Biometryczne odprawy na lotnisku Chopina - nowoczesne rozwiązania w ruchu lotniczym

21 grudnia 2023
Biometryczne odprawy na lotnisku Chopina - nowoczesne rozwiązania w ruchu lotniczym

Lotnisko Chopina w Warszawie nieustannie podnosi jakość obsługi podróżnych, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Jednym z najnowszych osiągnięć jest z całą pewnością wdrożenie biometrycznych bramek do samodzielnej odprawy paszportowej, znanych jako Automated Border Control (ABC). To przełomowe rozwiązanie, które nie tylko skraca czas odprawy na Lotnisku Chopina, ale zwiększa także bezpieczeństwo i efektywność ruchu lotniczego w Polsce.

  • Biometryczne odprawy na lotnisku chopina - początek ery nowoczesnej podróży
  • Zalety biometrycznych odpraw na lotnisku chopina
  • Zasięg i przykłady zastosowań bramek biometrycznych na innych lotniskach
  • Perspektywy rozwoju biometrycznych odpraw na lotnisku chopina

Biometryczne odprawy na lotnisku chopina - początek ery nowoczesnej podróży

Od 27 czerwca 2019 roku Lotnisko Chopina w Warszawie wprowadziło bramki ABC do samodzielnej odprawy paszportowej. To nowatorskie podejście umożliwia podróżnym korzystanie z automatycznych procedur granicznych, bez konieczności kontaktu z funkcjonariuszem Straży Granicznej.

W pierwszej dobie funkcjonowania bramek ABC, na Lotnisku Chopina ponad 5 tysięcy pasażerów skorzystało z tego nowoczesnego rozwiązania. To potwierdzenie sukcesu wprowadzenia technologii, która nie tylko zyskała popularność, ale także spełniła oczekiwania wielu osób wylatujących z Warszawy.

Zalety biometrycznych odpraw na lotnisku chopina

Biometryczne bramki ABC to nie tylko wygoda dla podróżnych, ale również efektywne narzędzie zarządzania ruchem lotniczym. Kilka kluczowych korzyści wynikających z zastosowania tych bramek na lotnisku to m.in.:

  • skrócony czas odprawy - Procedury odprawy w bramkach ABC trwają zaledwie kilkanaście sekund.

  • bezpieczeństwo i weryfikacja biometryczna - System bramek ABC przeprowadza precyzyjną weryfikację danych biometrycznych podróżnych. To eliminuje ryzyko posłużenia się podrobionymi dokumentami i zwiększa poziom bezpieczeństwa na lotnisku.

  • zwiększona przepustowość odpraw na lotnisku - Samodzielna odprawa graniczna w bramkach biometrycznych pozwala na obsługę większej liczby pasażerów w krótszym czasie. To jest ważne z punktu widzenia efektywności operacyjnej lotniska Chopina.

  • otwartość na paszporty biometryczne i nowe E-dowody - Biometryczne bramki ABC obsługują podróżnych z biometrycznymi paszportami oraz posiadaczy nowych e-dowodów osobistych, co sprawia, że coraz więcej podróżnych może korzystać z tego udogodnienia.

Zasięg i przykłady zastosowań bramek biometrycznych na innych lotniskach

Biometryczne bramki ABC to nie tylko polskie rozwiązanie! Podobne technologie są stosowane na wielu lotniskach na świecie, w tym w: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Francji. To globalny trend, który przyspiesza procesy odprawy i podnosi standardy bezpieczeństwa na wielu portach lotniczych na świecie.

Perspektywy rozwoju biometrycznych odpraw na lotnisku chopina

Lotnisko Chopina zainwestowało 6,7 miliona złotych w instalację 25 biometrycznych bramek ABC na Lotnisku Chopina i w Modlinie. To dowód na zaangażowanie w rozwój infrastruktury obsługującej ruch lotniczy w Polsce. Perspektywy rozwoju obejmują dalszą modernizację oraz dostosowywanie technologii do najnowszych standardów bezpieczeństwa i wygody podróżnych! Biometryczne odprawy na Lotnisku Chopina to krok w kierunku przyszłości podróży lotniczych!

Podróżując własnym samochodem na lotnisko w Warszawie skorzystaj z oferty najtańszych parkingów:

- Parking lotnisko Chopina

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.