Gdzie zostawić samochód w Warszawie lecąc na wakacje?

11 lipca 2024
Gdzie zostawić samochód w Warszawie lecąc na wakacje?

Planujesz wakacje i zastanawiasz się, gdzie zostawić samochód w Warszawie na czas wyjazdu? Wybór odpowiedniego miejsca parkingowego to kluczowy element planowania podróży lotniczej. Obecnie, wraz z rosnącym ruchem pasażerów na lotnisku Chopina zapewnienie bezpiecznego i wygodnego miejsca do długoterminowego pozostawienia pojazdu staje się coraz bardziej istotne dla wielu kierowców. Sprawdźmy zatem, co warto wiedzieć na temat - Gdzie zostawić samochód w Warszawie lecąc na wakacje?

Lotniska w Warszawie

Na terenie aglomeracji warszawskiej zlokalizowane są 2 lotniska: Warsaw Chopin Airport i Warsaw Modlin Airport. Warsaw Chopin Airport, czyli Lotnisko Chopina (Okęcie) to największy, międzynarodowy port lotniczy w Polsce i główne lotnisko obsługujące Warszawę. Lotnisko Chopina położone jest w warszawskiej dzielnicy Włochy, na osiedlu Okęcie, oddalonym zaledwie o około 8 km na południowy zachód od centrum miasta.

Warsaw Modlin Airport, czyli Port Lotniczy Warszawa-Modlin to międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany około 40 km od ścisłego centrum stolicy - w Nowym Dworze Mazowieckim. Lotnisko Modlin jest mniejsze niż lotnisko Chopina i w głównej mierze obsługuje tanie linie lotnicze (np. Ryanair). Port lotniczy Modlin to port pomocniczy, tzn. drugie lotnisko dla Warszawy, które obsługuje część ruchu lotniczego kierowanego dotychczas na Lotnisko Chopina.

Parkingi na lotniskach w Warszawie

Parkingi na lotniskach w Warszawie to oficjalne parkingi lotniskowe, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali. Na terenie lotniska Chopina dostępne są oficjalne parkingi lotniskowe, oferujące różne rodzaje miejsc postojowych, w tym krótkoterminowe i długoterminowe i są to np. parkingi: P1, P2, P3, P4, P5, P6.

Z kolei, Lotnisko Warszawa Modlin na swojej e-stronie informuje: “do dyspozycji pasażerów, dojeżdżających samochodem jest udostępnione ok. 1100 miejsc parkingowych, znajdujących się przed terminalem lotniska na parkingu PA1, który pełni funkcję parkingu godzinowego i dobowego. W odległości ok. 3 km od terminala pasażerskiego w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, przy drodze krajowej nr 62 znajduje się parking długoterminowy PA7.”

Prywatne parkingi przy lotniskach w Warszawie

Prywatne parkingi przy lotniskach w Warszawie są doskonała alternatywą dla oficjalnych parkingów, bo oferują maksymalny poziom bezpieczeństwa, konkurencyjne ceny i dodatkowe usługi. W 2024 roku, jednym z najczęstszych wyborów kierowców są parkingi lotniskowe oferowane przez NextPark.

Dlaczego warto rozważyć tę opcję? Prywatne parkingi lotniskowe NextPark w Warszawie są spokojne, bezpieczne i są znacznie tańsze, niż parking na lotnisku! Długoterminowe parkowanie samochodu poza lotniskiem na terenie całej Polski jest zawsze dużo bardziej opłacalne! Choć takie parkingi mogą być nieco oddalone od terminala, ale oferuje niezwykle konkurencyjne ceny i zapewniają bezpłatny transfer na lotnisko oraz bezpieczne, bo strzeżone miejsce parkingowe.

Parking przy lotnisku Warszawa - jak znaleźć?

Jak znaleźć parking przy lotnisku w Warszawie? Obecnie, najlepszym sposobem na znalezienie najlepszego miejsca parkingowego jest skorzystanie z porównywarki internetowej NextPark, bo ta wyszukiwarka parkingów lotniskowych online zagwarantuje Ci znaczne oszczędności i najniższą cenę! Wystarczy, że wejdziesz na e-stronę NextPark i wpiszesz odpowiednie hasło, na przykład: parking lotnisko Chopina lub parking lotnisko Modlin i szybko uzyskasz listę dostępnych, wolnych miejsc parkingowych w okolicy lotniska.

NextPark to nowoczesna i przyjazna dla użytkownika strona internetowa. Dzięki szybkiemu, łatwemu i bezpiecznemu procesowi rezerwacji, za pośrednictwem NextPark, możesz bez wysiłku zaoszczędzić i zagwarantować sobie najlepszy parking przy lotnisku w Warszawie!

Gdzie zostawić samochód w Warszawie lecąc na wakacje? - podsumowanie:

Decyzja, gdzie zostawić samochód w Warszawie lecąc na wakacje, zależy od wielu czynników, takich jak: czas trwania wyjazdu, budżet oraz oczekiwany poziom bezpieczeństwa i wygody. Oficjalne parkingi lotniskowe oferują wygodę i bliskość terminali, ale mogą być droższe. Prywatne parkingi NextPark to doskonała alternatywa, łącząca atrakcyjne ceny, wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę transferu na lotnisko. Rezerwując miejsce online przez Parkingi lotniskowe NextPark, możesz cieszyć się spokojną podróżą, mając pewność, że Twój samochód jest w dobrych rękach.

Dzięki NextPark podróżowanie własnym samochodem na lotnisko staje się prostsze i bardziej komfortowe! Niezależnie od tego, czy podróżujesz za granicę w celach biznesowych, czy też lecisz samolotem z rodziną na wakacje - nie martw się o kwestie związane z parkowaniem auta przy lotnisku w Warszawie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.