Jak dojechać na lotnisko w Gdańsku z centrum miasta?

22 maja 2024
Jak dojechać na lotnisko w Gdańsku z centrum miasta?

Planujesz podróż z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku? Znajomość różnych opcji dojazdu z centrum miasta na lotnisko może zaoszczędzić Ci sporo stresu i czasu. W tym artykule przedstawimy różne środki transportu, które pozwolą Ci wygodnie i bezpiecznie dotrzeć na lotnisko Gdańsk, a także zwrócimy uwagę na korzyści wynikające z korzystania z prywatnych parkingów oferowanych przez NextPark. Jak dojechać na lotnisko Gdańsk z centrum? Sprawdźmy to!

Komunikacja miejska w Gdańsku

Gdańsk posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej, która umożliwia łatwy dojazd na lotnisko. Z centrum miasta kursują regularnie autobusy i pociągi, które dowiozą Cię bezpośrednio pod terminal.

Autobus

Z centrum Gdańska na lotnisko kursują linie autobusowe 210 i N3 (linia nocna). Autobusy te zapewniają wygodny i bezpośredni dojazd, a czas podróży wynosi około 40-50 minut w zależności od ruchu ulicznego.

Pociąg

Alternatywą dla autobusu jest pociąg, który łączy centrum miasta z lotniskiem. Dojazd do Portu Lotniczego z centrum Gdańska jest możliwy ze stacji Gdańsk Główny lub Gdańsk Śródmieście, z przesiadką na stacji Gdańsk Wrzeszcz.

Taksówki i usługi przewozowe

Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie, możesz skorzystać z taksówki lub usług przewozowych, takich jak: Uber czy Bolt. Taksówki są dostępne na terenie całego miasta i dowiozą Cię bezpośrednio pod terminal lotniska. Czas przejazdu wynosi około 20-30 minut, w zależności od ruchu.

Samochód osobowy

Podróż samochodem z centrum Gdańska na lotnisko jest szybka i wygodna. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z głównymi drogami miasta, co umożliwia łatwy dojazd. Warto jednak pamiętać o możliwości wystąpienia korków, szczególnie w godzinach szczytu.

Trasa przebiega:

  • Wyjazd z ul. Długiej na Podwale Przedmiejskie
  • Kontynuacja Podwalem Grodzkim na Targ Węglowy
  • Skręt w prawo w al. Zwycięstwa
  • Kontynuacja al. Zwycięstwa, która przechodzi w Trasę Słowackiego
  • Zjazd z Trasy Słowackiego na obwodnicę S6
  • Zjazd z obwodnicy na węźle Rębiechowo w kierunku lotniska

Długość trasy: około 15 km Czas przejazdu: około 19 minut bez korków Trasa przebiega głównie przez obwodnicę S6, co zapewnia dość szybki dojazd.

Prywatne parkingi przy lotnisku

Dla osób podróżujących własnym samochodem na lotnisko, doskonałym rozwiązaniem są prywatne parkingi zlokalizowane w pobliżu lotniska. NextPark oferuje szeroki wybór prywatnych parkingów, które zapewniają nie tylko oszczędność, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa i dodatkowe udogodnienia dla podróżnych.

Dlaczego warto wybrać prywatny parking lotniskowy NextPark?

Parkowanie przy lotnisku na prywatnych parkingach NextPark jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach za długoterminowe zostawienie auta na czas podróży. Choć takie parkingi lotniskowe mogą być nieco oddalone od terminala, ale oferuje niezwykle konkurencyjne ceny i zapewniają bezpłatny transfer na lotnisko oraz bezpieczne, bo strzeżone miejsce parkingowe.

Obecnie, najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego miejsca parkingowego przy lotnisku w Gdańsku jest skorzystanie z porównywarki internetowej NextPark, bo ta sieć parkingów lotniskowych online zagwarantuje Ci znaczne oszczędności i najniższą cenę! Sprawdź już teraz oferty na parking lotnisko Gdańsk i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić za długoterminowe parkowanie!

Dojazd na lotnisko Gdańsk z centrum miasta jest łatwy dzięki dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej oraz dostępności usług taksówkowychi przewozowych. Dla osób podróżujących samochodem, prywatne parkingi oferowane przez NextPark stanowią doskonałą alternatywę dla oficjalnych parkingów lotniskowych. Prywatne parkingi są nie tylko tańsze, ale również zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i dodatkowe udogodnienia, takie jak transfer na lotnisko.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.