Ryanair - sprzęt sportowy - cennik. Jak nadać?

18 sierpnia 2022
Ryanair - sprzęt sportowy - cennik. Jak nadać? Photo by Jeremy Bezanger on Unsplash

Ryanair to największe tanie linie lotnicze w Europie. Korporacja ma swoją siedzibę w Dublinie, a w Polsce obecna jest od 2005 roku. Swoim klientom oferuje szereg udogodnień. Na pokładzie można przewozić sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne i wiele innych bagaży o zróżnicowanej wielkości. Poniżej przedstawiono, ile kosztuje przewiezienie sprzętu sportowego liniami Ryanair oraz jak go prawidłowo nadać.

Podróżowanie ze sprzętem sportowym

Większy asortyment, taki jak sprzęt sportowy, nietrudno przenieść na terenie portu lotniczego. Terminal znajduje się nieopodal samochodowych miejsc postojowych, które oferuje lotnisko. Parking Modlin posiada stanowiska zlokalizowane jedyne 500 metrów od głównego wejścia do budynku, a to tylko jeden z wielu przykładów. Liniami Ryanair bez trudu przewieziesz sprzęt sportowy, taki jak rower, kije golfowe, sprzęt narciarski, czy asortyment o większych wymiarach, który nie należy do żadnej z powyższych kategorii.

W klasycznej ofercie, podróżujący liniami Ryanair mogą przewozić bagaż ręczny, kabinowy oraz rejestrowany. Za ostatnie dwa, należy uiścić dodatkową opłatę. Ponadto, jeśli bagaże przekraczają dozwolony wymiar lub wagę – pasażerowie muszą uiścić opłatę w wysokości 11€ za każdy ponadwymiarowy kilogram.

Sprzęt sportowy należy do specjalnej usługi, oferowanej przez linie samolotowe Ryanair. W tym przypadku istnieją ograniczenia co do przewożonego asortymentu. Opłata za rower ważący max. 30 kg przy rezerwacji online wynosi 60€, a stacjonarnie 75€. Sprzęt narciarski (max. 20 kg) na stronie internetowej kosztuje podróżnych 45€, a na miejscu 50€. Kije golfowe również mogą ważyć 20 kg, ich przewóz online wynosi 35€, a stacjonarnie 40€. Istnieje również możliwość przetransportowania większego, niezdefiniowanego sprzętu sportowego o łącznej wadze 20 kg, wówczas cena usługi online wynosi 55€, a zakup na lotnisku to 65€.

W przypadku, gdy sprzęt sportowy waży więcej, niż dozwolono, podróżni są zmuszenie wnieść opłatę za nadbagaż. Chcąc uniknąć dodatkowych kosztów, można wysłać dodatkowy asortyment przy pomocy kuriera. Na stronie internetowej Ryanair znajduje się aplikacja pokazująca, ile będzie wynosił koszt wysyłki nadprogramowych przedmiotów do wybranego państwa.

Jak dodać sprzęt sportowy do bagażu?

Niektóre sprzęty sportowe można przewozić w luku bagażowym niezależnie od obecności bagażu rejestrowanego. Chcąc dodać akcesoria do rezerwacji, należy postępować według poniższych punktów.

  1. Rezerwując miejsce w samolocie, trzeba przejść do opcji dodatkowych rezerwacji i wybrać zakładkę „Sports equipment”.
  2. Następnie należy wybrać rodzaj sprzętu z listy rozwijanej oraz liczbę przedmiotów i odcinków.
  3. Jeśli zamierzasz przewozić więcej niż jeden rodzaj sprzętu, wciśnij znak + i ponownie wykonaj powyższe działania.
  4. Przy rezerwacji online, na stronie płatności kalkulator automatycznie obliczy kwotę należną za zakup biletu wraz ze sprzętem sportowym.

Jeśli sprzęt sportowy nie mieści się w bagażu podręcznym, należy go odprawić i nadać do luku bagażowego. Pamiętaj, że rowery muszą być zapakowane w pokrowiec lub inne opakowanie ochronne, w innym przypadku nie zostaną dopuszczone do przewozu. Transport rowerów i hulajnóg elektrycznych jest zabroniony. Przewoźnik nie weźmie sprzętów na pokład samolotu.

Warto zwrócić uwagę, że przykładowo miejsca postojowe oferowane przez lotnisko parking Modlin, są monitorowane. Będąc odpowiednio wcześniej w budynku terminala, gdy sprzęt nie zostanie odprawiony, podróżni mogą się wrócić i pozostawić go w aucie. Następnie asortyment będzie bezpiecznie czekał na odbiór.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.