Stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach lotniskowych

22 grudnia 2021
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach lotniskowych Photo by Michael Fousert on Unsplash

Podróżujący coraz częściej wybierają lot samolotem zamiast jazdę autobusem lub prywatnym samochodem. Podczas podróży, należy wziąć pod uwagę, że lotniska znajdują się stosunkowo daleko od zabudowań, a elektryczne auta wymagają ładowania. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z rozładowaną baterią, przed wylotem wyszukaj w Internecie parkingi lotniskowe ze stacją ładowania samochodów elektrycznych.

Parkingi lotniskowe a stacje ładowania samochodów elektrycznych

Wraz ze zwiększającą się liczbą pojazdów elektrycznych, rośnie również liczba ładowarek. Ten trend nie oznacza jednak, że pojawiają się one na każdym parkingu lotniskowym. Czasami podróżni muszą się dużo natrudzić, aby znaleźć miejsce postojowe ze stacją do ładowania samochodu elektrycznego. Pomoże w tym porównywarka parkingów lotniskowych, która pozwala kierowcom znaleźć dogodne miejsce bez zbędnego błądzenia po okolicy.

Bez wątpienia możliwość sprawdzenia parkingów lotniskowych przez Internet jest niezwykle przydatna. Nie mamy w Polsce wielu lotnisk, przez co podróżujący czasem muszą przejechać ponad 100 km, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Dla tych osób brak możliwości naładowania auta podczas podróży, oznacza konieczny postój w drodze powrotnej do domu. Co więcej, stacja ładowania nie musi znajdować się blisko terminala, a jej moc powinna wynosić jedyne 7,4 kW, aby w pełni naładować dany samochód. Porównywarka parkingów lotniskowych rozwiązuje ten problem, pomagając znaleźć miejsce postojowe zgodne z wymaganiami podróżnych.

Parkingi przyjazne pojazdom elektrycznym

Obecnie parkingi lotniskowe są dostosowane do potrzeb podróżujących. Jeszcze niedawno jedynym lotniskiem, które udostępniło stacje ładowania samochodom elektrycznym, były Balice w Krakowie. Obiekt jako pierwszy w Polsce wprowadził tę innowację. Obecnie tego typu miejsc jest więcej. Wystarczy skorzystać z porównywarki parkingów lotniskowych, aby wybrać parking posiadający stację ładowania. Nierzadko na wybór parkingu ma wpływ dostępność miejsc i wszelkie udogodnienia dla kierowców, takie jak stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.