Ile kosztuje miesięczny parking w Warszawie?

11 lipca 2024
Ile kosztuje miesięczny parking w Warszawie?

Warszawa, jako największe miasto w Polsce, oferuje szeroki wybór opcji parkingowych, zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób przyjezdnych. W tym artykule przyjrzymy się różnym opcjom i kosztom parkowania w stolicy. Ile kosztuje miesięczny parking w Warszawie w 2024 roku? Sprawdźmy to!

Parkingi miejskie w Warszawie - Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN)

Warszawa posiada rozbudowaną Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, która obejmuje centrum miasta oraz niektóre dzielnice: Śródmieście, Wola, Mokotów, Ochota, Żoliborz, Praga Północ i Praga Południe. Szczegółową mapę oraz wykaz ulic objętych płatnym parkowaniem można znaleźć w Internecie na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Ceny abonamentów za parkowanie w Warszawie

Warszawa nie oferuje ogólnodostępnych abonamentów miesięcznych na parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN). Opcją nieco zbliżoną do miesięcznego abonamentu za parkowanie jest abonament mieszkańca, który przysługuje osobom zameldowanym na pobyt stały lub czasowy w Warszawie i rozliczającym podatek PIT w mieście stołecznym.

W Warszawie, w 2024 roku, abonament rejonowy mieszkańca kosztuje 30 zł rocznie i umożliwia parkowanie w wyznaczonym rejonie wokół miejsca zameldowania. Z kolei, abonament obszarowy, który obowiązuje od 15 listopada 2021 roku, kosztuje 600 zł rocznie i pozwala zaparkować auto na obszarze obejmującym całe osiedle lub znaczną część dzielnicy.

Ile kosztuje miesięczny parking w Warszawie?

W Warszawie, nie ma możliwości wykupienia miesięcznego abonamentu parkingowego w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego. W 2024 roku, opłaty pobierane są za każdą godzinę postoju w SPPN, według następujących stawek:

  • 1 godzina postoju - 4,50 zł,
  • 2 godziny - 10,90 zł,
  • 3 godziny - 16,30 zł,
  • 4 godziny i kolejne - po 4,50 zł za każdą godzinę.

Dla kierowców niebędących mieszkańcami Warszawy, alternatywą dla stref płatnego parkowania są parkingi prywatne, które mogą być bardziej opłacalne i wygodne, niż korzystanie ze strefy płatnego parkowania.

Prywatne parkingi w Warszawie

Prywatne parkingi w Warszawie są doskonałą alternatywą na dłuższe postoje auta, bo często oferują atrakcyjne ceny za abonament miesięczny lub dzienny. Nie dziwi więc fakt, że prywatne parkingi oferowane przez NextPark to jedna z najbardziej popularnych opcji wśród osób poszukujących bezpiecznego i przystępnego cenowo miejsca do zaparkowania samochodu w Warszawie.

Gdzie można zaparkować auto w Warszawie? W okolicach centrum miasta można znaleźć prywatne parkingi i strzeżone miejsca parkingowe na wynajem, gdzie opłaty są znacznie niższe niż w strefach płatnego parkowania. Obecnie, dzięki porównywarce internetowej NextPark, w kilka chwil można znaleźć m.in.: najtańszy parking lotnisko Chopina oraz dozorowane i niedrogie parkingi w Warszawie i okolicach w najlepszych cenach.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.