Jak poruszać się po lotnisku w Poznaniu?

February 26, 2022
poznan.png

Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu to międzynarodowe lotnisko położone w odległości ok. 7 km na zachód od centrum miasta. Obiekt znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 307. Terminal nie zajmuje dużej powierzchni, a budynek jest bardzo dobrze opisany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Port lotniczy oferuje swoim podróżnym wiele udogodnień, w tym duży parking. Lotnisko Poznań dysponuje wieloma strefami postojowymi, które ułatwią zaplanowanie podróży. Poniżej podpowiadamy, jak się poruszać po poznańskim porcie lotniczym.

terminal_pietra-00.png

Postój i parking – lotnisko Poznań

Gdy do obiektu przyjechałeś prywatnym samochodem i wybierasz się w kilkudniową podróż – wybierz postój na parkingu średnioterminowym. Tego typu strefy na lotnisku w Poznaniu są zlokalizowane niezwykle blisko terminalu. Po zaparkowaniu auta, dojście do hali przylotów nie powinno zająć więcej niż 5 minut. Podróżni wyjeżdżający na dłużej niż 2 tygodnie, mogą wybrać parking długoterminowy. W obrębie portu znajduje się również strefa Rent’A’Car, dla wszystkich, którzy chcą wypożyczyć auto tuż po wylądowaniu.

Wielką zaletą lotniska w Poznaniu jest jego przemyślany układ. Parkingi są tak usytuowane, aby zapewniały bliskość hali odlotów i przylotów. Strefy zostały dogodnie zaprojektowane, by pasażerowie nie musieli dźwigać ciężkich walizek ani zastanawiać się ile czasu zajmie im znalezienie wolnego miejsca i dojście do terminalu. Co więcej, wszystkie strefy są dokładnie opisane w dwóch językach, a parking można zarezerwować tuż przed planowaną podróżą.

Odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku w Poznaniu

Po bezpiecznym zaparkowaniu samochodu podróżni udają się do budynku terminala. Wcześniej warto sprawdzić, czy dane linie lotnicze oferują odprawę online – niektórzy przewoźnicy wręcz na nią nalegają. Procedura przeprowadzona przez Internet zmniejsza kolejki oraz zwiększa przepustowość danego obiektu. Jeśli nie było takiej możliwości, podróżni muszą przejść na lotnisku proces odprawy biletowo-bagażowej. W tej sytuacji, lotnisko Poznań zaleca zjawić się na miejscu 2 godziny przed planowanym odlotem.

Po wejściu do terminala na wprost od drzwi zawieszone są monitory systemu informacyjnego. Widnieje tam numer i miejsce stanowiska, gdzie odbywa się odprawa na dany lot. Wszystkie procedury odbywają się w ogólnodostępnej hali terminala. Po pokazaniu dowodu osobistego i biletu należy nadać bagaż rejestrowany (jeśli taka opcja została wykupiona).

Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku w Poznaniu

Po pomyślnym przejściu odprawy, kolejną procedurę stanowi kontrola bezpieczeństwa. Stanowiska znajdują się przed wejściem do hali odlotów. W obiekcie zamontowane są monitory ekranowe, które wyświetlają niezbędne informacje, a z ich pomocą bez trudu trafisz do odpowiedniego punktu. Podczas kontroli bezpieczeństwa zostaje sprawdzona zawartość bagażu podręcznego. Po pomyślnym przejściu kontroli podróżni mogą się udać do bramki swojego lotu lub skorzystać z oferty gastronomicznej obiektu.

Zakupy i restauracje na lotnisku w Poznaniu

Lotnisko w Poznaniu oferuje szereg udogodnień dla podróżnych. Na jego terenie znajdują się lokale oferujące różnorodne usługi, kawiarnie, restauracje, a także sklepy spożywcze. W ogólnodostępnej hali podróżujący mogą skorzystać z takich miejsc jak 1minute, Baltona Crew Shop, czy Discover. Znajduje się tam kawiarnia So!Coffee oraz wiele wypożyczalni aut. Z kolei w hali odlotów zlokalizowana jest restauracja Travel Chef, Voyage Coffee czy Coffee Express. Miejsca działają niemal całodobowo, a czas ich pracy został dostosowany do godzin przylotów i odlotów.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.