Jak poruszać się po lotnisku w Rzeszowie?

10 maja 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Rzeszowie? Photo by Kamil Sudoł on Unsplash

Lotnisko Rzeszów to dość rozbudowany obiekt. Na jego terenie znajduje się nowoczesny terminal i jeden z ośmiu w Polsce radar meteorologiczny. Port lotniczy został wyposażony w drugą co do długości drogę startową. Terminal ma dość dużą powierzchnię, ale jest dobrze oznaczony. Wszędzie można znaleźć etykiety w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Poniżej przedstawiamy, jak poruszać się po lotnisku.

Miejsca parkingowe wokół obiektu

Na teren lotniska Rzeszów można się dostać za pośrednictwem transportu publicznego i prywatnego samochodu. Przystanek autobusowy jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Czas przejazdu z centrum Rzeszowa na lotnisko wynosi ok. 35 minut. Obecnie kursują tam linie ZTM nr 51 i 53 oraz MKS – 224 i 225.

Natomiast jeśli wybierasz się prywatnym samochodem – obiekt został położony w odległości ok. 10 km na północ od centrum miasta. Parking lotnisko Rzeszów posiada 950 miejsc postojowych, wszystkie z nich są monitorowane. Mają niezwykle dogodne położenie. Można w nich dotrzeć do budynku terminala w mniej niż 5 minut. To wygodna opcja dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na dłuższy okres i mają ze sobą sporą liczbę bagaży. Parking krótkoterminowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, natomiast długoterminowy został położony od jego zachodniej strony. Należy pamiętać o obowiązujących opłatach – **abonament na 8 dni kosztuje 69 zł. **

Odprawa i kontrola na lotnisku w Rzeszowie

Wejście do budynku terminala usytuowane jest naprzeciwko stanowisk check-in – ich łączna liczba wynosi 17. Bezpośrednio przy drzwiach znajdują się lokale oferujące wynajem samochodów, biuro informacji, a także PLL LOT. Nieopodal stanowisk check-in zlokalizowano miejsce odprawy czarterowej i punkt spotkań. Warto wspomnieć, że lotnisko oferuje odprawę online, co zdecydowanie zwiększa przepustowość obiektu.

Co więcej, nieopodal wejścia umieszczono wszystkie niezbędne informacje. Z monitorów dowiesz się, które stanowiska obsługują poszczególne loty oraz skąd realizowany jest dany kurs. Po zakończeniu odprawy należy przejść kontrolę bezpieczeństwa. Następnie trzeba iść w kierunku hali odlotów – obszar zlokalizowano na pierwszym piętrze. Po prawej stronie jest strona Schengen, a po lewej Non-Schengen. Pamiętaj, że wchodząc do strefy Non-Schengen musisz przejść kontrolę dokumentów. Stanowiska rozmieszczone są bezpośrednio przed wejściami. Co więcej, na drugim piętrze zlokalizowano taras widokowy, z którego można podziwiać odlatujące samoloty.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.