Jak odebrać podróżnych z lotniska Modlin?

13 kwietnia 2022
Jak odebrać podróżnych z lotniska Modlin? Photo by Iwona Castiello d'Antonio on Unsplash

Lotnisko Modlin znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim – miejscowości oddalonej od Śródmieścia Warszawy o 35 km. Obiekt jest bardzo dobrze położony, znajduje się obok drogi szybkiego ruchu S2 i krajowej DK62, a odpowiednio zlokalizowane zjazdy pozwalają sprawnie dotrzeć do celu każdemu kierowcy. Ze względu na odległość, nierzadko podróżni muszą wykorzystywać własne auta, aby dojechać na lotnisko, a następnie z niego wrócić. Parking Modlin jest bardzo duży, a kierowcy odbierający podróżnych mogą skorzystać z kilku opcji postojowych.

Parking – Modlin lotnisko

Lotnisko Modlin to średniej wielkości obiekt, liczący ok. 13 tysięcy metrów kwadratowych. Konstrukcja portu lotniczego jest niezwykle przemyślana, a sam terminal bardzo dobrze opisany. Odbiór podróżnych z lotniska nie zajmuje dużo czasu oraz jest niezwykle prosty. Auto można zostawić na jednym z 3 obszarów do parkowania samochodów. Parking Modlin oferuje 1500 miejsc postojowych. Kierowca samochodu może wybrać krótkoterminowy parking P1 i P3. Z kolei obszar P7 przeznaczony jest dla postoju długoterminowego. Na parkingu mogą zatrzymywać się samochody, które będą tam pozostawione na co najmniej 7 dób.

Bogata oferta miejsc postojowych sprawia, że spóźniony lot, problemy z kontrolą, czy zjedzenie posiłku po przylocie, nie jest dodatkowym problemem. Co więcej, obiekt lotniczy Modlin jest tak usytuowany, że czekający na podróżnych, mogą oglądać przyloty z lewej strony terminalu. Punkt widokowy znajduje się po przeciwnej stronie parkingu P3, a najszybciej można tam dojść z obszaru P1, który jest położony najbliżej terminalu. Poniżej przedstawiono obowiązującą ofertę parkingów krótkoterminowych.

P1 i P3 – parkingi krótkoterminowe

Parking P1 jest zlokalizowany bezpośrednio przy terminalu. Dysponuje 600 miejscami postojowymi. Rekomenduje się go wszystkim, którzy przyjechali na chwilę odebrać kogoś z lotniska lub chcą zostać kilka godzin dłużej w budynku terminalu. Kompaktowa budowa obiektu sprawia, że dotarcie do zaparkowanego samochodu nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut od wylądowania samolotu. W strefie obowiązuje opcja kiss&drop, czyli pierwsze 10 minut jest darmowe. To okrojona wersja kiss&fly obowiązująca na terenie lotniska Chopina. Z opcji darmowego parkowania można skorzystać tylko 3 razy w ciągu doby. Z każdym następnym wjazdem, czas będzie się liczył od chwili podjechania do automatu, a opłata zostanie podwyższona o 10 zł. Jeśli chcesz zostać na dłużej w budynku terminalu lub czas przylotu został opóźniony – koszt pierwszej godziny wynosi 10 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina jest w cenie 15 zł.

P3 to krótkoterminowy parking znajdujący się w odległości ok. 500 metrów od terminalu. Dysponuje 200 miejscami postojowymi. Jest położony w równie dogodnym miejscu, jak P1. Po przylocie podróżni dotrą do zaparkowanego samochodu w mniej niż 20 minut. Jeśli chcesz na dłużej zostawić auto (do kilku godzin), parking P3 ma znacznie korzystniejsze ceny. Pierwsze 60 minut kosztuje 8 zł, a czas postoju od 2 do 8 godzin wynosi 25 zł. Na terenie P3 również obowiązuje strefa kiss&drop i pierwsze 10 minut postoju jest darmowe.

Parking Modlin – atrakcyjna oferta postojowa

Parking Modlin oferuje kierowcom ponad tysiąc miejsc postojowym, z czego 800 znajduje się w obszarze postoju krótkoterminowego. Na terenie obiektu nie obowiązuje rezerwacja, przez co każdy samochód może zostać pozostawiony na dowolny czas, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. W przypadku dłuższego oczekiwania na podróżnych można obejrzeć przyloty samolotów widoczne z lewej strony terminalu skorzystać z darmowego Wi-Fi lub wypić pyszną kawę i zjeść dobry posiłek w ogólnodostępnych restauracjach Best Fly Bar lub Eat&Fly.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.