Jak odebrać podróżnych z lotniska w Lublinie?

31 maja 2023
Jak odebrać podróżnych z lotniska w Lublinie? Photo by Maksym Harbar on Unsplash

Port lotniczy Lublin to międzynarodowy obiekt położony w odległości 10 km od centrum miasta w miejscowości Świdnik. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane – podróżni z województwa lubelskiego bez problemu dojadą na jego teren. Świadczy o tym fakt, że na potrzeby portu lotniczego, wybudowano drogę komunikacyjną, aby upłynnić ruch samochodowy. Poniżej przedstawiono, jak odebrać turystów z obiektu.

Dostępne miejsca parkingowe

Lotnisko w Lublinie oferuje 450 miejsc postojowych, dzięki czemu kierowcy mogą swobodnie zaparkować na terenie obiektu. Najczęściej z portu lotniczego korzystają mieszkańcy województwa lubelskiego. Ze względu na niewielką odległość i dobry dojazd, większość z nich wybiera podróż samochodem. Wszystkie dostępne miejsca postojowe są w takiej samej cenie, a wielkość opłat określa oficjalny cennik. Parking lotnisko Lublin oferuje atrakcyjne stawki.

Darmowy krótkoterminowy postój

Kierowcy, którzy odwożą lub przywożą podróżnych, mają do dyspozycji parking, który został podzielony na część A i B. Pierwsza z nich zlokalizowana jest przed wejściem do hali odlotów, a druga przed halą przylotów.** Czekając na bliską osobę, powracającą z podróży, warto zaparkować na parkingu B**. Kierowcom, którzy odbierają swoich bliskich, port lotniczy w Lublinie oferuje pierwsze 10 minut za darmo. Miejsca postojowe położono niedaleko wejścia do budynku terminala, dzięki czemu turyści nie tracą czasu na dojście do samochodu. Jeśli samolot przyleciał o planowanej godzinie, można uniknąć kosztów związanych z postojem.

Regularne miejsca postojowe

Jeśli kierowca musi poczekać nieco dłużej na bliską osobę, może opłacić postój za jedną lub dwie godziny. Koszt parkingu określa cennik.

Parking lotnisko Lublin stanowi, że pierwsze 60 minut postoju kosztuje 7 zł, a rozpoczęcie drugiej godziny wynosi 10 zł. To świetna i tania opcja dla osób, które są zmuszone poczekać nieco dłużej z powodu spóźniającego się samolotu lub zbyt wczesnego przyjazdu na teren obiektu. W budynku terminala są dostępne kawiarnie i sklepy ze słodkościami, więc można tam miło spędzić czas, oczekując na powrót podróżnych.

Parkingi zewnętrzne

Kolejną opcją jest możliwość rezerwacji miejsca postojowego w prywatnej firmie. Wokół portu lotniczego działa wielu przedsiębiorców proponujących tego typu usługi. Większość z nich oferuje bezpłatny transfer z płyty lotniska do miejsca docelowego. Wszystkie zaufane parkingi można znaleźć na stronie internetowej nextpark.pl. Znajdują się one w odległości kilku kilometrów od miejscowości Świdnik.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.