Jak najtaniej dojechać z Wrocławia na lotnisko?

2 marca 2022
Jak najtaniej dojechać z Wrocławia na lotnisko? Photo by Xiaolong Wong on Unsplash

Na teren lotniska we Wrocławiu można dojechać na kilka sposobów. Podróżujący mają do wyboru komunikację miejską, autobus prywatnego przewoźnika, taksówkę albo własny samochód. Jeśli wybierzesz auto, pamiętaj, aby wcześniej zarezerwować parking długoterminowy. Lotnisko Wrocław oferuje kilkaset miejsc postojowych, a niedaleko obiektu znajdują się dodatkowe prywatne strefy do parkowania samochodów.

Dojazd na lotnisko we Wrocławiu

Na lotnisko we Wrocławiu jeżdżą 3 linie autobusowe komunikacji miejskiej. Co więcej, w okolice obiektu można dotrzeć za pośrednictwem prywatnego busa, taksówki lub własnego samochodu. Poniżej przedstawiono sposoby na dojazd do portu lotniczego wraz z obowiązującymi cenami.

Komunikacja miejska

Na lotnisko można dojechać 3 liniami autobusowymi. Linia dzienna 106 i linia nocna 206 przebiega przez główne węzły komunikacyjne miasta. Z kolei autobus nr 129 zatrzymuje się na mniej popularnych przystankach, omijając centrum Wrocławia.

Linia dzienna nr 106 rozpoczyna swój kurs z najpopularniejszego przystanku we Wrocławiu, jakim jest Dworzec Główny (Dworcowa). Przejeżdża przez Wzgórze Partyzantów, Dworzec Świebodzki, Strzegomską 148 i Park Tysiąclecia. Linia kursuje codziennie w godzinach 5:02-23:39. Autobus odjeżdża co 15 minut.

Linia dzienna nr 129 zaczyna swój kurs z przystanku Poświęcka znajdującego się nieopodal drogi AOW i A8. Przejeżdża przez mniej uczęszczane miejsca we Wrocławiu takie jak Poświętne, Kamieńskiego, Osobowicka, Kuźniki i Żerniki. Linia kursuje codziennie w godzinach 5:19-23:54. Autobus rozpoczyna swój kurs co 15 minut.

Linia nocna nr 206 rozpoczyna swój kurs na Dworcu Autobusowym. Jedzie przez centrum miasta, zatrzymując się na takich przystankach jak Dworzec Główny, Arkady, Strzegomska i Park Tysiąclecia. Linia kursuje w godzinach 23:51-3:03. Odjeżdża co 60 minut. Czas trwania każdego przejazdu to ok. 40-45 minut. W tym celu należy kupić bilet 60-minutowy, który kosztuje 5,20 zł.

Prywatni przewoźnicy

Prywatne autobusy kursują na terenie lotniska we Wrocławiu, jednak jest to opcja bardzo rzadko wybierana. Najczęściej przewoźnicy oferują swoje usługi pasażerom z dalszych zakątków Polski. Na lotnisku we Wrocławiu zatrzymuje się FlixBus, ale nie można na niego kupić biletu online, a u kierowcy jest sporo droższy. W zależności od relacji koszt przejazdu to 12,99 zł lub więcej.

Taksówki

Na terenie lotniska we Wrocławiu funkcjonują dwie firmy oferujące usługi przewozowe, tj. Partner Taxi i Taxi-Plus. Jest to jedna z najbardziej komfortowych, a zarazem najdroższych opcji. We Wrocławiu obowiązują te same ceny przejazdów i wynoszą one w porze dziennej ok. 60 zł, a nocą ok. 80 zł.

Własny samochód

Przejazd własnym autem to najbardziej komfortowa i elastyczna opcja ze wszystkich. Lotnisko znajduje się w granicach miasta, a za parking miejski również należy uiścić opłatę. Jeśli jedziesz z innej miejscowości, a nie mieszkasz na stałe we Wrocławiu, najlepiej sprawdzi się własny samochód. W tym przypadku warto wybrać parking długoterminowy. Lotnisko Wrocław oferuje miejsca postojowe w bardzo dobrych cenach, których koszt nie przekracza 100 zł.

Na teren lotniska we Wrocławiu jest niezwykle łatwo dojechać. Jeśli szukasz najtańszego transportu, wybierz komunikację miejską. W innym przypadku najlepiej sprawdzi się własny samochód, który bez problemu zaparkujesz w okolicach portu lotniczego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.