Jak odebrać podróżnych z lotniska w Poznaniu?

24 czerwca 2022
Jak odebrać podróżnych z lotniska w Poznaniu? Photo by Dennis Gecaj on Unsplash

Port lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego znajduje się w odległości ok. 7 km od centrum miasta. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany. Dojeżdża do niego komunikacja publiczna, prywatni przewoźnicy oraz taksówki, które mają podpisaną umowę z obiektem. Lotnisko znajduje się obok drogi wojewódzkiej nr 307, więc łatwo do niego dojechać prywatnym autem, by odebrać podróżnych. Parking Poznań oferuje wiele miejsc postojowych, więc każdy znajdzie tam strefę odpowiednią dla siebie.

Parking – Poznań lotnisko

Lotnisko w Poznaniu posiada jeden budynek terminalu o niewielkiej powierzchni, w którym mieści się ogólnodostępna strefa dla wszystkich, a także hala odlotów i przylotów. Całość jest bardzo dobrze opisana, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Niemal każde miejsce postojowe krótko- i średnioterminowe znajduje się w niedalekiej odległości od wejścia do terminala, co znaczenie ułatwia odbiór podróżnych. Parking Poznań oferuje kilka stref parkingowych, które zostały przedstawione poniżej.

Strefa Kiss&Fly

Strefa krótkiego postoju zwana inaczej Kiss&Fly to jedna z najwygodniejszych opcji odbioru podróżnych. Jeśli wiesz, że przylot będzie punktualnie lub Twoja osoba towarzysząca już czeka – warto wybrać tę opcję. Strefa krótkiego postoju została zlokalizowana bezpośrednio przed halą odlotów, a pierwsze darmowe 10 minut pozwala na swobodne schowanie bagaży do bagażnika i przywitanie się z odbieraną osobą. Pamiętaj, że bezpłatny czas liczy się od chwili wjechania na teren lotniska. Przekroczenie 10 minut skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł.

Parking średnioterminowy

Port lotniczy w Poznaniu oferuje również parkingi średnioterminowe. Przeznaczone są dla kierowców, którzy odbierają osoby z lotniska i chcą z nimi spędzić chwilę czasu. Stanowią najbezpieczniejszą i najtańszą opcję, w przypadku nagłych zdarzeń, które skutkują dłuższym czasem oczekiwania, np. opóźniony lot, czy problemy z kontrolą po powrocie do kraju. Parkingi średnioterminowe oznaczone są jako P1, P2, P3 i P4. Każde z miejsc postojowych zlokalizowane jest w niedużej odległości od wejścia do budynku terminala. Po wyjściu z samochodu wystarczy jedynie 5 minut, aby znaleźć się w ogólnodostępnej hali. Polecamy wybrać strefę P1 lub P2. Są to obszary, w których godzinny postój wynosi zaledwie 6-7 zł. Warto nadmienić, że po wjeździe na teren obiektu pierwsze 5 minut jest darmowe. Jeśli martwisz się o brak dostępnych miejsc, przed wyjazdem zarezerwuj parking na lotnisku w Poznaniu.

Lotnisko Poznań – atrakcyjna oferta dla podróżnych

Parking Poznań ma niezwykle ciekawą ofertę dla podróżujących. Strefy postojowe zostały zlokalizowane tak, aby odbierający i podróżujący mogli szybko oraz komfortowo dotrzeć z bagażami do swoich samochodów. Przed przyjazdem na lotnisko, warto sprawdzić status danego rejsu, wówczas dowiesz się ile mniej więcej czasu, będzie wynosiło oczekiwanie na podróżnych. Jeśli więcej niż kilkadziesiąt minut, warto zagospodarować tę chwilę. Z naszej strony polecamy wybrać się na taras widokowy, z którego zobaczysz, jak startują i lądują samoloty. Miejsce znajduje się na antresoli pomiędzy strefą Schengen i Non-Schengen.

Gdy chcesz spędzić czas z odbieraną osobą, warto udać się do jednej z restauracji funkcjonujących w ogólnodostępnej hali terminalu. Znajdziesz tam lokal Voyage oraz kawiarnie So Coffee! Express. Obydwa miejsca zlokalizowane są po lewej stronie od strefy odbioru bagaży. Można sobie tam swobodnie usiąść, porozmawiać i odpocząć po długiej podróży

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.