Jak poruszać się po lotnisku w Modlinie?

February 9, 2022
photo-1503365113766-4a362681eac5.jpg Photo by CHUTTERSNAP on Unsplash

Lotnisko Modlin w Warszawie to dosyć duży obiekt, który zajmuje powierzchnię 13 tysięcy km kwadratowych. Pomimo tego konstrukcja portu jest przemyślana, a samo dotarcie do danych stref nie zabiera dużo czasu. Dwupiętrowy terminal ma widoczne oznaczenia, a jeśli podróżni nadal mają problem ze znalezieniem danych miejsc, na oficjalnej stronie portu można znaleźć intuicyjną mapę lotniska Modlin. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią poruszanie się po obiekcie.

Postój i parkowanie na lotnisku Modlin

Jeśli do obiektu przyjechałeś samochodem, możesz skorzystać z wielu krótkoterminowych miejsc postojowych. Pozwalają one zostawić pojazd na kilkanaście minut lub kilka godzin. Zyskujesz wówczas komfort, ponieważ miejsca znajdują się blisko budynku terminala. Jeśli jednak wybierasz się w kilkudniową podróż, warto wybrać długoterminowy parking. Lotnisko Modlin jest dużym obiektem, a wiele miejsc postojowych znajduje się w jego okolicy. Są one dużo ciekawszą i tańszą alternatywą w porównaniu do autoryzowanych parkingów lotniskowych. Co więcej, można je uprzednio zarezerwować, czego nie oferuje port lotniskowy Modlin. Transfer z każdego parkingu jest bezpłatny.

Odprawa i kontrola na lotnisku Modlin

Po dotarciu na lotnisko należy udać się do terminala i na odprawę. Sam budynek zlokalizowany jest w centralnej części portu lotniczego. Znajduje się w nim hala przylotów i odlotów oraz strefa gastronomiczna. Oficjalna strona internetowa podaje, że odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed odlotem. Z kolei bramki zamykają się 45 minut przed startem samolotu. Stanowisko odprawy znajduje się na wprost od wejścia do terminala. W tym miejscu otrzymasz kartę pokładową, a jeśli masz bagaż rejestrowany, nadasz go również przy stanowisku check-in. Następnie należy się udać na prawo do miejsca kontroli bezpieczeństwa. Po jej pozytywnym przejściu możesz skierować się do wyjścia (Gate).

Zakupy i restauracje na lotnisku Modlin

Lotnisko Modlin oferuje szereg udogodnień dla podróżujących. Na jego terenie znajdziesz restauracje, sklepy z żywnością i pamiątkami. Do miejsc, gdzie możesz dobrze zjeść, zalicza się Best Fly Bar i Eat&Fly. Pierwsza restauracja położona jest w ogólnodostępnej strefie na I piętrze obok schodów ruchomych na antresoli. Z kolei Eat&Fly to charakterystyczna szklano-drewniana konstrukcja znajdująca się przed budynkiem terminalu. W hali odlotów również skosztujesz dobrej kawy z Costa Express, zjesz w Bistro Travel Chefs oraz kupisz pamiątki w strefie bezcłowej.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.