Ile kosztuje parking przy lotnisku Brno–Tuřany?

5 stycznia 2023
Ile kosztuje parking przy lotnisku Brno–Tuřany? Photo by Leonhard Niederwimmer on Unsplash

Port lotniczy Brno–Tuřany to międzynarodowe lotnisko oddalone o 7,5 kilometra na południowy wschód od czeskiego miasteczka Brno. Obecnie oferuje 18 kursów do różnych krajów. Głównie korzystają z niego przewoźnicy czarterowi i prywatni, ale liczba obsługujących go firm cały czas wzrasta. Bardzo często korzystają z niego turyści, mieszkający nieopodal granicy polsko-czeskiej. W jego obrębie zlokalizowano oficjalny parking, jak i prywatne miejsca postojowe. Poniżej przedstawiono, jakie opcje oferuje lotnisko w Brnie.

Lotnisko w Brnie – cena postoju

Lotnisko w Brnie jest dogodnie zlokalizowane. Zostało położone przy drodze szybkiego ruchu D1 Brno – Ołomuniec. Jadąc z Polski stosunkowo łatwo się do niego dostać. Korzystając z prywatnego samochodu, wcześniej warto zapoznać się z cenami parkingu obowiązującymi na terenie Czech. Poniżej przedstawiono, ile kosztuje pozostawienie auta na miejscu postojowym należącym do obiektu.

Parking na lotnisku w Brnie nie jest podzielony na strefy postojowe, co oznacza, że obowiązujące na jego terenie ceny są takie same. Wszystkie miejsca parkingowe są długoterminowe. Właściciele obiektu założyli, że maksymalny czas rezerwacji wynosi 16 dni. Na ten czas można wykupić abonament i opłacić postój. Natomiast każda kolejna doba skutkuje uiszczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 100 CZK.

Kierowcy wjeżdżający na teren parkingu przy lotnisku otrzymują pierwsze darmowe 20 minut. To wystarczający czas, aby odwieźć bliską osobę na teren terminala i zdążyć ją pożegnać lub odebrać po długiej podróży. Miejsca postojowe są zlokalizowane w odległości kilkudziesięciu metrów od budynku terminala, a darmowe minuty pełnią funkcję popularnej w Polsce opcji Kiss&Fly.

Przekroczenie bezpłatnych 20 minut postoju skutkuje naliczeniem opłaty. Jeśli zostawisz samochód na maksymalnie 2 godziny – koszt parkingu wyniesie 50 CZK. Po upływie czasu każdy kierowca jest zobowiązany uiścić opłatę za całą dobę, tj. 150 CZK. Po każdorazowym przekroczeniu 24 godzin koszt postoju zwiększa się o 10 CZK, co oznacza, że 2 dni parkingu wynoszą 300 CZK, a 3 dni 400 CZK. Tygodniowy abonament kosztuje 800 CZK, a 16-dniowy - 1700 CZK. Po tym czasie każda kolejna doba to dodatkowe 100 CZK.

Automaty sprzedażowe mieszczą się w hali przylotów, w korytarzu między strefą przylotów i odlotów oraz przy wyjeździe z parkingu. Na terenie obiektu można płacić kartą kredytową i gotówką, tylko w walucie czeskiej. Niektóre biura podróży oferują swoim klientom vouchery, które są uznawane przez lotnisko w Brnie.

Pozostałe miejsca postojowe wokół lotniska w Brnie

Oficjalny parking lotniska to jedna z wielu dostępnych opcji. Niedaleka odległość od miasta powoduje, że auto można zostawić na jednej z wielu miejskich stref. Wówczas cena postoju ustalona jest przez władze Brna. Z miasteczka na lotnisko można dojechać przy pomocy komunikacji publicznej – dzienny bus o numerze E76, a nocny N89.

W obrębie lotniska funkcjonują również prywatne parkingi oferujące atrakcyjne ceny. Do ich zalet należy możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca postojowego i bezpłatny transfer do budynku terminala. Koszt abonamentu na 8 dni wynosi 800 CZK. Co więcej, portal NextPark oferuje bezpłatną anulację rezerwacji, co podnosi komfort podróży w przypadku niefortunnych zdarzeń, które zmuszają do odwołania rezerwacji. Prywatne parkingi zlokalizowane są w odległości ok. 3 km od portu lotniczego. Tego typu opcja stanowi atrakcyjną ofertę dla wszystkich, którzy chcą mieć gwarancję wolnego miejsca parkingowego po przyjeździe na wybrany lot.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.