Jak poruszać się po lotnisku w Rzeszowie?

10 maja 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Rzeszowie? Photo by Kamil Sudoł on Unsplash

Lotnisko Rzeszów to dość rozbudowany obiekt. Na jego terenie znajduje się nowoczesny terminal i jeden z ośmiu w Polsce radar meteorologiczny. Port lotniczy został wyposażony w drugą co do długości drogę startową. Terminal ma dość dużą powierzchnię, ale jest dobrze oznaczony. Wszędzie można znaleźć etykiety w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Poniżej przedstawiamy, jak poruszać się po lotnisku.

Miejsca parkingowe wokół obiektu

Na teren lotniska Rzeszów można się dostać za pośrednictwem transportu publicznego i prywatnego samochodu. Przystanek autobusowy jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Czas przejazdu z centrum Rzeszowa na lotnisko wynosi ok. 35 minut. Obecnie kursują tam linie ZTM nr 51 i 53 oraz MKS – 224 i 225.

Natomiast jeśli wybierasz się prywatnym samochodem – obiekt został położony w odległości ok. 10 km na północ od centrum miasta. Parking lotnisko Rzeszów posiada 950 miejsc postojowych, wszystkie z nich są monitorowane. Mają niezwykle dogodne położenie. Można w nich dotrzeć do budynku terminala w mniej niż 5 minut. To wygodna opcja dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na dłuższy okres i mają ze sobą sporą liczbę bagaży. Parking krótkoterminowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, natomiast długoterminowy został położony od jego zachodniej strony. Należy pamiętać o obowiązujących opłatach – abonament na 8 dni kosztuje 69 zł.

Odprawa i kontrola na lotnisku w Rzeszowie

Wejście do budynku terminala usytuowane jest naprzeciwko stanowisk check-in – ich łączna liczba wynosi 17. Bezpośrednio przy drzwiach znajdują się lokale oferujące wynajem samochodów, biuro informacji, a także PLL LOT. Nieopodal stanowisk check-in zlokalizowano miejsce odprawy czarterowej i punkt spotkań. Warto wspomnieć, że lotnisko oferuje odprawę online, co zdecydowanie zwiększa przepustowość obiektu.

Co więcej, nieopodal wejścia umieszczono wszystkie niezbędne informacje. Z monitorów dowiesz się, które stanowiska obsługują poszczególne loty oraz skąd realizowany jest dany kurs. Po zakończeniu odprawy należy przejść kontrolę bezpieczeństwa. Następnie trzeba iść w kierunku hali odlotów – obszar zlokalizowano na pierwszym piętrze. Po prawej stronie jest strona Schengen, a po lewej Non-Schengen. Pamiętaj, że wchodząc do strefy Non-Schengen musisz przejść kontrolę dokumentów. Stanowiska rozmieszczone są bezpośrednio przed wejściami. Co więcej, na drugim piętrze zlokalizowano taras widokowy, z którego można podziwiać odlatujące samoloty.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.