Ile kosztuje parking przy lotnisku w Katowicach?

20 kwietnia 2022
Ile kosztuje parking przy lotnisku w Katowicach? Photo by Szymon Fischer on Unsplash

Pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku może kojarzyć się z dużym wydatkiem. Jeśli jednak starannie zaplanujesz podróż, z łatwością znajdziesz tani parking. Lotnisko Katowice nie jest tutaj wyjątkiem. Jeśli nadal zastanawiasz się, ile kosztuje parking przy lotnisku, odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

### Lotnisko Katowice — cena parkingu niestrzeżonego

Na lotnisku w Katowicach najwięcej miejsc parkingowych jest dostępnych na parkingach niestrzeżonych. Są one oznaczone jako P1 i P2.

Parking P1 to parking główny katowickiego lotniska. To właśnie tutaj zatrzymuje się większość podróżnych oraz osoby, które zapewniają im transport na lotnisko. Jest on niezwykle wygodny, ponieważ znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich trzech terminali, a jednorazowo może pomieścić 2100 samochodów. Jeżeli zatrzymujesz się na nim na okres krótszy niż godzina, zapłacisz jedynie 5 złotych. Druga godzina kosztuje już 20 złotych, a okres od 3 godzin do jednej doby - 60 złotych. Jeśli zdecydujesz się pozostawić tutaj samochód na cały tydzień, zapłacisz 200 złotych. W tym przypadku opłacalny jest przede wszystkim krótki postój.

Parking P2 dedykowany jest osobom, które poszukują długoterminowego miejsca postojowego. Oferuje on 4500 miejsc, a od terminali dzieli go 300 metrów. Dla osób, które z niego korzystają, przygotowany jest darmowy transfer. Za pierwszą godzinę postoju zapłacisz 7 złotych, za pierwszą dobę 33 zł, a za cały tydzień zaledwie 75 zł. Możesz na nim pozostawić samochód nawet na 28 dni i zapłacić za to 179 zł. Jako parking długoterminowy sprawdzi się on więc znacznie lepiej.

Na miejsca parkingowe obowiązują także promocje. Możesz liczyć na zniżkę, jeżeli rezerwujesz miejsce online lub posiadasz Kartę Dużej Rodziny.

### Ile kosztuje parking strzeżony na lotnisku w Katowicach?

Na lotnisku w Katowicach dostępny jest także parking strzeżony Premium — PP, który oferuje 148 miejsc w tym 74 zadaszonych. Znajduje się on w pobliżu terminala C. Za godzinę zapłacisz 10 zł, za dobę 100 zł, a za cały tydzień 300 zł. Dwa tygodnie pobytu kosztować Cię będą 500 zł, a każda kolejna rozpoczęta doba dodatkowe 10 zł. Chociaż nie jest to tani parking, lotnisko Katowice z pewnością zapewni na nim bezpieczny postój Twojemu samochodowi.

### Prywatny tani parking lotnisko Katowice

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z oferowanych przez lotnisko miejsc parkingowych, możesz zdecydować się na prywatny parking. Miejsce na nim możesz zarezerwować przed podróżą i mieć pewność, że będzie na Ciebie czekać. Ceny tego typu parkingów są różne, w zależności od lokalizacji oraz warunków. Za ogrodzony, oświetlony i monitorowany parking bez ubezpieczenia zapłacisz zaledwie nieco ponad 8 zł za dobę, przy rezerwacji miejsca na minimum 8 dni. W cenie zyskasz również transport na lotnisko i z powrotem. Przejazd nie potrwa długo, ponieważ parkingi zlokalizowane są w większości przypadków maksymalnie 3 km od lotniska, a zazwyczaj jeszcze bliżej. Możesz także wybrać ubezpieczony parking, za który opłaty rozpoczynają się już od 9 zł za jeden dzień. Rezerwację można również bezpłatnie anulować.

Jednym z najczęściej wybieranych portów lotniczych jest lotnisko Katowice. Cena parkingu jednak nawet tutaj może być korzystna. W zależności od tego, gdzie zdecydujesz się zostawić samochód, możesz zapłacić od kilku do kilkudziesięciu złotych za dobę. Możesz wybrać główny parking lotniska, parking długoterminowy, strzeżony lub prywatny. Każda z tych opcji ma swoje zalety i warto wziąć je pod uwagę, wybierając miejsce parkingowe w pobliżu lotniska.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.