Jak poruszać się po lotnisku w Łodzi?

9 marca 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Łodzi? Photo by Maksym Harbar on Unsplash

Lotnisko Łódź-Lublinek to międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 6 km od centrum miasta. Posiada 3 terminale, a rocznie obsługuje około 70 000 podróżnych. Miejsce zajmuje dość dużą powierzchnię, ale zostało bardzo dobrze oznaczone. Niemal wszędzie widnieją tabliczki z polsko-angielskimi komunikatami, dzięki czemu poruszanie się po obszarze nie sprawia większej trudności.

Parking – lotnisko Łódź

Jeśli na teren lotniska dojechałeś prywatnym samochodem, na początku należy go pozostawić na miejscu oznaczonym jako parking. Lotnisko Łódź posiada jedną strefę parkowania, a koszt usługi zależy od czasu postoju. W przypadku, gdy przyjechałeś po turystów, możesz skorzystać z opcji Kiss&Fly – pierwsze 10 minut jest darmowe. Po upływie czasu należy uiścić opłatę za rozpoczętą godzinę. Jej koszt wynosi 5 zł.

Miejsca postojowe są niezwykle dogodnie usytuowane. Znajdują się blisko wejścia do terminala, dzięki czemu turyści w ciągu niecałych 5 minut mogą znaleźć się wewnątrz budynku. Należy wspomnieć, że oficjalny parking lotniska Łódź oferuje podróżnym możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca. Gdy wybierasz się w dłuższą podróż, warto mieć to na uwadze.

Odprawa biletowo-bagażowa

Po wejściu do budynku terminala, naprzeciwko drzwi znajduje się 7 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Proces można przejść stacjonarnie lub online – niektóre linie lotnicze dają taką możliwość, wówczas cała procedura przebiega sprawniej. Do odprawy biletowo-bagażowej należy przygotować dowód osobisty i zakupiony bilet. Jeśli cała procedura została wykonana online, trzeba mieć przy sobie kartę pokładową z widocznym kodem QR. Dokument może być wydrukowany lub dostępny w telefonie komórkowym – każda z tych form jest akceptowalna. Po pomyślnym przejściu procedury należy udać się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa, które zlokalizowano po prawej stronie.

odprawa (3).png

Kontrola bezpieczeństwa

Kontrola bezpieczeństwa należy do jednego z najbardziej czasochłonnych procesów. Wówczas trzeba podejść do stanowisk kontrolnych, pobrać plastikowe pojemniki i włożyć do nich wszystkie akcesoria łącznie z bagażem podręcznym. Jeśli podróżujesz tylko z niewielką walizką – w czasie procedury musisz wyciągnąć płyny, kosmetyki i elektronikę. Odzież wierzchnia również powinna znaleźć się na taśmie. Po pozytywnym przejściu procesu możesz udać się do hali odlotów. Jeśli podróżujesz do strefy non-schengen, przed kursem będziesz musiał przejść kontrolę paszportową.

Na terenie lotniska w Łodzi wszystkie ważne punkty są doskonale oznaczone, dzięki czemu żaden podróżny się nie zgubi. Parking został położony niedaleko wejścia do terminala, a stanowiska odprawy biletowo-bagażowej zlokalizowano naprzeciwko drzwi.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.