Lotnisko Balice Kraków - Historia

19 marca 2024
Lotnisko Balice Kraków - Historia

Port Lotniczy Balice Kraków jest ważnym ośrodkiem lotniczym w Polsce, zapewniającym połączenia krajowe i zagraniczne. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to ważny element infrastruktury transportowej Krakowa, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju miasta i regionu. Historia lotniska w Balicach jest pełna interesujących faktów oraz wydarzeń, które przyczyniły się do jego rozwoju i wzrostu znaczenia dla branży turystycznej.

Początki Lotniska Balice Kraków

Historia lotniska Balice Kraków sięga lat dwudziestych XX wieku, kiedy to, te tereny zostały wykorzystane jako lotnisko wojskowe. Pierwsze regularne loty pasażerskie z Balic rozpoczęły się jednak dopiero w późniejszych latach. W 1964 roku otwarto pierwszy terminal pasażerski, co znacząco zwiększyło możliwości lotniska w obsłudze podróżnych. Od tego momentu lotnisko Kraków w Balicach zaczęło stopniowo rozwijać swoje możliwości i infrastrukturę, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże lotnicze w Polsce.

Rozwój i modernizacja

W ciągu ostatnich kilkunastu lat lotnisko Balice Kraków przeszło znaczącą modernizację i rozbudowę. Rozbudowano terminale pasażerskie, wyposażając je w nowoczesne udogodnienia dla podróżnych.

Przejście Fast Track, stanowiska do samodzielnego nadawania bagażu SSBD i możliwość skorzystania z darmowego postoju w strefie KRK Parking Kiss&Fly, czyli darmowy parking lotnisko Kraków, to z pewnością olbrzymie udogodnienie dla osób, które chcą odebrać kogoś z lotniska w Balicach własnym samochodem.

Lotnisko Balice Kraków w 2024 roku

W 2024 roku lotnisko Balice Kraków pełni nie tylko rolę ważnego punktu komunikacyjnego dla mieszkańców Krakowa i okolic, ale także dla podróżnych z całej Polski i zagranicy. Jest to jeden z największych portów lotniczych w Polsce, obsługujący setki tysięcy pasażerów rocznie! Dzięki dogodnym połączeniom lotniczym i nowoczesnym udogodnieniom, lotnisko Balice Kraków jest kluczowym węzłem komunikacyjnym w Europie Środkowej.

Podsumowanie:

Historia lotniska Balice Kraków to historia ciągłego rozwoju, adaptacji do zmieniających się warunków i potrzeb i nieustanne dążenie do zapewnienia podróżnym najlepszych możliwych doświadczeń. Lotnisko Kraków-Balice oferuje szeroki zakres usług dla podróżnych, takich jak: restauracje, sklepy i parkingi.

Planujesz podróż z lotniska Balice Kraków Balice i potrzebujesz długoterminowego parkingu? Odwiedź naszą sieć parkingów online NextPark, a pomożemy Ci znaleźć najlepsze i niedrogie miejsce do zaparkowania samochodu przy dowolnym lotnisku w Polsce! Zarezerwuj u nas Najtańszy parking lotnisko Balice już teraz, a my zajmiemy się resztą!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.