Jakie mamy prawa pozostawiając auto na parkingu dozorowanym?

22 marca 2024
Jakie mamy prawa pozostawiając auto na parkingu dozorowanym?

Pozostawiając auto na parkingu dozorowanym, istnieje kilka praw, które użytkownicy powinni znać. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo i odpowiedzialność za pojazd stają się coraz ważniejsze, dlatego warto wiedzieć, jakie prawa przysługują klientom parkingu dozorowanego, szczególnie przy porównywaniu ofert różnych usługodawców w Polsce. Jakie mamy prawa pozostawiając auto na parkingu dozorowanym? Sprawdźmy to!

Parking dozorowany - co to jest?

Parking dozorowany to miejsce, gdzie nad bezpieczeństwem pojazdów czuwa personel. W przeciwieństwie do parkingu strzeżonego, parking dozorowany nie posiada systemów zabezpieczeń technicznych, takich jak monitoring czy systemy alarmowe. Parkingi dozorowane dostępne są w różnych lokalizacjach w Polsce, m.in.:

 • Przy lotniskach: zapewniają wygodne i bezpieczne parkowanie podczas podróży lotniczych, np: Parking lotnisko Kraków
 • Przy dworcach kolejowych: idealne rozwiązanie dla osób podróżujących pociągiem, chcących zostawić swój samochód na dłuższy czas.
 • W centrach handlowych: pozwalają na komfortowe zakupy bez obaw o bezpieczeństwo pojazdu.
 • W innych strategicznych punktach: w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest wysokie.

Dostępność przez całą dobę:

Większość parkingów dozorowanych jest dostępna 24/7, co daje kierowcom dużą elastyczność w korzystaniu z tych usług. Możesz zaparkować swój samochód o dowolnej porze dnia i nocy, bez względu na godzinę przylotu, odjazdu pociągu czy planowane zakupy.

Dodatkowe korzyści:

Oprócz bezpieczeństwa i elastyczności, parkingi dozorowane oferują często dodatkowe korzyści, takie jak:

 • Oświetlenie: zapewniające bezpieczeństwo parkowania w nocy.
 • Monitoring: dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla Twojego pojazdu.
 • Udogodnienia: toalety, punkty informacyjne, itp.

Prawa użytkownika parkingu dozorowanego:

 • Prawo do bezpiecznego parkowania: Użytkownik ma prawo oczekiwać, że jego pojazd będzie bezpieczny podczas postoju na parkingu.
 • Prawo do informacji: Użytkownik ma prawo do informacji o regulaminie parkingu, cenach, godzinach otwarcia i innych istotnych kwestiach.
 • Prawo do reklamacji: Użytkownik ma prawo do reklamacji, jeśli jego pojazd zostanie uszkodzony lub skradziony podczas postoju na parkingu.
 • Prawo do odszkodowania: W przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu, użytkownik ma prawo do odszkodowania od zarządcy parkingu.

Kto odpowiada za szkody na parkingu dozorowanym?

Jednym z ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, jest kwestia odpowiedzialności za ewentualne szkody w samochodzie pozostawionym na parkingu dozorowanym. Kto odpowiada za szkody na parkingu dozorowanym? Odpowiedzialność za szkody na parkingu dozorowanym jest ograniczona. Zarządca parkingu odpowiada za szkody wyrządzone przez personel, ale nie odpowiada za szkody powstałe na skutek działania siły wyższej lub zaniedbania użytkownika.

Czy parking dozorowany odpowiada za kradzież samochodu?

W przypadku kradzieży samochodu z parkingu dozorowanego, użytkownik nie może dochodzić odszkodowania od zarządcy parkingu.

Podsumowanie:

Pozostawiając auto na parkingu dozorowanym, kierowcy mają prawo do oczekiwania bezpieczeństwa i ochrony swojego pojazdu. Jeśli interesuje Cię bezpieczne i wygodne parkowanie, sprawdź oferty cenionych parkingów dozorowanych w NextPark już dziś!

NextPark to nowoczesna i przyjazna dla użytkownika strona internetowa. Dzięki szybkiemu, łatwemu i bezpiecznemu procesowi rezerwacji, na NextPark, możesz bez wysiłku zaoszczędzić i zagwarantować sobie - najlepszy parking dozorowany!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.