Czy jest metro na lotnisko w Warszawie?

9 lipca 2024
Czy jest metro na lotnisko w Warszawie?

Podróżni planujący dojazd na Lotnisko Chopina w Warszawie, często zastanawiają się nad najwygodniejszym środkiem transportu. Czy jest metro na lotnisko w Warszawie? Niestety, stolica Polski wciąż nie posiada bezpośredniego połączenia metra z portem lotniczym. Jednak istnieją inne sprawdzone opcje dojazdu do terminala. Jak dojechać na Lotnisko Chopina? Sprawdźmy to!

Dojazd do lotniska Chopina w Warszawie

Warszawa jest miastem z doskonale funkcjonującym transportem publicznym na lotnisko. Pomimo braku metra, dojazd na Lotnisko Chopina jest możliwy m.in.:

  • autobusem - Lotnisko Chopina łączy z miastem 5 linii autobusowych komunikacji miejskiej. Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego oferuje regularne kursy autobusów linii 148, 175, 188, 331 oraz nocnej N32 z różnych dzielnic miasta.

  • pociągiem - połączenia kolejowe na lotnisko obsługiwane są przez 2 przewoźników kolejowych: Szybka Kolej Miejska (linie S2 i S3) i Koleje Mazowieckie. W godzinach “szczytu” pociągi z lotniska, z ul. Żwirki i Wigury 1 do centrum stolicy, kursują co 10-12 minut.

  • transferem z parkingu przy lotnisku - w Warszawie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z parkingów przy lotnisku, oferujących bezpłatny transfer busem na terminal i z powrotem. Pozwala to uniknąć korków i zapewnić bezpieczeństwo pozostawionemu samochodowi.

Zalety parkingów lotniskowych w Warszawie

Parkowanie przy lotnisku Chopina na prywatnych parkingach jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach za długoterminowe zostawienie auta na czas podróży. Choć takie parkingi lotniskowe mogą być nieco oddalone od terminala, ale oferuje niezwykle konkurencyjne ceny i zapewniają bezpłatny transfer na lotnisko oraz bezpieczne, bo strzeżone miejsce parkingowe na wynajem długo i krótkoterminowy.

Podsumowanie:

Lotnisko Chopina znajduje się zaledwie 8 km od centrum Warszawy, ale obecnie nie ma bezpośredniego połączenia metrem z portem lotniczym. Dojazd na lotnisko możliwy jest autobusami miejskimi, pociągami, taksówkami i własnym samochodem

Jeśli zdecydujesz się na dojazd na lotnisko autem osobowym, przed planowaną podróżą, warto zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego. Rezerwacja miejsca na parkingu lotniskowym z wyprzedzeniem często wiąże się z niższymi kosztami. Wiele prywatnych parkingów zlokalizowanych w pobliżu lotniska oferuje atrakcyjne zniżki dla osób, które dokonują rezerwacji wcześniej.

Sprawdź już teraz oferty na Parking Lotnisko Chopina i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić za długoterminowe parkowanie w Warszawie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.