Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Rzeszów Jasionka?

21 czerwca 2023
Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Rzeszów Jasionka? Photo by Marquise de Photographie on Unsplash

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka to międzynarodowy obiekt w województwie podkarpackim. Położony został we wsi Jasionka oddalonej o 14 km od centrum Rzeszowa. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane. Posiada przystanki, na których zatrzymuje się komunikacja miejska, wyznaczoną strefę dla taksówek i duży parking. Rzeszów Jesionka pozwala na swobodny odbiór podróżnych z portu lotniczego.

Parking Rzeszów Jasionka

Parking Rzeszów Jasionka oferuje swoim klientom kilka opcji postojowych. Odbierając podróżnych, warto wybrać Kiss&Fly lub parking krótkoterminowy. Chcąc poczekać w środku terminala – można udać się na kawę lub zjeść smaczny posiłek.

Pierwsza zaprezentowana opcja to Kiss&Fly. Parking Rzeszów Jasionka nie ma określonych miejsc przeznaczonych na tak krótkie parkowanie. Na terenie obiektu obowiązuje zasada, że każdy kierowca wjeżdżający na teren lotniska otrzymuje darmowe pierwsze 10 minut, niezależnie od tego, gdzie zostawi auto. To czas przeznaczony dla osób, które odbierają lub odwożą podróżnych. Jeśli wiesz, że kurs nie jest opóźniony, możesz wybrać jedno z 850 dostępnych slotów i poczekać na bliską osobę. Gdy zostanie przekroczone 10 minut, należy uiścić opłatę w wysokości 9 zł za całą godzinę parkingu. Elastyczny wybór miejsca postojowego pozwala na jak najbliższe usytuowanie samochodu względem budynku terminala. Dzięki temu podróżujący nie będzie musiał daleko nieść swoich bagaży.

Kolejną opcją jest wybór parkingu krótkoterminowego. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy przyjeżdżają z daleka, a w ostatniej chwili dowiadują się, że kurs został opóźniony. W konsekwencji kierowca musi poczekać nieco dłużej w budynku terminala. Krótkoterminowe miejsca postojowe położone są w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Mają niezwykle dogodną lokalizację, ponieważ przejście z nich do hali odlotów zajmuje mniej niż 5 minut. Można na nich parkować maksymalnie przez 24 godziny. Parking został przeznaczony dla wszystkich, którzy odbywają krótkie podróże lub odbierają podróżnych. Pierwsza godzina kosztuje 9 zł, natomiast rozpoczęcie 2 h wynosi 16 zł.

Warto wspomnieć, że wielu prywatnych przedsiębiorców oferuje parking i bezpłatny transfer z portu lotniczego. Można również wybrać taką opcję – wówczas należy zostawić auto na zewnętrznym miejscu parkingowym. Gwarantuje to wygodę i brak konieczności uiszczania opłat na terenie portu lotniczego. Prywatne busy czekają na podróżnych bezpośrednio przed wyjściem z terminala. Rezerwacja zewnętrznych miejsc postojowych jest nieco tańsza niż oficjalnych. Wszystkie zweryfikowane prywatne parkingi zrzesza strona internetowa nextpark.pl.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.