Ile kosztuje parking przy lotnisku Warszawa Chopina?

January 21, 2022
photo-1569154941061-e231b4725ef1.jpg Photo by Bao Menglong on Unsplash

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. Obiekt położony jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum stolicy. Miesięcznie z portu korzysta ok. 100 tysięcy podróżnych, dlatego niezwykle ważny jest tani parking. Lotnisko Chopina i jego okolice oferują szereg miejsc postojowych w atrakcyjnych cenach.

Lotnisko Warszawa Chopina - cena parkingu

Lotnisko Chopina oferuje podróżnym kilka opcji parkingowych. Klienci znajdą wśród nich strefę Kiss&Fly, parkingi wielopoziomowe, opcję premium i terenowe miejsca postojowe. Łącznie są to 4 obszary oferowane przez lotnisko Warszawa Chopina. Cena parkingu uzależniona jest od czasu postoju auta, lokalizacji i standardu miejsc postojowych.

Strefa Kiss&Fly przeznaczona jest dla kierowców, odwożących podróżnych na samolot. Znajduje się niedaleko budynku terminala, a pierwsze 7 minut jest darmowe. Po tym czasie należy uiścić opłatę w wysokości 30 zł. Nie wolno zostawić tam samochodu bez nadzoru, ponieważ grozi to karą 500 zł. Wielopoziomowe parkingi P1, P2 zlokalizowane są w obrębie lotniska Chopina. Składają się z kilku pięter, dlatego można tam zostawić samochód krótkoterminowo (na kilka godzin lub 1 dzień) oraz długoterminowo. Opłat dokonuje się w kasach automatycznych, a kwota naliczana jest na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Jedna godzina parkowania auta to koszt 14 zł. Za 24 godziny należy uiścić opłatę w wysokości 140 zł. Oferta długoterminowa, czyli 6-10 dni kosztuje 280 zł, a 11-15 dni - 330 zł. Kolejna rozpoczęta doba to dodatkowy koszt 20 zł. Każdy dzień pobytu liczony jest w systemie 24-godzinnym, a nie kalendarzowym. Za pierwszą dobę opłata naliczana jest po rozpoczęciu 10. godziny parkowania.

P2 Premium oferuje najwyższy standard parkingu w ofercie lotniska Chopina. To dogodnie zlokalizowany obszar, oferujący 58 miejsc parkingowych. Dodatkowo podróżni cieszą się voucherem fast track, uprawniającym do szybkiej ścieżki kontroli bezpieczeństwa. Jedna godzina parkowania auta wynosi 35 zł, a każda kolejna to 15 zł. Za 24 godziny należy uiścić opłatę w wysokości 230 zł. Oferta długoterminowa, czyli 6-10 dni to koszt 630 zł, a 11-15 dni wynosi 710 zł. Każdy dzień pobytu liczony jest w systemie 24-godzinnym, a nie kalendarzowym. Za pierwszą dobę opłata naliczana jest po rozpoczęciu 14. godziny parkowania.

P4 to parking długoterminowy przeznaczony dla kierowców pozostawiających samochód co najmniej na 1 dzień. Cena uzależniona jest od czasu parkowania. Karnet na 1-5 dób wynosi 230 zł, na 6-10 dni 260 zł, a okres 11-15 dni uwzględnia opłatę wynoszącą 310 zł.

Sieć parkingów lotniskowych

W obrębie lotniska Warszawa Chopina funkcjonuje wiele innych parkingów, które można zarezerwować szybko i wygodnie. Z każdego z nich transfer jest bezpłatny, a podróżujący zyskują pewność, że mają zagwarantowane miejsce postojowe. Przed zarezerwowaniem parkingu, warto sprawdzić, czy istnieje możliwość bezpłatnej anulacji, darmowego transferu oraz wystawienia faktury. feruje szereg miejsc postojowych w okolicach lotniska Chopina. Cena parkingu waha się pomiędzy 20 zł, a 30 zł za 24 godziny, jeśli zostawisz samochód na dłużej niż 8 dni. Są to długoterminowe miejsca parkingowe, a jednodniowy koszt zaparkowanego auta maleje wraz z ilością wykupionych dób. Na żadnym z nich nie jest wymagany zakup dodatkowego abonamentu. Teren każdego parkingu jest ubezpieczony, ogrodzony, oświetlony oraz w pełni monitorowany, a obsługa pracuje w systemie 24/7.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.