Jak poruszać się po lotnisku w Krakowie?

15 marca 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Krakowie? Photo by Tomasz Tomal on Unsplash

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to obiekt położony w odległości 11 km na zachód od centrum Krakowa. Rocznie obsługuje około 7 400 000 turystów. Ze względu na bardzo dużą przepustowość terminala posiada ogromny parking. Lotnisko Kraków Balice to 2. największy port lotniczy w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów i wykonanych operacji.

Parking – lotnisko Kraków Balice

Lotnisko w Krakowie ma 4 strefy postojowe. Najbliżej budynku terminala zlokalizowano parking P1 i P2. Miejsca samochodowe położono nieopodal terminala – strefa P1 połączona jest z lotniskiem kładką, obszar P2 usytuowano tuż obok wejścia do budynku (w odległości ok. 200 metrów). Pozostałe strefy również znajdują się w niedużej odległości od terminala. Miejsca zostały tak zorganizowane, aby turyści nie musieli dźwigać ciężkich bagaży dłużej niż 5 minut. Strefy parkingowe są oznaczone w języku polskim i angielskim.

Description

Odprawa biletowo-bagażowa

Budynek terminala jest bardzo dobrze oznaczony w języku polskim i angielskim. Po wejściu do obiektu widoczne są stanowiska check-in. Turyści, którzy nie dokonali odprawy online, muszą przejść ją stacjonarnie. Podczas procesu wydane zostaną karty pokładowe upoważniające do dalszej podróży. Jeśli posiadasz większą walizkę, to dobre miejsce, aby ją nadać. Można to zrobić w ciągu 6 godzin przez planowanym wylotem. Gdy dokonałeś odprawy online i podróżujesz z bagażem podręcznym, możesz pominąć ten punkt i od razu skierować się do kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola bezpieczeństwa

Zwiększając komfort podróżnych, przed stanowiskami kontroli bezpieczeństwa został umieszczony wyświetlacz informujący o tym, jakie jest obecnie natężenie ruchu. Na obszar bardzo łatwo trafić, ponieważ wszędzie umieszczone są strzałki pokazujące odpowiedni kierunek. Bezpośrednio ze stanowisk check-in przechodzi się do kontroli bezpieczeństwa. Podczas procesu należy ściągnąć odzież wierzchnią, wyciągnąć płyny i elektronikę, a następnie położyć je na taśmę. Obok przeprowadzana jest kontrola graniczna dotycząca lotów poza strefę Schengen. Przygotowując się do niej, należy pamiętać, aby wszystkie niezbędne dokumenty mieć w zasięgu ręki, tj. dowód osobisty, paszport.

Lotnisko Kraków Balice posiada 18 wyjść do samolotów. Numery bramek na dany rejs wyświetlane są przy punkcie odprawy biletowo-bagażowej, w informacji lotniskowej oraz na ekranach znajdujących się w budynku terminala. Obiekt posiada bezpłatną aplikację Kraków Airport, która ma wbudowaną funkcję wskazania drogi do danego miejsca.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.