Jak odebrać podróżnych z dworca Warszawa Zachodnia?

15 grudnia 2022
Jak odebrać podróżnych z dworca Warszawa Zachodnia? Photo by Mateusz Wyrzykowski on Unsplash

Dworzec Warszawa Zachodnia to obok Warszawy Centralnej, jedna z najważniejszych stacji kolejowych w Polsce. Przez jej teren średnio na dobę przejeżdża około tysiąc składów pasażerskich, aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych oraz międzynarodowych. W związku z tym w ostatnich latach powstał parking przy Dworcu Warszawa Zachodnia. Kierowcy bardzo często odbierają stamtąd podróżnych, ponieważ stacja znajduje się stosunkowo blisko od centrum i można do niej szybko dojechać. Obiekt położony jest w sąsiedztwie Alei Prymasa Tysiąclecia i Alei Jerozolimskich.

Parking przy Dworcu Warszawa Zachodnia

Dworzec Warszawa Zachodnia posiada 11 regularnie działających peronów. Ponadto w jego obrębie zlokalizowano stanowiska autobusowe, które oferują połączenia krajowe i międzynarodowe. Dworzec jest jednym z największych w Polsce, ale trudno zgubić się na jego terenie. Obiekt został w całości opisany w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Ponadto parking przy dworcu Warszawa Zachodnia został położony od strony głównego wejścia. Po wejściu do budynku plany stacji umieszczono przy kasach biletowych i w strategicznych miejscach. Przyjazd samochodem jest dość komfortowy, ponieważ obiekt wybudowano na przecięciu wszystkich najważniejszych ciągów komunikacyjnych w Warszawie.

Parking dla samochodów osobowych położono przy Al. Jerozolimskich 144. Na jego terenie znajduje się 120 płatnych miejsc postojowych. Obiekt został w pełni zautomatyzowany, czytniki przed wjazdem sprawdzają tablice rejestracyjne, a przy wyjeździe kierowca musi uiścić opłatę za postój. Pierwsze 15 minut parkowania jest darmowe, a następnie każda rozpoczęta godzina kosztuje 5 zł. Jeśli wiesz, że odbierana osoba się nie spóźni, a chcesz uniknąć opłat – wystarczy przyjechać na czas i poczekać max. 15 minut. Przejście z budynku stacji na parking, nie wynosi więcej niż 10 minut. Z kolei, gdy masz zamiar czekać na odbieraną osobę dłuższy czas – pozostaw auto na jednym z wielu miejsc postojowych. Przed wyjazdem nie trzeba rezerwować parkingu, ponieważ stanowisk jest wystarczająco dużo dla wszystkich kierowców.

Odbierając podróżujących z dworca Warszawa Zachodnia, warto wiedzieć, że na stronie zachodniej znajdują się stanowiska komunikacji krajowej od numeru 1 do 9 oraz stanowiska komunikacji międzynarodowej nr 10 i 11. Z kolei na stronie wschodniej zlokalizowano przystanki przyjazdowe PKS i komunikacji miejskiej. Parking samochodów osobowych również znajduje się od strony wschodniej.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.