Jaki autobus jedzie na lotnisko Balice?

21 lutego 2024
Jaki autobus jedzie na lotnisko Balice?

Planując podróż lotniczą z Lotniska Balice, istnieje wiele opcji transportu do wyboru. Lotnisko Kraków-Balice znajduje się w odległości około 11 km od centrum miasta, a dojazd do niego jest możliwy drogą wojewódzką 774 lub autostradą A4. Bez wątpienia, najwygodniejszym sposobem dojazdu na lotnisko Balice jest podróż własnym samochodem i skorzystanie z usług prywatnych parkingów, które oferują miejsca parkingowe na wynajem w pobliżu lotniska.

Oferta usług Parking lotnisko Balice jest niezwykle zróżnicowana i bez większego problemu można znaleźć bezpieczne miejsce, aby zostawić samochód.

W Krakowie, transport autobusowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów na dotarcie do lotniska. Do Balic można dojechać autobusami i minibusami turystycznymi, które kursują z różnych części Krakowa. Autobusy miejskie są często preferowanym środkiem transportu ze względu na ich dostępność i fakt, że przystanek autobusowy znajduje się w pobliżu terminalu pasażerskiego na lotnisku Kraków-Balice. Sprawdźmy zatem, jaki autobus jedzie na lotnisko Balice?

Autobusy na lotnisko Balice

Autobusy na lotnisko Balice to autobusy miejskie oraz autobusy prywatnych przewoźników, które odjeżdżają z dworca autobusowego obok Dworca Głównego. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie informuje, że funkcjonuje kilka linii aglomeracyjnych kursujących w kierunku Balic i na lotnisko. Te linie autobusowe obsługują trasę do terminala lotniska z różnych części miasta. Podróż na lotnisko trwa ok. 30-45 minut w zależności od trasy i natężenia ruchu na drogach.

Jaki autobus jedzie na lotnisko Balice?

W ubiegłym roku, z przystanku Dworzec Główny Wschód na lotnisko Balice kursowała linia autobusowa nr 208. Ale jak podaje Kraków Airport na swojej stronie internetowej - od 19.11.2022 roku nastąpiła likwidacja linii nr 208 do odwołania.

W 2024 roku, do Kraków Airport kursują 3 linie autobusowe dzienne. Na lotnisko Balice jedzie autobus: 209, 300 oraz linia nocna, czyli autobus 902.

Bilety na autobus można kupić na lotnisku Balice:

  • w automacie biletowym w terminalu pasażerskim, poziom 0 (jest to hala przylotów),
  • w automacie biletowym na przystanku MPK,
  • w automatach biletowych w autobusach.

Podróżowanie autobusem do Lotniska Balice może być wygodną i przystępną cenowo opcją dla podróżnych. Linie autobusowe obsługujące trasę z różnych lokalizacji w Krakowie i okolicach zapewniają pewną wygodę podróży, ale nie gwarantują takiej swobody, jak przyjazd na lotnisko własnym samochodem.

Autobusy na lotnisko Kraków - podsumowanie:

Jeśli planujesz przyjechać na lotnisko Kraków Balice autem osobowym, pamiętaj o zaparkowaniu pojazdu na odpowiednim miejscu! Darmowy parking lotnisko Kraków, czyli możliwość skorzystania z krótkotrwałego, darmowego postoju na terenie lotniska w strefie KRK Parking Kiss&Fly, nie jest odpowiednim wyborem przy parkowaniu przez dłuższy czas!

W Krakowie, jedną z najwygodniejszych opcji dla kierowców, są bez wątpienia parkingi przy lotnisku. Prywatne parkingi w Balicach zlokalizowane nieco dalej od lotniska są spokojne, bezpieczne i są znacznie tańsze, niż oficjalne parkingi lotniskowe. W przypadku niespodziewanych sytuacji, takich jak: opóźnienia lotów czy problemy z bagażem - parkowanie samochodu poza lotniskiem jest zawsze dużo bardziej opłacalne!

Potrzebujesz bezpiecznego i sprawdzonego parkingu przy lotnisku Balice? Sprawdź naszą ofertę - Najtańszy parking lotnisko Kraków - NextPark i oszczędź sobie stresu przed lotem szukając wolnego miejsca parkingowego na ostatnią chwilę!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.