Ile kosztuje parking przy lotnisku we Wrocławiu?

February 1, 2022
photo-1597985933882-b4c6a08857a8.jpg Photo by Erik Mclean on Unsplash

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika to międzynarodowe lotnisko znajdujące się na terenie miasta. Obiekt położony jest w dzielnicy Strachowice, ok. 10 km od centrum Wrocławia. Obecnie obsługuje go 10 regularnych linii lotniczych. Jest to 4. polski port lotniczy zarówno pod względem liczby pasażerów, jak i wykonywanych operacji lotniczych. W jego obrębie niezbędny jest tani parking. Lotnisko Wrocław oferuje szereg miejsc postojowych znajdujących się nieopodal terminala.

Lotnisko Wrocław – cena parkingu

Lotnisko Wrocław oferuje podróżnym kilka opcji parkingowych. Wśród nich znajdziesz strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca parkingowe godzinowe i długoterminowe. Obiekt posiada również parking VIP i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Łącznie są to 4 opcje parkingowe oferowane przez lotnisko Wrocław. Cena parkingu uzależniona jest od czasu postoju auta, jego lokalizacji oraz standardu wybranego miejsca.

Strefa krótkiego postoju Kiss&Fly przeznaczona jest dla wszystkich kierowców, którzy przywożą lub odbierają podróżnych z lotniska. Miejsca parkingowe znajdują się w zatoczkach bezpośrednio przed terminalem. Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w strefie wynosi 10 minut. Za dłuższy pobyt należy uiścić opłatę, pierwsze 20 minut kosztuje 20 zł, a każde kolejne rozpoczęte 10 minut to dodatkowe 10 zł.

Parking VIP znajduje się najbliżej wejścia do terminalu. Miejsca postojowe są tam szersze i bardziej komfortowe, ale to nie wszystko. Podróżujący, którzy wykupili wersję VIP, mogą skorzystać z szybkiego dostępu do odprawy (fast track) oraz executive lounge. Jedna godzina parkowania auta na parkingu VIP wynosi 6 zł, 24 godziny kosztują 60 zł, a pakiet 4 dni to 300 zł. Po upływie czasu każda kolejna rozpoczęta doba wynosi 100 zł.

Lotnisko Wrocław oferuje parking godzinowy dla wszystkich, którzy przywożą lub odbierają podróżnych i chcą chwilę zaczekać. W obrębie lotniska miejsca parkingowe krótkoterminowe znajdują się w strefie A, B, C i G. Każde z nich jest stosowanie opisane. Osobom, które odbierają podróżnych, poleca się postój w strefie G. Z kolei parking A jest zlokalizowany najbliżej wejścia do hali odlotów. Postój na parkingach A, B, C i G (max. 2 godziny) kosztuje 4 zł/30 minut. Po upływie 2 godzin opłata naliczana jest za każdą kolejną rozpoczętą godzinę, a jej cena w strefach A, B, C wynosi jedyne 4 zł, a dla parkingu G – 10 zł.

Strefa D to parking długoterminowy przeznaczony dla kierowców, którzy zostawiają swoje samochody na dłużej. Znajduje się nieco dalej niż wcześniej wspomniane obszary, jednak można z niego swobodnie dojść do terminala. Co więcej, obiekt latem oferuje transfer podróżnych przy pomocy meleksa. W strefie D cena uzależniona jest od czasu parkowania. Karnet na 1-4 dni wynosi 85 zł, na 5-9 dni 90 zł, a okres 10-15 dni kosztuje 99 zł. Wszystkich opłat dokonuje się w kasach parkingowych, a kwota naliczana jest na podstawie biletu pobranego przy wjeździe. Każda strefa ma swój osobny automat, który odpowiednio nalicza cenę parkingu.

Prywatny tani parking – lotnisko Wrocław i okolice

W obrębie portu lotniczego można znaleźć tani parking. Lotnisko Wrocław to nie jedyny obszar, który oferuje komfortowy postój prywatnych aut. Strefy parkingowe znajdujące się nieopodal obiektu można zarezerwować online. Strona internetowa NextPark.pl oferuje postój w okolicach lotniska Wrocław. Cena parkingu wynosi ok. 10 zł za 24 godziny, jeśli zostawisz pojazd na dłużej niż 8 dni. Z każdego obszaru gwarantowany jest darmowy transfer na lotnisko w jedną i w drugą stronę.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.