Jak wygląda odprawa na lotnisku w Krakowie?

19 października 2021
Jak wygląda odprawa na lotnisku w Krakowie? Krakow / Airport

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to międzynarodowe lotnisko, które znajduje się jedynie jedenaście kilometrów od centrum królewskiego miasta. Obecnie jest to jeden z bardziej popularnych portów lotniczych w Polsce, który obsługuje zarówno loty krajowe, jak i zagraniczne. Pod względem operacji lotniczych oraz liczby odprawianych pasażerów zajmuje drugie miejsce. Jak wygląda odprawa na tym nowoczesnym, cenionym lotnisku?

Jak wygląda odprawa biletowo – bagażowa na lotnisku w Krakowie?

Wchodząc na lotnisko w Krakowie, należy przede wszystkim znaleźć stanowisko check-in. Na szczęście, pasażerowie nie muszą się martwić – oznaczenia są na tyle jasne i przejrzyste, że znalezienie właściwego stanowiska nie stanowi problemu. Jeśli pojawiają się jakieś problemy, zawsze można zgłosić się do punktu informacyjnego, który zlokalizowany jest w strefie odpraw. Pracownicy chętnie odpowiedzą na każde pytanie, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Jak wygląda kontrola bezpieczeństwa na lotnisku w Krakowie?

Po przejściu odprawy biletowo – bagażowej, pasażerowie muszą zgłosić się do kontroli bezpieczeństwa. Dla wygody pasażerów, władze lotniska zdecydowały się na umieszczenie specjalnego wyświetlacza. Pojawiają się na nim informację mówiące o nasileniu ruchu w tej strefie. Dzięki temu pasażerowie wiedzą, na ile wcześniej muszą się do takiej kontroli zgłosić, aby przejść ją bez niepotrzebnego stresu i obaw o to, czy zdążą na czas. Warto zawsze wcześniej zapoznać się także z informacjami dotyczącymi tego, jak do kontroli bezpieczeństwa się przygotować. Dzięki temu odbędzie się ona sprawniej.

Czy każdy pasażer musi przejść kontrolę graniczną?

Wielu pasażerów lecących samolotem pierwszy raz pyta, czy kontrola graniczna również jest obowiązkowym elementem odprawy. Okazuje się, że nie. Dotyczy ona wyłącznie tych osób, które odbywać będą lot do kraju położonego poza strefą Schengen. Aby taka kontrola przebiegła sprawnie, warto wszystkie potrzebne dokumenty spakować tak, by dostęp do nich nie był w żaden sposób utrudniony.

Krakowskie lotnisko jest portem lotniczym chętnie wybieranym zarówno przez pasażerów, jak i przewoźników. Odprawa na nim jest naprawdę prosta. Władze lotniska dokładają też wszelkich starań, aby odbywała się ona sprawnie i bez niepotrzebnych problemów. W Balicach łatwo też o miejsca parkingowe wokół lotniska. Jest ich dużo, a szukając najdogodniejszego warto skorzystać z wyszukiwarki, która wskaże nam odpowiedni parking. Lotnisko Kraków Balice to dobre miejsce do rozpoczęcia podróży. Aby przebiegła ona sprawnie warto jednak pamiętać o powyższych uwagach. Wówczas lot i przygotowanie do lotu przebiegnie bezproblemowo.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.