Jak odebrać podróżnych z lotniska w Gdańsku?

9 marca 2022
Jak odebrać podróżnych z lotniska w Gdańsku? Photo by VOO QQQ on Unsplash

Lotnisko im. Lecha Wałęsy znajduje się w dzielnicy Matarnia, oddalonej o 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz o ok. 23 km od Gdyni. Jest położone w niezwykle dogodnej lokalizacji. Znajduje się nieopodal trójmiejskiej obwodnicy, więc bez trudu można do niego dojechać prywatnym samochodem. Obiekt ma bardzo duży parking. Gdańsk oferuje wiele miejsc postojowych w korzystnych cenach.

### Parking - Gdańsk lotnisko

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy jest 3. największym portem lotniczym w Polsce. Rocznie obsługuje kilka milionów pasażerów, a dostać się można z niego do każdego zakątka świata. Lotnisko, choć nie należy do najmniejszych, jest bardzo dobrze opisane, dzięki czemu każdy się tam odnajdzie. Jeśli przyjeżdżasz po podróżnych, parking Gdańsk oferuje kilka opcji krótkoterminowego postoju. Kierowcy mają do wyboru strefę Kiss&Fly oraz miejsca godzinowe w strefie P1 i P3. Każdy parking krótkiego postoju położony jest blisko wejścia do terminalu. Poniżej przedstawiono dostępne opcje odbioru podróżnych na lotnisku w Gdańsku.

#### Strefa Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly jest jedną z najwygodniejszych, najtańszych i najszybszych opcji odbioru podróżnych. Krótkoterminowe miejsca postojowe znajdują się obok wejścia do terminalu, a przejście z hali przylotów zajmuje mniej niż 5 minut. W strefie pierwsze 10 minut postoju jest darmowe, a przekroczenie czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Każde kolejne rozpoczęte 10 minut kosztuje 20 zł, co oznacza, że półgodzinny postój wiąże się z kosztem 40 zł. Opcja Kiss&Fly jest bardzo dobrym wyborem, gdy przylot nie jest opóźniony, a kierowca dokładnie wie, o której podróżni będą na płycie lotniska. Wracające osoby mają 10 minut, aby się przywitać i zapakować swoje bagaże do samochodu. Pamiętaj, że bezpłatny pobyt w strefie dotyczy tylko pierwszych 4 wjazdów na lotnisko. W przypadku każdego kolejnego wjazdu darmowy czas postoju zostaje skrócony o 5 minut.

#### P1 i P3 – parkingi godzinowe

Lotnisko w Gdańsku oferuje również parkingi godzinowe, dla wszystkich, którzy mają więcej czasu i chcą poczekać w ogólnodostępnej hali terminalu. Strefa P1 zlokalizowana jest bezpośrednio przy obydwu wejściach do budynku, z kolei P3 znajduje się nieopodal miejsc Kiss&Fly. W tych obszarach opłaty naliczane są godzinowo. Stanowią idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy dysponują większą ilością czasu lub czekają na opóźniony przylot. Niezależnie od tego, czy wybierzesz parking P1, czy P3 obowiązują takie same opłaty. Każde rozpoczęte 10 minut postoju kosztuje 2 zł, godzinny parking to koszt 12 zł, z kolei 2-4 godziny wynoszą 18 zł.

### Parking Gdańsk - atrakcyjna oferta postojowa

Parking Gdańsk posiada niezwykle atrakcyjną ofertę dla kierowców, jak i podróżnych. Budynek terminalu jest bardzo dobrze opisany, a tablice odlotów i przylotów widoczne zaraz po wejściu do hali. Jeśli czekasz na podróżnych lub chcesz spędzić czas z odbieraną osobą, w ogólnodostępnej części terminalu możesz napić się kawy, zjeść deser i pyszny posiłek. Znajdziesz tam restaurację Business Shark, kawiarnię So!Coffee i cukiernie Furore Ice Cream Shop. Gdy masz nieco więcej czasu, warto zaparkować dalej od lotniska. Naprzeciwko obiektu, przy ul. Nowatorów zlokalizowane jest stanowisko obserwacyjne Bysewo, z którego można oglądać przyloty i odloty samolotów. Obok niego znajduje się darmowy parking Gdańsk, który pomieści kilkanaście samochodów. Przyjeżdżając po podróżnych na lotnisko, warto monitorować rozkład odlotów i przylotów, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej lotniska.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.