fazacas-LMV1x7vuQpQ-unsplash (1).jpg Photo by Bianca Fazacas on Unsplash

Port lotniczy Wrocław-Strachowice to obiekt położony ok. 10 km od centrum miasta. Lotnisko oferuje loty rozkładowe, cargo, a w okresie letnim również czartowe. Jest położony w dogodnym miejscu. Można do niego dojechać zarówno prywatnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Dla klientów oferuje wiele atrakcyjnych usług, a kierowcy odbierający podróżnych mają do dyspozycji bardzo duży parking. Wrocław posiada strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca parkingowe godzinowe i długoterminowe.

Parking – Wrocław lotnisko

Lotnisko Wrocław ma dosyć duże rozmiary, ale jest bardzo dobrze oznaczone, dzięki czemu z łatwością można się po nim poruszać. Wszystkie strefy parkingu są opisane, zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Niemal każde miejsce krótkoterminowe znajduje się w niedużej odległości od terminalu, co znacznie ułatwia komunikację. Parking Wrocław oferuje kierowcom kilka opcji postojowych, które przedstawiono poniżej.

Strefa Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly stanowi jedną z najdogodniejszych opcji odbioru podróżnych. Jeśli wiesz, że przylot jest punktualnie lub dane osoby już czekają, warto wybrać to rozwiązanie. Pamiętaj, że w tej strefie tylko pierwsze 10 minut jest darmowe, przekroczenie czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Co więcej, każde kolejne rozpoczęte 10 minut kosztuje dodatkowe 10 zł. Nie zmienia to faktu, że miejsca parkingowe Kiss&Fly są niezwykle dobrze położone. Strefa znajduje się bezpośrednio przed wyjściem z budynku terminala, a podróżni mają 10 minut, aby się przywitać i zapakować swoje bagaże.

Parking godzinowy - strefa A, C i G

Parking Wrocław dysponuje krótkoterminowym postojem, a opłaty naliczane są godzinowo. Obszar G w całości przeznaczono dla kierowców, którzy odbierają podróżnych i przyjechali nieco wcześniej. Z kolei na terenie A i C wyznaczono specjalne miejsca parkingowe, które są rozliczane godzinowo. Zostały one dogodnie oznaczone, aby kierowcy nie mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego postoju. Parking G znajduje się w niezwykle dogodnej lokalizacji, położony jest bezpośrednio przed wejściem do terminalu. Najczęściej ten obszar wybierają kierowcy odbierający podróżnych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz parking A, C lub G, jego koszt jest niezmienny i przez pierwsze 2 godziny wynosi 4 zł/30 minut. Po upływie czasu każde rozpoczęte 60 minut w strefie A i C kosztuje jedyne 4 zł, z kolei w obszarze G – 10 zł. Jeśli czas oczekiwania na podróżnych będzie dłuższy niż 2 godziny, zdecydowanie warto wybrać postój znajdujący się w strefie A i C.

Parking Wrocław – atrakcyjna oferta postojowa

Parking Wrocław ma niezwykle ciekawą ofertę dla kierowców, jak i podróżnych. Gdy nie wiesz którą opcję postoju wybrać, przed przyjazdem sprawdź status rejsu, a wówczas dostaniesz informacje o planowanej godzinie przylotu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak lądują samoloty, można je oglądać na ogólnodostępnym tarasie widokowym. Punkt znajduje się na poziomie +2, czekający mogą stamtąd obserwować halę odlotów oraz płytę lotniska. Gdy oczekiwanie się przedłuża lub chcesz spędzić czas z odbieraną osobą, w ogólnodostępnej strefie terminala jest kawiarnia Costa Coffee oraz 3 restauracje, takie jak On Time, Legendario lub The Whitehouse. Dla wszystkich, którzy się spieszą i nie mają dużej ilości czasu, stworzono strefę KissFly. Warto z niej skorzystać, gdy tylko przyjeżdżasz odebrać podróżujące osoby. W tym przypadku pamiętaj, aby sprawdzić status rejsu, który dokładnie wskaże godzinę przylotu i zapobiegnie dłuższemu oczekiwaniu na podróżnych.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.