Jak poruszać się po lotnisku w Bydgoszczy?

19 stycznia 2023
Jak poruszać się po lotnisku w Bydgoszczy? Photo by Oskar Kadaksoo on Unsplash

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo to obiekt położony w odległości 3 km od centrum miasta. Obecnie posiada 12 połączeń lotniczych: 4 stałe kursy międzynarodowe, 1 połączenie krajowe i 7 czarterowych. Zlokalizowane jest w dogodnym miejscu. Można do niego dojechać za pomocą pociągu, komunikacji miejskiej, taksówki lub prywatnego samochodu. Podróżnym oferuje wiele udogodnień, a jednym z nim jest duży parking. Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo ma 258 miejsc postojowych.

Lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Lotnisko w Bydgoszczy to jedyny funkcjonujący obiekt tego typu w województwie kujawsko-pomorskim. Posiada jeden budynek terminala oraz pas startowy o długości 2500 metrów. Całość portu lotniczego zajmuje około 7 tysięcy metrów kwadratowych, a jego przepustowość wynosi 500 tys. osób rocznie. Wyposażone zostało w 7 stanowisk odprawy, 3 gate’y, w tym jeden ze stanowiskami kontroli paszportowej, a drugi do obsługi ruchu Schengen. Obiekt jest bardzo dobrze oznaczony. Wszędzie widnieją komunikaty zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Poniżej podpowiadamy, jak poruszać się po bydgoskim porcie lotniczym.

Postój i parking – lotnisko Bydgoszcz Szwederowo

Gdy przyjechałeś na teren lotniska prywatnym samochodem, wybierz jedno z dostępnych miejsc postojowych. Port lotniczy oferuje 3 strefy parkingowe oraz obszar VIP dla bardziej wymagających klientów. W przypadku dłuższych podróży – warto wybrać parking P3, która wypada najbardziej ekonomicznie. Został zlokalizowany nieco dalej od budynku terminalu, jednak można z niego sprawnie dotrzeć do hali odlotów w mniej niż 10 minut. W przypadku jedno- lub dwudniowej podróży – poleca się wybrać strefę P1 lub P2. Na tych obszarach miejsca postojowe są zlokalizowane w taki sposób, że podróżni po wyjściu z auta przechodzą przez ulicę i znajdują się przy wejściu do terminala.

Odprawa biletowo-bagażowa i kontrola bezpieczeństwa w porcie lotniczym Bydgoszcz Szwederowo

Po zaparkowaniu samochodu należy się udać do budynku terminala. W Bydgoszczy prowadzą do niego dwa wejścia. Stanowiska check-in są zlokalizowane na wprost od głównych drzwi. Z kolei informacja lotniskowa wraz z kasą biletową znajduje się po lewej stronie od stanowisk odprawy. Ponadto w ogólnodostępnej hali terminalu jest bankomat, a na 1 piętrze można wynająć samochód.

Odpowiednio wcześniej zaleca się sprawdzić, czy linie lotnicze oferują swoim podróżnym odprawę online. Procedura przeprowadzona zdalnie sprawia, że cały proces zostaje skrócony, a w porcie nie ma aż tak dużych kolejek, co zwiększa jego przepustowość. W przypadku stacjonarnej odprawy zaleca się być na lotnisku już 2 godziny wcześniej przed planowanym odlotem. Należy pamiętać, że limity bagażowe dla każdej linii lotniczej są inne, więc należy mieć to na uwadze. Ponadto każdy pasażer musi mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport i kartę pokładową.

Po pomyślnym przejściu odprawy biletowo-bagażowej, należy udać się do kontroli bezpieczeństwa i przejść przez bramki. Całe lotnisko jest dokładnie oznaczone tablicami, więc dociera się do nich bez trudu. Podczas kontroli bezpieczeństwa należy umieścić wszystkie metalowe przedmioty w kuwetach i położyć je na taśmie skanera wraz z bagażem podręcznym. Po pomyślnym przejściu procedury należy się udać do sali odlotów.

Zakupy, restauracje i czas wolny na lotnisku w Bydgoszczy

Lotnisko w Bydgoszczy oferuje swoim podróżnym szereg udogodnień. W ogólnodostępnej hali terminala można znaleźć bankomat, a także kawiarnie i restaurację. Podczas oczekiwania na lot w sali odlotów znajduje się sklep Baltona, kącik dla dzieci, palarnia oraz salonik VIP. W tym czasie można spokojnie wypić kawę i zjeść pyszny posiłek. Komunikaty o rozpoczęciu boardingu wyświetlają się na dużych monitorach. Pamiętaj, że podczas oczekiwania na lot należy przygotować wszystkie dokumenty uprawniające do podróży, takie jak dokument tożsamości i karta pokładowa.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.