Jak poruszać się po lotnisku w Lublinie?

7 czerwca 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Lublinie? Photo by Yevheniia on Unsplash

Port lotniczy w Lublinie położony jest 10 km na wschód od centrum miasta. Lotnisko obsługuje głównie mieszkańców aglomeracji lubelskiej. Niemniej jednak cały obiekt został opisany w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Port lotniczy posiada jeden terminal i duży parking. Lotnisko Lublin świadczy swoim klientom najwyższej jakości usługi. Poniżej kilka wskazówek, jak poruszać się po budynku terminala.

Parking – lotnisko Lublin

Port lotniczy w Lublinie posiada parking podzielony na strefę A i B. Pierwsza z nich została zlokalizowana przed wejściem do hali odlotów, a druga przed głównym wejściem do hali przylotów.

Miejsca postojowe zostały tak położone, aby turyści nie musieli tracić czasu na szukanie wejścia do budynku terminala. Kierowcy, którzy wybierają się w podróż, mogą zaparkować w strefie A. Przeniesienie bagażu i dotarcie do stanowisk odprawy zajmuje niecałe kilka minut, a powrót jest nieco mniej stresujący niż wylot do zagranicznego kraju. **Osobom odbierającym podróżnych, zaleca się wybrać miejsce postojowe w obrębie parkingu B. **Został położony bliżej hali przylotów. Parkingi, jak i główne wejście na lotnisko są doskonale oznaczone i widoczne niemal z każdego slotu postojowego.

Odprawa biletowo-bagażowa

Po wejściu do budynku terminala, na ścianach i stojakach widnieje szereg komunikatów w 3 językach: polskim, angielskim i rosyjskim. Kierunek do stanowisk odprawy biletowo-bagażowej został oznaczony strzałkami. Linie lotnicze dają swoim podróżnym możliwość przeprowadzenia procesu stacjonarnie lub online. Jeśli przeszedłeś całą procedurę internetowo, przy stanowiskach należy pokazać jedynie kartę pokładową. W innym przypadku – przygotuj bilet, dowód osobisty i bagaż, a dokument zostanie wydrukowany na miejscu. Po pomyślnym przejściu odprawy należy udać się do stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola bezpieczeństwa

Stanowiska kontroli bezpieczeństwa położone są zaraz obok obszaru odprawy biletowo-bagażowej. Bez wątpienia to najbardziej czasochłonny proces przed wylotem. Po zeskanowaniu karty pokładowej, jeśli lecisz z bagażem podręcznym, musisz wyłożyć wszystkie płyny i elektronikę na przenośnik taśmowy. Powinna się tam również znaleźć odzież wierzchnia.

Po zakończeniu procedury przejdziesz do hali odlotów. Na ekranach znajdziesz informację o realizowanych kursach wraz z numerami lotów. Będą tam również podane godziny otwarcia i zamknięcia bramek kierujących do wejścia na pokład. W międzyczasie możesz wypić kawę w popularnej kawiarni, kupić słodycze na strefie bezcłowej lub podziwiać widoki startujących samolotów.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.