Gdzie zjeść? Restauracje - Lotnisko Katowice-Pyrzowice

1 lutego 2023
Gdzie zjeść? Restauracje - Lotnisko Katowice-Pyrzowice Photo by Daniel on Unsplash

Lotnisko Katowice-Pyrzowice jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się w odległości ok. 33 km na północ od centrum Katowic, w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Stanowi regionalne lotnisko dla całego województwa śląskiego. Pod względem liczby wykonywanych operacji lotniczych i odprawianych pasażerów znajduje się na 4. miejscu wśród wszystkich polskich portów lotniczych. Swoim turystom lotnisko parking Katowice oferuje kilkaset miejsc postojowych oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

Jakie restauracje i kawiarnie na terenie lotniska Katowice-Pyrzowice?

Lotnisko w Katowicach oferuje swoim podróżnym szereg udogodnień. Jednym z najważniejszych są liczne lokale gastronomiczne, które proponują posiłki zarówno dla wielbicieli polskiej kuchni, jak i międzynarodowej. Na terenie terminala turystom zapewniono miejsca, gdzie mogą spokojnie usiąść i poczekać na swój lot lub odpocząć po przebytej podróży. Poniżej przedstawiono listę miejsc, w których podróżni mogą zjeść pożywny posiłek i wypić pyszną kawę.

So!Coffee

Description

To znana kawiarnia, którą można spotkać w 25 polskich miastach. Serwuje pyszną kawę wykonaną z mieszanki specjalnie wyselekcjonowanych ziaren – amerykańskiej Arabiki i azjatyckiej Robusty. Napój cechuje się wyjątkowym smakiem o lekko wyczuwalnej nucie cytrusów. W lokalu można zjeść świeże kanapki i słodkie desery. Ponadto oprócz kawy So!Coffee serwuje gorącą herbatę i świeżo wyciskane soki. Kawiarnia znajduje się w dwóch lokalizacjach: terminal A-parter i terminal C-parter.

Bistro

Lokal serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej i śląskiej. Skierowany jest do wszystkich, którzy wrócili z zagranicznej podróży i chcą zjeść pożywny obiad lub dopiero czekają na swój lot. W menu znajdują się tradycyjne mięsne dania, zupy oraz słodkie desery. Na terenie restauracji można wypić kawę, herbatę, sok lub jeden z wielu kolorowych napojów.

Cavarious Cafe

Description

To stosunkowo nowy lokal, który stanowi część grupy Baltona. Kawiarnie tego typu można spotkać również na innych polskich lotniskach. Miejsce cechuje eleganckie i przytulne wnętrze. Menu zmienia się sezonowo, a niezmienna pozostaje jedynie kawa. Ponadto podróżni mogą tu liczyć na pyszną herbatę, bezkofeinowe napoje, słodkie desery i mnogość wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych przekąsek. Lokal znajduje się w 3 miejscach na terenie lotniska Katowice-Pyrzowice, tj. terminal A-parter, terminal B-parter i piętro 1.

Pizza & Kebab

Description

Restauracja serwuje podróżnym pyszną pizzę prosto z pieca, co stanowi ciekawą odmianą w porównaniu do innych lotnisk. Ciasto robione jest ręcznie, a następnie wypiekane w specjalnym piecu. Każda pizza cechuje się świeżością i bogactwem smaku. Ponadto restauracja ma w menu zestawy śniadaniowe, klasyczne dania fast food, tj. kebab, zapiekanki, frytki, hamburgery, a także tradycyjne dwudaniowe obiady, sałatki oraz desery. Po zjedzonym posiłku można napić się kawy lub zamówić drinka. Lokal zlokalizowany jest w budynku terminalu A na parterze.

Travel Chef

Description

Restauracja serwuje kuchnię międzynarodową – w menu są dania obiadowe, desery oraz przekąski. Podróżni znajdą tu szeroki wybór przygotowywanych na miejscu posiłków. W menu znajdują się różnorodne pierogi, zupy i makarony. Restauracja zlokalizowana jest na parterze w strefie odlotów terminala A.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice oferuje sporo opcji spędzania wolnego czasu. Turyści, przesiadając się z innego lotu lub czekając na swój kurs, mają możliwość odpoczynku i spokojnego zjedzenia posiłku lub wypicia pysznej kawy. W tym celu warto skorzystać z jednego z wymienionych powyżej lokali.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.