Darmowy parking lotnisko Pyrzowice - Gdzie zostawić auto na lotnisku Katowice-Pyrzowice?

28 października 2023
Darmowy parking lotnisko Pyrzowice - Gdzie zostawić auto na lotnisku Katowice-Pyrzowice?

Darmowy parking lotnisko Pyrzowice? Gdzie najtaniej zaparkować przy lotnisku Katowice? Jeśli chodzi o parkowanie na dłuższy czas na lotnisku pasażerskim Katowice-Pyrzowice, lub gdy trzeba kogoś odebrać z lotniska, większość z nas nie szuka bezpłatnego miejsca krótkiego postoju, ale chce po prostu znaleźć bezpieczne i niedrogie miejsce parkingowe w pobliżu portu lotniczego. Bez wątpienia, wiele osób podróżujących służbowo z Katowic i turystów podczas wakacyjnych podróży wybiera pozostawienie samochodu na lotnisku Pyrzowice. Jest to z pewnością nie najtańsze, ale zrozumiałe postępowanie, bo parkowanie na lotnisku w Pyrzowicach to kilka możliwości wyboru.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach za miejsce parkingowe i szukasz teraz w Internecie informacji na temat - tani lub darmowy parking Lotnisko Pyrzowice, gdzie najtaniej zaparkować przy lotnisku w Pyrzowicach, gdzie zostawić samochód w Katowicach na kilka dni, to jesteś we właściwym miejscu!

  • Parkowanie na lotnisku w Pyrzowicach
  • Katowice Airport parking - gdzie zostawić samochód na lotnisku?
  • Czy parking na lotnisku w Pyrzowicach jest płatny?
  • Darmowy parking lotnisko Pyrzowice - kto jest zwolniony z opłat parkingowych?
  • Najtańszy parking lotnisko Katowice Pyrzowice - oferta NextPark

Parkowanie na lotnisku w Pyrzowicach

Opłaca się wiedzieć, że istnieje łatwe rozwiązanie dla Twojego problemu - parkingi lotniskowe Katowice-Pyrzowice w NextPark! Nasz system bezpłatnej rezerwacji parkingu online pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz, NextPark to najtańszy parking Pyrzowice

Katowice Airport parking - gdzie zostawić samochód na lotnisku?

Katowice Airport - Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego zlokalizowany jest w miejscowości Pyrzowice, około 33 kilometry na północ od centrum Katowic.

Gdzie można zaparkować na lotnisku Pyrzowice? Katowice Airport na swojej stronie internetowej zamieścił plan parkingów, w którym wskazuje wyznaczone strefy do parkowania. Parkingi na lotnisku Pyrzowice to:

  • strzeżony Parking Premium - położony w bezpośrednim sąsiedztwie terminala przylotowego C,
  • główny, niestrzeżony Parking P1 - znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali A, B i C,
  • parking ekonomiczny, niestrzeżony Parking P2 - zlokalizowany w odległości 300 m od terminali odlotowych A i B.

Czy parking na lotnisku w Pyrzowicach jest płatny?

Parking na lotnisku w Pyrzowicach jest płatny, a wysokość opłat parkingowych określa cennik korzystania z infrastruktury parkingowej i dróg wewnętrznych Katowice Airport, który stanowi załącznik do Regulaminu Parkingu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Aktualny regulamin i cennik parkingów lotnisko Pyrzowice jest umieszczony: przed wjazdem na parking, na terenie parkingu, przy wyjeździe z parkingu, na automatach płatniczych, u obsługi parkingu, a także na stronie internetowej lotniska Katowice. Warto mieć na uwadze fakt, że według regulaminu - “Poprzez skorzystanie z infrastruktury parkingowej rozumie się korzystanie z wyznaczonego miejsca postojowego na terenie parkingu bądź przejazd przez teren parkingu z chwilowym zatrzymaniem pojazdu.”

Ile kosztuje parking na lotnisku w Pyrzowicach? Cena za parkowanie na lotnisku w Pyrzowicach jest zależna przede wszystkim od strefy parkowania. W 2023 roku, za jedną godzinę parkowanie na parkingu P1 trzeba zapłacić 7 PLN, a cena parkowania do 1 godziny na parkingach Premium i P2 wynosi 10 PLN.

Darmowy parking lotnisko Pyrzowice - kto jest zwolniony z opłat parkingowych?

Darmowy parking lotnisko Pyrzowice, czyli bezpłatne korzystanie z miejsc postojowych na lotnisku Katowice-Pyrzowice jest możliwe. Choć na lotnisku w Pyrzowicach nie ma strefy Kiss&Fly, która umożliwia darmowe parkowanie przez kilka minut, to w Regulaminie Portu Lotniczego Katowice, w §13, znajduje się ważny zapis, który pozwala na darmowe parkowanie na lotnisku, w określonych przypadkach.

Kto może parkować za darmo na lotnisku Pyrzowice? Według regulaminu lotniska - “Z opłat parkingowych zwolnione są następujące osoby lub pojazdy:

a. pojazdy zwolnione na podstawie umów zawartych z GTL SA, b. pojazdy służb ratowniczych będące w akcji, c. pojazdy służb państwowych (Policja, BOR, CBA, SG, UC itp.) w celach służbowych, d. autobusy komunikacji miejskiej kursujące wg. rozkładu jazdy, e. niepełnosprawni pasażerowie legitymujący się ważną „kartą parkingową osoby niepełnosprawnej” parkujące do 30 minut od chwili wjazdu na parking. Po upływie tego czasu niepełnosprawni pasażerowie wnoszą opłaty zgodnie z cennikiem, o którym mowa w §9 Regulaminu.”.

Najtańszy parking lotnisko Katowice Pyrzowice - oferta NextPark

Jeśli planujesz podróż samolotem z lotniska Katowice, masz naprawdę wiele możliwości na krótkoterminowe i długoterminowe parkowanie samochodu. Oczywiście, miejsce w którym zdecydujesz się zostawić swoje auto przed odlotem z lotniska w Pyrzowicach, zależy przede wszystkim od Twojego poziomu komfortu, wartości Twojego pojazdu i tego, ile pieniędzy jesteś gotów wydać na opłaty parkingowe.

Opłaca się jednak pamiętać, że NextPark - sieć parkingów lotniskowych online zagwarantuje Ci znaczne oszczędności i najniższą cenę! Nasza lista parkingów lotniskowych w Polsce pozwoli Ci sprawdzić i porównać ceny za miejsce parkingowe na wynajem w Katowicach, w okolicach lotniska.

NextPark to nowoczesna i przyjazna dla użytkownika strona internetowa. Dzięki szybkiemu, łatwemu i bezpiecznemu procesowi rezerwacji, za pośrednictwem NextPark, możesz bez wysiłku zaoszczędzić i zagwarantować sobie może nie darmowe, ale z pewnością - najtańsze miejsca parkingowe lotnisko Pyrzowice!

Zarezerwuj bezpłatnie najtańszy parking Katowice Airport online z NextPark i zyskaj pewność, że Twój samochód, podczas Twojej podróży, będzie przechowywany na bezpiecznym i strzeżonym parkingu w promieniu 5 km od lotniska w Pyrzowicach!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.