Jak odebrać podróżnych z dworca Warszawa Zachodnia?

15 grudnia 2022
Jak odebrać podróżnych z dworca Warszawa Zachodnia? Photo by Mateusz Wyrzykowski on Unsplash

Dworzec Warszawa Zachodnia to obok Warszawy Centralnej, jedna z najważniejszych stacji kolejowych w Polsce. Przez jej teren średnio na dobę przejeżdża około tysiąc składów pasażerskich, aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych oraz międzynarodowych. W związku z tym w ostatnich latach powstał parking przy Dworcu Warszawa Zachodnia. Kierowcy bardzo często odbierają stamtąd podróżnych, ponieważ stacja znajduje się stosunkowo blisko od centrum i można do niej szybko dojechać. Obiekt położony jest w sąsiedztwie Alei Prymasa Tysiąclecia i Alei Jerozolimskich.

Parking przy Dworcu Warszawa Zachodnia

Dworzec Warszawa Zachodnia posiada 11 regularnie działających peronów. Ponadto w jego obrębie zlokalizowano stanowiska autobusowe, które oferują połączenia krajowe i międzynarodowe. Dworzec jest jednym z największych w Polsce, ale trudno zgubić się na jego terenie. Obiekt został w całości opisany w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Ponadto parking przy dworcu Warszawa Zachodnia został położony od strony głównego wejścia. Po wejściu do budynku plany stacji umieszczono przy kasach biletowych i w strategicznych miejscach. Przyjazd samochodem jest dość komfortowy, ponieważ obiekt wybudowano na przecięciu wszystkich najważniejszych ciągów komunikacyjnych w Warszawie.

Parking dla samochodów osobowych położono przy Al. Jerozolimskich 144. Na jego terenie znajduje się 120 płatnych miejsc postojowych. Obiekt został w pełni zautomatyzowany, czytniki przed wjazdem sprawdzają tablice rejestracyjne, a przy wyjeździe kierowca musi uiścić opłatę za postój. Pierwsze 15 minut parkowania jest darmowe, a następnie każda rozpoczęta godzina kosztuje 5 zł. Jeśli wiesz, że odbierana osoba się nie spóźni, a chcesz uniknąć opłat – wystarczy przyjechać na czas i poczekać max. 15 minut. Przejście z budynku stacji na parking, nie wynosi więcej niż 10 minut. Z kolei, gdy masz zamiar czekać na odbieraną osobę dłuższy czas – pozostaw auto na jednym z wielu miejsc postojowych. Przed wyjazdem nie trzeba rezerwować parkingu, ponieważ stanowisk jest wystarczająco dużo dla wszystkich kierowców.

Odbierając podróżujących z dworca Warszawa Zachodnia, warto wiedzieć, że na stronie zachodniej znajdują się stanowiska komunikacji krajowej od numeru 1 do 9 oraz stanowiska komunikacji międzynarodowej nr 10 i 11. Z kolei na stronie wschodniej zlokalizowano przystanki przyjazdowe PKS i komunikacji miejskiej. Parking samochodów osobowych również znajduje się od strony wschodniej.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.