Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Katowice Pyrzowice?

29 lipca 2022
Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Katowice Pyrzowice? Photo by Mantas Hesthaven on Unsplash

Port lotniczy Katowice Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 33 kilometrów od centrum miasta. Obiekt jest dość dobrze skomunikowany. Na terenie portu funkcjonują taksówki z licencją oraz autobusy, które zabierają pasażerów z okolicznych miejscowości. Ponadto dojazd prywatnym autem jest niezwykle prosty. Port lotniczy znajduje się nieopodal autostrady A1 i ekspresowej drogi S1. Parking Katowice Pyrzowice oferuje wiele miejsc postojowych, więc każdy kierowca z łatwością odbierze podróżujących z obiektu.

Parking Katowice Pyrzowice

Lotnisko w Katowicach posiada 3 terminale (A, B, C), a w każdym z nich mieści się ogólnodostępna strefa dla wszystkich. Jest to port międzynarodowy, więc cały obiekt został opisany zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Ponadto parking Katowice Pyrzowice ma 3 strefy postojowe zlokalizowane w niewielkiej odległości od budynków terminali, co znacznie ułatwia odbiór podróżnych. Obszary dzielą się na parking premium, średnioterminowy P1 i długoterminowy P2. Odbierając podróżnych najlepiej wybrać miejsca postojowe znajdujące się w strefie premium i P1. Obszar P2 został zlokalizowany w odległości ok. 300 metrów od terminali odlotowych. Na terenie portu lotniczego kursuje bezpłatny bus, który przewozi pasażerów z i do budynków. Co więcej, każdy kierowca parkujący na terenie lotniska może skorzystać z bezpłatnej pomocy, jeśli wystąpił problem z rozruchem pojazdu. Poniżej przedstawiono wszystkie strefy postojowe krótkoterminowe wraz z obowiązującym cennikiem.

Parking Premium

Parking Premium jest zlokalizowany w sąsiedztwie terminala C, a budynki A i B znajdują się nieopodal. Dysponuje 148 przestronnymi miejscami postojowymi, w tym 74 z nich zostało zadaszone. Strefa jest w pełni strzeżona, monitorowana i ubezpieczona. Jeśli martwisz się o swój samochód lub gdy odbierasz podróżnych w podczas złej pogody – poleca się zaparkować w tym obszarze. Ponadto to idealny wybór dla osób z dziećmi, ponieważ miejsca parkingowe są powiększone. Ryzyko zniszczenia drzwi lub zarysowania auta zostało ograniczone do minimum. Co więcej, spóźniony lot, problemy z kontrolą, czy zjedzenie obiadu po przylocie z osobą, którą odbierasz, nie jest żadną niedogodnością. Koszt parkingu premium wynosi 10 zł za 1 h, a każda kolejna godzina to dodatkowe 10 zł. Jeśli czas postoju przekroczy 3 h, wówczas należy uiścić opłatę 100 zł, taką samą jak za 24 godziny.

Parking średnioterminowy P1

Parking P1 to główna strefa postojowa zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie terminali A, B i C. Dysponuje 2100 miejscami postojowymi. Strefę rekomenduje się wszystkim, którzy przyjechali na chwilę odebrać kogoś z lotniska lub chcą zostać dłużej w terminalu. Niewielka odległość od każdego z budynków sprawia, że przejście z hali odlotów do samochodu nie zajmuje więcej niż 5 minut. Miejsce postojowe można zarezerwować online. Pierwsza rozpoczęta godzina parkowania kosztuje tylko 5 zł, a rozpoczęcie 2 h wynosi 20 zł. Za 3 h należy uiścić opłatę 25 zł. Opcja najbardziej opłaca się kierowcom, którzy przyjechali na chwilę odebrać podróżnych lub osobom, które czekają na lotnisku maksymalnie 45 minut.

Parking Katowice Pyrzowice oferuje kierowcom ponad 2000 miejsc postojowych, z czego 148 znajduje się w strefie premium. Na terenie obiektu przy postoju krótkoterminowym nie obowiązuje rezerwacja, a więc osoby odbierające podróżnych mogą pozostawić swój samochód na kilka godzin. Czekając, w ogólnodostępnych halach terminali można zjeść posiłek, a także wypić pyszną kawę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.