Wizzair - sprzęt sportowy - cennik. Jak nadać?

1 września 2022
Wizzair - sprzęt sportowy - cennik. Jak nadać? Photo by David Marcu on Unsplash

Wizzair to węgierskie tanie linie lotnicze. W Polsce działają od 19 maja 2004 roku. Obecnie korporacja obsługuje Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Azję, Gruzję i Izrael. Linie lotnicze Wizzair oferują swoim podróżnym wiele opcji przewozu bagażu. Oprócz standardowych przedmiotów, na pokładzie można mieć sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, bagaż dyplomatyczny, czy akumulatory i baterie litowe. Poniżej przedstawiono, ile kosztuje przewóz akcesoriów sportowych oraz jak je prawidłowo nadać.

Podróżowanie ze sprzętem sportowym liniami Wizzair

Na teren portu lotniczego niezwykle łatwo wnieść cięższe przedmioty, takie jak sprzęt sportowy, czy instrumenty muzyczne. Samochód należy zaparkować na jednym z wielu miejsc oferowanych przez lotnisko. Parking Chopin w Warszawie przykładowo ma stanowiska zlokalizowane bardzo blisko wejścia do terminalu. Dzięki temu podróżni w szybki i komfortowy sposób przenoszą cięższe rzeczy i stawiają się do odprawy. Tego typu udogodnienia sprawiają, że pasażerowie nie są zestresowani nadchodzącą podróżą, jednocześnie mając świadomość, że na wakacje mogą zabrać ze sobą niezbędne akcesoria.

W standardowej wersji, podróżni mogą mieć przy sobie na pokładzie samolotu jedną sztukę bezpłatnego bagażu podręcznego, drugą, większą sztukę bagażu podręcznego (tj. walizka na kółkach o wymiarach 55 × 40 × 23 cm), którą należy dodać do rezerwacji WIZZ Priority, a także 6 sztuk bagażu rejestrowanego, płatnego dodatkowo. Pasażerowie nieposiadający WIZZ Priority mają prawo tylko i wyłącznie do jednego bagażu. W tej opcji, jeśli walizka będzie większa niż 40 × 30 × 20 cm, to na miejscu należy uiścić opłatę za dodatkową, ponadwymiarową wielkość przewożonej torby.

W liniach samolotowych WIZZ za dodatkową opłatą można przewieźć akcesoria sportowe, tj.:

  • sprzęt narciarski, (narty, snowboard, sprzęt surfingowy),
  • rowery,
  • sprzęt do nurkowania,
  • poroża i trofea myśliwskie (razem z certyfikatem weterynaryjnym),
  • tyczki do skoków.

Opłata za bagaż ze sprzętem sportowym obliczana jest na podstawie 3 kryteriów, tj.: data podróży, wybrana płatność oraz waga bagażu rejestrowanego. Przewożąc akcesoria poza wakacjami, opłata wynosi zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu. Podróżni, płacąc online lub za pośrednictwem telecentrum Call Centre WIZZ również otrzymują niższą cenę w porównaniu do osób wybierających stacjonarną obsługę. Średnia internetowa opłata za bagaż ze sprzętem sportowym to 45€, a uiszczana stacjonarnie wynosi 65€. Cena odnośni się do 1 sztuki bagażu.

Jak dodać sprzęt sportowy do bagażu?

W liniach samolotowych WIZZ nadanie bagażu ze sprzętem sportowym jest niezwykle łatwe. Rezerwując podróż, należy dołączyć do karty bagaż rejestrowany wraz ze sportowymi akcesoriami – wystarczy wybrać stosowną opcję i uregulować opłatę. Co więcej, online można dodać tylko 3 sztuki dodatkowego bagażu, kolejne 3 da się zgłosić tylko i wyłącznie na lotnisku. W samolotach WIZZ jeden pasażer może mieć przy sobie tylko jeden rodzaj bagażu podczas lotu, w tym przypadku jest to bezpłatny bagaż podręczny i sprzęt sportowy (bagaż rejestrowany).

Pamiętaj, aby przed lotem odpowiednio zabezpieczyć swoje akcesoria. Kije golfowe, jak i tyczki do skoków muszą być obowiązkowo w pokrowcu. Rowery należy zapakować w opakowanie ochronne – koła, pedały trzeba zdjąć, a kierownicę ustawić równolegle do ramy bądź zapakować w karton. Opony nie mogą być napompowane.

Linie lotnicze WIZZ nie dostarczają opakowań. Sprzęt sportowy musi być zabezpieczony zgodnie z powyższymi wymaganiami. Jeśli akcesoria nie przejdą odprawy – mając odpowiednio dużo czasu, należy je przenieść do auta. Przykładowo lotnisko parking Chopin znajduje się nieopodal terminalu, co sprawia, że podróżni nie mają problemu z zabezpieczeniem swojego sprzętu w samochodzie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.