Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Łódź?

28 czerwca 2023
Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Łódź? Photo by rozentuzjazmowany photography on Unsplash

Wiele osób powracających z podróży, prosi swoich najbliższych, aby odebrali ich z lotniska. Jest to prosty i wygodny sposób na opuszczenie portu lotniskowego. W szczególności, gdy turysta nie ma własnego samochodu. Wynajęcie taksówki stanowi dość wysoki koszt, a komunikacja miejska nie zapewnia tak wysokiego komfortu. Poniżej przedstawiono jak w wygodny sposób odebrać podróżnych z lotniska w Łodzi.

# Strefa Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly to najprostszy sposób na odebranie bliskiej osoby z terenu terminala. Port lotniczy w Łodzi oferuje taką opcję. Strefa została zlokalizowana w niedalekiej odległości od budynku terminala lotniczego numer 3.

Zorganizowano tam kilka miejsc, które służą do odbioru podróżnych. Należy pamiętać, że w obszarze każda minuta postoju jest płatna, a kwoty określa cennik. Parking lotnisko Łódź umieściło tę informację przed wjazdem na obszar. Strefa Kiss&Fly została oddzielona od reszty parkingu za pomocą szlabanów. Obowiązuje na niej zakaz pozostawiania samochodu bez nadzoru – kierowca musi cały czas być w środku lub w niedalekiej odległości od auta.

Pierwsze 3 minuty postoju kosztują 2 zł, 10 minut – 5 zł, powyżej 10 minut - 10 zł, a każde kolejne rozpoczęte 10 minut to dodatkowy koszt 10 zł. Stanowią bardzo dobrą opcję dla wszystkich, którzy wiedzą, że podróżny czeka z walizkami przed wyjściem z obiektu.

# Regularne miejsca postojowe

Nieco dalej niż strefa Kiss&Fly znajdują się regularne miejsca postojowe. Lotnisko w Łodzi posiada tylko jedną opcję parkingową. W jego obrębie pierwsze 10 minut jest darmowe, a za rozpoczętą godzinę należy uiścić opłatę w wysokości 5 zł, 2 h kosztują 7 zł, a 3 h – 10 zł. Wszystkie opłaty przedstawia aktualny cennik. Parking lotniska Łódź oferuje swoim podróżnym wysokiej jakości usługi, dzięki czemu miejsca postojowe są zlokalizowane tak blisko budynku terminala. To dobra opcja dla wszystkich, którzy wcześniej przyjechali po podróżnych lub w ostatniej chwili dowiedzieli się, że kurs został opóźniony, a czas oczekiwania potrwa nawet kilka godzin.

Kolejną możliwością jest rezerwacja miejsca parkingowego w wybranej prywatnej firmie. W obrębie portu lotniczego działa szereg przedsiębiorców proponujących daną usługę. To nieco tańsze i wygodniejsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że niemal każdy z nich oferuje bezpłatny transfer z płyty lotniska. Wszystkie zaufane prywatne parkingi znajdziesz na stronie nextpark.pl. Znajdują się one w odległości kilku kilometrów od lotniska Łódź-Lublinek.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.