Jak poruszać się po lotnisku w Łodzi?

9 marca 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Łodzi? Photo by Maksym Harbar on Unsplash

Lotnisko Łódź-Lublinek to międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 6 km od centrum miasta. Posiada 3 terminale, a rocznie obsługuje około 70 000 podróżnych. Miejsce zajmuje dość dużą powierzchnię, ale zostało bardzo dobrze oznaczone. Niemal wszędzie widnieją tabliczki z polsko-angielskimi komunikatami, dzięki czemu poruszanie się po obszarze nie sprawia większej trudności.

# Parking – lotnisko Łódź

Jeśli na teren lotniska dojechałeś prywatnym samochodem, na początku należy go pozostawić na miejscu oznaczonym jako parking. Lotnisko Łódź posiada jedną strefę parkowania, a koszt usługi zależy od czasu postoju. W przypadku, gdy przyjechałeś po turystów, możesz skorzystać z opcji Kiss&Fly – pierwsze 10 minut jest darmowe. Po upływie czasu należy uiścić opłatę za rozpoczętą godzinę. Jej koszt wynosi 5 zł.

Miejsca postojowe są niezwykle dogodnie usytuowane. Znajdują się blisko wejścia do terminala, dzięki czemu turyści w ciągu niecałych 5 minut mogą znaleźć się wewnątrz budynku. Należy wspomnieć, że oficjalny parking lotniska Łódź oferuje podróżnym możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca. Gdy wybierasz się w dłuższą podróż, warto mieć to na uwadze.

# Odprawa biletowo-bagażowa

Po wejściu do budynku terminala, naprzeciwko drzwi znajduje się 7 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Proces można przejść stacjonarnie lub online – niektóre linie lotnicze dają taką możliwość, wówczas cała procedura przebiega sprawniej. Do odprawy biletowo-bagażowej należy przygotować dowód osobisty i zakupiony bilet. Jeśli cała procedura została wykonana online, trzeba mieć przy sobie kartę pokładową z widocznym kodem QR. Dokument może być wydrukowany lub dostępny w telefonie komórkowym – każda z tych form jest akceptowalna. Po pomyślnym przejściu procedury należy udać się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa, które zlokalizowano po prawej stronie.

odprawa (3).png

# Kontrola bezpieczeństwa

Kontrola bezpieczeństwa należy do jednego z najbardziej czasochłonnych procesów. Wówczas trzeba podejść do stanowisk kontrolnych, pobrać plastikowe pojemniki i włożyć do nich wszystkie akcesoria łącznie z bagażem podręcznym. Jeśli podróżujesz tylko z niewielką walizką – w czasie procedury musisz wyciągnąć płyny, kosmetyki i elektronikę. Odzież wierzchnia również powinna znaleźć się na taśmie. Po pozytywnym przejściu procesu możesz udać się do hali odlotów. Jeśli podróżujesz do strefy non-schengen, przed kursem będziesz musiał przejść kontrolę paszportową.

Na terenie lotniska w Łodzi wszystkie ważne punkty są doskonale oznaczone, dzięki czemu żaden podróżny się nie zgubi. Parking został położony niedaleko wejścia do terminala, a stanowiska odprawy biletowo-bagażowej zlokalizowano naprzeciwko drzwi.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.