Czy lotnisko Gdańsk jest otwarte w nocy?

24 maja 2024
Czy lotnisko Gdańsk jest otwarte w nocy?

Planujesz podróż na lotnisko w godzinach nocnych i zastanawiasz się, czy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest otwarty w nocy? W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda całodobowa obsługa pasażerów na gdańskim lotnisku. Czy lotnisko Gdańsk jest otwarte w nocy? Sprawdźmy to!

Lotnisko Gdańsk - podstawowe informacje

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, międzynarodowych lotnisk w Polsce. Lotnisko położone jest w gdańskiej dzielnicy Matarnia, pierwotnie nazywane Gdańsk Rębiechowo. Znajduje się 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni.

Czy lotnisko Gdańsk jest otwarte w nocy?

Lotnisko Gdańsk jest czynne przez całą dobę, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Warto mieć na uwadze fakt, że terminale pasażerskie: T1 i T2 są dostępne dla podróżnych non-stop, z krótką przerwą techniczną - między godziną 2:00, a 4:00. Rękaw obsługi naziemnej również funkcjonuje non-stop.

Choć sam terminal na gdańskim lotnisku jest czynny w nocy, to godziny otwarcia poszczególnych punktów usługowych i handlowych mogą się różnić. Przykładowo: restauracje i kawiarnie zazwyczaj otwarte są w godzinach operacji lotniczych, poczta na lotnisku jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00, a informacja turystyczna jest otwarta od poniedziałku do soboty 9:00-17:00 oraz w niedziele 9:00-14:00.

Parking lotnisko Gdańsk - jak znaleźć parking w nocy?

Podróżując na lotnisko Gdańsk w godzinach nocnych, warto rozważyć skorzystanie z oferty prywatnych parkingów lotniskowych oferowanych przez NextPark. Na naszej stronie, bez trudu znajdziesz sprawdzone parkingi przy lotnisku w Gdańsku, które zapewniają dodatkowe udogodnienia dla podróżujących, takie jak np.: bezpłatna anulacja rezerwacji miejsca parkingowego i darmowy transfer na lotnisko w nocy. Ponadto, nasz prosty system rezerwacji miejsc parkingowych pokaże Ci, które obiekty są dobrze oceniane przez kierowców oraz przedstawi aktualnie obowiązujące promocje i rabaty.

Sprawdź już teraz oferty na parking lotnisko Gdańsk i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić za długoterminowe parkowanie samochodu przy lotnisku! Dzięki NextPark nocne podróżowanie własnym samochodem na lotnisko Gdańsk staje się prostsze i bardziej komfortowe!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.