O której godzinie najlepiej być na lotnisku w Krakowie?

20 lutego 2024
O której godzinie najlepiej być na lotnisku w Krakowie?

Planując podróż lotniczą z lotniska w Krakowie, istotne jest odpowiednie wyznaczenie czasu przybycia na lotnisko. W tym artykule omówimy optymalny czas przyjazdu przed odlotem na lotnisko, uwzględniając różne czynniki, takie jak np. procedury lotniskowe i dostępność parkingu. O której godzinie najlepiej być na lotnisku w Krakowie? Sprawdźmy to!

Warto zacząć od wyboru odpowiedniego parkingu

Jednym z głównych czynników determinujących czas przybycia na lotnisko Kraków-Balice jest znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego. Jeśli planujesz podróż na lotnisko własnym samochodem, warto zarezerwować parking z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem wolnego miejsca parkingowego i zagwarantować sobie najtańszy parking lotnisko Balice.

Przy planowaniu czasu przyjazdu należy także wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach szczytu w mieście. Kraków Airport na swojej stronie internetowej informuje kierowców, że najbliżej terminala zlokalizowane są oficjalne parkingi: P1, P2, P3, a darmowy parking lotnisko Kraków, czyli możliwość skorzystania z krótkiego, darmowego parkowania na terenie lotniska, jest możliwa w strefie KRK Parking Kiss&Fly.

O której godzinie najlepiej być na lotnisku w Krakowie?

Standardową praktyką jest pojawienie się na lotnisku w Krakowie 2-3 godziny przed planowanym odlotem. Ten przedział czasowy zapewnia wystarczająco dużo czasu na procedury lotniskowe: odprawę, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa oraz ewentualne zdarzenia losowe, takie jak np. kolejki czy opóźnienia.

Na lotnisku w Krakowie, gate (czyli wyjście do samolotu) zamykany jest według regulaminu oraz rozkładu danej linii lotniczej, ale trzeba stawić się w odpowiedniej hali odlotów najpóźniej 45 minut przed rozkładowym odlotem samolotu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.