Jak odebrać podróżnych z lotniska Modlin?

April 13, 2022
iwona-castiello-d-antonio-KWcQ6_dk_OM-unsplash.png Photo by Iwona Castiello d'Antonio on Unsplash

Lotnisko Modlin znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim – miejscowości oddalonej od Śródmieścia Warszawy o 35 km. Obiekt jest bardzo dobrze położony, znajduje się obok drogi szybkiego ruchu S2 i krajowej DK62, a odpowiednio zlokalizowane zjazdy pozwalają sprawnie dotrzeć do celu każdemu kierowcy. Ze względu na odległość, nierzadko podróżni muszą wykorzystywać własne auta, aby dojechać na lotnisko, a następnie z niego wrócić. Parking Modlin jest bardzo duży, a kierowcy odbierający podróżnych mogą skorzystać z kilku opcji postojowych.

Parking – Modlin lotnisko

Lotnisko Modlin to średniej wielkości obiekt, liczący ok. 13 tysięcy metrów kwadratowych. Konstrukcja portu lotniczego jest niezwykle przemyślana, a sam terminal bardzo dobrze opisany. Odbiór podróżnych z lotniska nie zajmuje dużo czasu oraz jest niezwykle prosty. Auto można zostawić na jednym z 3 obszarów do parkowania samochodów. Parking Modlin oferuje 1500 miejsc postojowych. Kierowca samochodu może wybrać krótkoterminowy parking P1 i P3. Z kolei obszar P7 przeznaczony jest dla postoju długoterminowego. Na parkingu mogą zatrzymywać się samochody, które będą tam pozostawione na co najmniej 7 dób.

Bogata oferta miejsc postojowych sprawia, że spóźniony lot, problemy z kontrolą, czy zjedzenie posiłku po przylocie, nie jest dodatkowym problemem. Co więcej, obiekt lotniczy Modlin jest tak usytuowany, że czekający na podróżnych, mogą oglądać przyloty z lewej strony terminalu. Punkt widokowy znajduje się po przeciwnej stronie parkingu P3, a najszybciej można tam dojść z obszaru P1, który jest położony najbliżej terminalu. Poniżej przedstawiono obowiązującą ofertę parkingów krótkoterminowych.

P1 i P3 – parkingi krótkoterminowe

Parking P1 jest zlokalizowany bezpośrednio przy terminalu. Dysponuje 600 miejscami postojowymi. Rekomenduje się go wszystkim, którzy przyjechali na chwilę odebrać kogoś z lotniska lub chcą zostać kilka godzin dłużej w budynku terminalu. Kompaktowa budowa obiektu sprawia, że dotarcie do zaparkowanego samochodu nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut od wylądowania samolotu. W strefie obowiązuje opcja kiss&drop, czyli pierwsze 10 minut jest darmowe. To okrojona wersja kiss&fly obowiązująca na terenie lotniska Chopina. Z opcji darmowego parkowania można skorzystać tylko 3 razy w ciągu doby. Z każdym następnym wjazdem, czas będzie się liczył od chwili podjechania do automatu, a opłata zostanie podwyższona o 10 zł. Jeśli chcesz zostać na dłużej w budynku terminalu lub czas przylotu został opóźniony – koszt pierwszej godziny wynosi 10 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina jest w cenie 15 zł.

P3 to krótkoterminowy parking znajdujący się w odległości ok. 500 metrów od terminalu. Dysponuje 200 miejscami postojowymi. Jest położony w równie dogodnym miejscu, jak P1. Po przylocie podróżni dotrą do zaparkowanego samochodu w mniej niż 20 minut. Jeśli chcesz na dłużej zostawić auto (do kilku godzin), parking P3 ma znacznie korzystniejsze ceny. Pierwsze 60 minut kosztuje 8 zł, a czas postoju od 2 do 8 godzin wynosi 25 zł. Na terenie P3 również obowiązuje strefa kiss&drop i pierwsze 10 minut postoju jest darmowe.

Parking Modlin – atrakcyjna oferta postojowa

Parking Modlin oferuje kierowcom ponad tysiąc miejsc postojowym, z czego 800 znajduje się w obszarze postoju krótkoterminowego. Na terenie obiektu nie obowiązuje rezerwacja, przez co każdy samochód może zostać pozostawiony na dowolny czas, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. W przypadku dłuższego oczekiwania na podróżnych można obejrzeć przyloty samolotów widoczne z lewej strony terminalu skorzystać z darmowego Wi-Fi lub wypić pyszną kawę i zjeść dobry posiłek w ogólnodostępnych restauracjach Best Fly Bar lub Eat&Fly.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.